.

„Svého přítele se na veřejnosti nesmím ani dotknout,“ svěřuje se Martina

Vztahy

„Svého přítele se na veřejnosti nesmím ani dotknout,“ svěřuje se Martina

Člověk by to s nimi neměl přehánět, ale v rozumné míře toho druhého většinou potěší. Řeč je o intimnostech na veřejnosti. Martina (28) je má ovšem zakázané v jakékoli podobě. Její přítel nesnese, aby se ho dotýkala.

„Máme s Tomem pěkný vztah. On je spolehlivý, pracovitý, hodný, ale… Zkrátka a prostě, má jen jednu vadu. Tedy alespoň pro mě. Mám přísný zákaz jakkoli se ho dotýkat, když spolu nejsme sami doma. A nejsou tím myšleny situace, kdy bych se po něm například doslova plazila před jeho kamarády. Jde o jakékoli doteky. Včetně obyčejného objetí či vodění za ruku. Připadá vám to neuvěřitelné a nesmyslné? I já to tak cítila,“ přiznává Martina.

touchZpočátku si partnerovo odtažité chování brala hodně osobně. „Připadalo mi, že ho vůbec nepřitahuji, když se ode mne na rande vždycky odtáhl. Jenže pak mi psal hezké zprávy, což mě totálně mátlo. Chce mě, nebo ne? Asi až na páté schůzce to konečně vybalil. Prý prostě nemá rád muchlování se před ostatními. Přijde mu to trapné a zbytečné obtěžování okolí. Překvapilo mě to, ale říkala jsem si, že se to třeba časem změní,“ svěřuje se Martina, která se tak o „bližší kontakt“ pokusila po nějaké době znovu. A tehdy také naposledy.

„Bylo to asi po půl roce chození. Oslava narozenin jeho kamaráda byla v plném proudu a my už měli celkem upito. Říkala jsem si, že přece jen už máme něco za sebou, jsme si blíž, tak by mu nemuselo být úplně nepříjemné, kdybych ho objala a dala mu pusu. Žádné vášnivé líbání, jen pusu! Tak moc jsem po tom v tu chvíli toužila. Jenže ten jeho rozzlobený výraz si pamatuji dodnes. Odstrčil mě od sebe, ale neřekl ani slovo. Přirozeně, ani scény na veřejnosti nevyhledává. Celý večer byl pak už naštvaný. Až doma se na mě obořil. Prý mi jasně řekl, ať takové věci na veřejnosti nedělám. A jestli to nehodlám respektovat, nemáme se o čem bavit,“ vypráví Martina. Tehdy se mu omluvila a od té doby už nic podobného nezkusila.

„Jestli jsem se s tím smířila? To bych asi lhala, kdybych řekla, že ano. Jen už to po roce a půl vztahu považuji za samozřejmé. I když v hlavě mi nepřestal hlodat červíček pochybností, zda to přece jen nemá nějakou spojitost se mnou. To by mi ale stejně nikdy nepřiznal,“ dodává.

Co na to odborník?

Na názor jsme se zeptali psycholožky a terapeutky Mileny Novákové z milaterapie.cz.

milenaPodle mého názoru nebude chyba v paní Martině. A proto je pro ni důležité, nedívat se na situaci z pohledu své viny nebo chyby. Měla by situaci prostě tak, jak je. Nejspíš je to dáno vztahem partnera k intimitě - jaké normy si nese z dětství. Pro někoho je intimita „povolená“ a přirozená součást života, jiný ji může mít spojenou spíš s nějakým tabu nebo blokem.

Někteří muži také intimitu na veřejnosti podvědomě považují za zavazující, a pokud mají se závazkem problém, tak se jí vyhýbají.

Opravdu nevím, jak je to v případě partnera paní Martiny a nerada bych o tom spekulovala. Rozhodně jí doporučuji si s ním o tom promluvit a vysvětlit mu, jaké pocity v ní jeho postoj vyvolává. Dobrou cestou může být i společná návštěva terapeuta. Ten by mohl do celé věci vnést nové světlo. Potřebu intimity má každý člověk jinou a jinak s ní nakládá. Je dobré, když se ve vztahu podaří nastavit vše tak, aby se partneři v tomto navzájem chápali a cítili se dobře.

 

Čtěte také:

   
26.02.2016 - Ona s ním - autor: Julie Hájková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [33] Pavel30 [*]

  Buď se na veřejnosti stydí, protože si myslí, že jeho žena není ani zdaleka tak atraktivní. Pokud to není schopen zdůvodnit, může jít o fobii, nebo vytěsněné trauma z dětství.

  superkarma: 0 10.03.2016, 14:52:29
 2. avatar
  [32] chanahd [*]

  Buď je to záležitost pro psychologa a pán má nějaký problém. A nebo má pán rozhozené sítě na více místech a slečna není jediná. Pokud by je někdo viděl, chovají se na veřejnosti k sobě odtažitě, není tedy problém vysvětlit někomu pak, že ta ženská je třeba jen kamarádka, kolegyně... Ale kdyby se drželi za ruku, už by to problém byl... Nic jiného mě nenapadá.

  superkarma: 1 29.02.2016, 18:19:17
 3. avatar
  [31] risina [*]

  pajda — #21 Nechápu, proč by se podle toho mělo poznat, jestli je dotyčný "opravdu chlap" Sml58.

  superkarma: 2 28.02.2016, 22:16:04

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] kobližka [*]

  gerda — #3 pajda — #4 Tak myslím,že jsem četla dobře a o tom ten článek není.Martina píše,že ho pobouřila i obyčejná pusa,žádné líbání.A asi víme,jaký je v tom rozdíl,že jo? Sml16 Nesápala se po něm,jen ho prostě normálně objala,žádné plazení po druhém,či jiná vášnivá scéna se nekonala.

  Mě to přijde divné a nechtěla bych žít s takovým omezením,abych musela neustále myslet na to,že se partnera nesmím nikde na veřejnosti dotknout.Neříkám,že je to důvod k rozchodu,ale mě by to nebavilo.

  superkarma: 1 28.02.2016, 14:51:51
 2. avatar
  [29] 38riki [*]

  Každý jsme nějaký. To, co někomu může připadat ve vztahu normální, jinému třeba nikoliv . On má problém, ona má problém s tím jeho problémem, nezbývá jim, než si spolu o tom promluvit. Jsou dospělí. Pak jsou tu dvě možnosti. Buď se budou tolerovat, nebo se rozejdou.

  superkarma: 1 27.02.2016, 15:49:54
 3. avatar
  [28] Suzanne [*]

  pajda — #21 Vidíš, to je zvláštní, jak každý čte to, co chce. Tam je přece napsáno - objala a dala pusu. Ne objímat a líbat, tato formulace by skutečně evokovala delší nebo opakovaný děj.

  Můj chlap je skutečný chlap - ksichty na mě ve společnosti nedělá.

  superkarma: 1 27.02.2016, 13:53:52
 4. avatar
  [27] SNÍŽEK [*]

  bylo by lepší ho tolerovat a nechat si něžnosti na doma Sml22

  superkarma: 0 26.02.2016, 19:30:54
 5. [26] Boros [*]

  a chodíte tancovat? Tam se přece také držíte, nebo ne?

  superkarma: 2 26.02.2016, 18:46:18
 6. avatar
  [25] gerda [*]

  Karo Líná — #23Docela hnusná představa.Sml68 Spíš provokace, než projev lásky.

  superkarma: 0 26.02.2016, 18:22:26
 7. avatar
  [24] gerda [*]

  catcat — #14No, tak vražda by byla samozřejmě horšíSml30 Ale sexuální akt na veřejném prostranství...to se mi příliš vhodné nezdáSml39

  superkarma: 0 26.02.2016, 18:18:20
 8. [23] Karo Líná [*]

  Vadilo by mi to. Bála bych se, že se za mě stydí Sml80 Letmé políbení nebo vodění se za ruce považuju za normální. Francouzáky už tedy ne. Nedávno jsem v metru seděla na takové té trojsedačce, kde jsou dvě sedačky vedle sebe a jedna naproti. Já seděla na té single a naproti mně dvě ženy, každá tak 120 kg, účesy na ježka, sportovní oblečení, piercingy v obličeji, bavily se zhrublými hlasy. Když jedna druhé položila dlaň na stehno, bylo to ještě dobré. Když si ale znenadání strčily jazyky do úst, přiznám se, že jsem se zbaběle zvedla a odešla na druhý konec vagónu Sml30 Z těch několika centimetrů mi moje přítomnost připadala až příliš intimní Sml52

  1. na komentář reaguje gerda — #25
  superkarma: 1 26.02.2016, 18:17:13
 9. [22] 1anicka [*]

  bude to teplouš

  superkarma: 1 26.02.2016, 18:14:24
 10. avatar
  [21] pajda [*]

  Jinak pokud jste ten článek opravdu četli, tak slečna začala opilá přítele před větším množstvím lidí objímat a líbat...jestli je ten její opravdu chlap, tak nebyl nadšený, že všichni vidí, co to s ním dělá. Nedivím se, že jí vynadal.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #28
  2. na komentář reaguje risina — #31
  superkarma: 0 26.02.2016, 18:09:47
 11. avatar
  [20] pajda [*]

  era — #5podle mě existují hranice slušného chování a nevidím žádný důvod, proč je překračovat. Nechápu, co chce slečna dokázat tím, že někoho olizuje nebo osahává na veřejnosti? Že ona smí a ty druhé ne? Jiný důvod to nemá, jedině snad ještě ten, že by potřebovala podle všeho hormonální léčbu.

  A nepodsouvejte mi něco, co jsem nikdy neřekla.

  superkarma: 0 26.02.2016, 18:06:34
 12. [19] Rikina [*]

  Navíc tam se nepíše nic o úplném odmítání dotyků - on to prostě jenom nechce provozovat venku před lidma. Doma je třeba přítulný dost, když s ním slečna je už rok a půl. To je takový problém to jeho vcelku skromné přání respektovat? Sml80 Mě by to vůbec nenapadlo řešit, prostě to tak chce, dobře, vždyť to není žádná námaha ani obtíž mu vyhovět.

  superkarma: 0 26.02.2016, 15:12:42
 13. [18] Rikina [*]

  Mickey Mouse — #15 Ale jo, nabídnout dámě rámě se považuje za vhodné, a i ten zdvořilostní polibek by se na veřejnosti unesl. Nebo se vést za ruce. Sml80 Ovšem některé slečny to velice přehánějí, a jak jsem psala, není výjimkou, že vidím stát kluka či mladého muže někde opřeného a slečnu, jak se po něm doslova vine a cukruje jak hrdlička, zatímco mládenec se tváří v lepším případě neutrálně, v horším dělá, že tam ani není. Sml57 Vždyť by to přece mělo být obráceně, slečny by se měly nechat "dobývat" a milostivě dovolovat mládencům sem tam nějaký ten dotek a polibek, ne že to budou vyžadovat a samy se na kluka lepit.

  superkarma: 1 26.02.2016, 15:07:42
 14. avatar
  [17] paníliška [*]

  Kde čtete o prozkoumávání mandlí, vinutí se jako břečťan apod.? Slečna píše, že ho nesmí ani vzít za ruku, a to by mi teda sakramentsky vadilo.

  superkarma: 6 26.02.2016, 14:40:25
 15. [16] cilani [*]

  Vadilo by mi, kdyby byl přítel naštvaný, když mu chci dát venku pusu, kdybych ho nemohla vzít za ruku, obejmout. Nepotřebuji si veřejně oblizovat mandle či pohoršovat okolí. Zajímalo by mě, jak týpek reaguje na to, když přijde kamarádka a dá mu pusu - ta může, protože s ním nechodí, nebo se ho nesmí venku dotknout vůbec nikdo?

  superkarma: 2 26.02.2016, 14:09:31
 16. avatar
  [15] Mickey Mouse [*]

  Rikina — #8 Letmé políbení na přivítanou, slečna zavěšená do mužova rámě (blíž než držení za ruku), pohlazení po rameni - to všechno jsou projevy vyžadované (!) slušnou morálkou začátku minulého století. Vyžadované proto, aby bylo zřejmé, že jsou Ti dva zadaní a nikdo s nimi nemá flirtovat nebo si jinak dovolovat.

  Úplné odmítání doteků není normální a ani není vhodné. Paní psycholožka to nakousla, ten muž má nějaký problém s intimitou a projevováním citů. Lézt veřejně po někom je jeden extrém, odmítat úplně a takhle nekompromisně všechny kontakty je druhý extrém. A všechny extrémy jsou škodlivé.

  1. na komentář reaguje Rikina — #18
  superkarma: 3 26.02.2016, 13:03:57
 17. avatar
  [14] catcat [*]

  gerda — #3a proč myslíš, že by to bylo nejhorší?Sml57

  1. na komentář reaguje gerda — #24
  superkarma: 0 26.02.2016, 12:52:57
 18. avatar
  [13] Suzanne [*]

  Mezi okázalým dáváním najevo "ten je můj" a mezi úplnou odtažitostí je široká škála možností, které jsou dány různým založením jednotlivých osobností. Zažila jsem přesně takový případ, jako ta slečna v článku. Chtěl se mnou spát, ale na veřejnosti nesnesl ani letmý dotek, chycení za ruku apod. Mně to vadilo. Z něho pak vylezlo, že to považuje za strašně závazné, že to bude schopen, až se ožení. Takže jsme se v klidu rozešli, byli jsme jinak založení a o sňatku jsme neuvažovali. Paní psycholožka se téhle příčiny dotkla také - myslím, že se trefila.

  superkarma: 4 26.02.2016, 11:26:04
 19. avatar
  [12] vodilulu [*]

  nedavno jsem videla krasny par pan a pani cca okolo 90 let - vedli se za ruce, smali se, povidali si bylo videt ze jsou stastny. na to proste neni nic spatneho a dat si pusu na verejnosti? proc ne

  superkarma: 8 26.02.2016, 11:01:29
 20. avatar
  [11] Altamora [*]

  Jsem velmi nekontaktní osoba, nevidím ale žádný problém v tom, když se lidé na ulici políbí, ať už na přivítanou, na rozloučenou nebo jen tak z okamžité potřeby blízkosti. Jít ruku v ruce nebo zavěšení do sebe je pro mě naprosto přirozené a nenapadlo mě, že tím dáváme cokoliv najevo. Vždycky se mi líbilo, když jsem takto potkávala staré lidi, kteří si tak poskytovali oporu. Na prozkoumávání mandlí a osahávání na veřejnosti je mi nepříjemné koukat, ale bohudík se vždycky mohu odvrátit.

  superkarma: 5 26.02.2016, 10:57:28
 21. [10] zzandaa [*]

  Já nevidím nic špatného na tom, když se s manželem vodíme za ruku. Ať už po městě, nebo jinde. Nevím, proč bych měla chodit dva metry od něj. Ono to má i své výhody, jsem kopyto a když zakopnu, aspoň mě drží.

  superkarma: 3 26.02.2016, 09:31:49
 22. avatar
  [9] datura [*]

  Taky se mi nelíbí, když se dva na ulici objímají, líbají případně i osahávají. Mám zkušenost s tím, že právě ti, co dávali svou náklonnost okatě najevo ostatním, tak se doma prali nebo se vzájemně podváděli a na ulici to pak bylo jen divadlo pro ostatní. S manželem jdeme občas do sebe zavěšení, ale že by měl někdo z nás nutkání toho druhého muchlat na ulici, to si nepamatuju. Ale jsem ze staré školy a tam se vychovávalo jinak než dnes.

  superkarma: 0 26.02.2016, 08:56:38
 23. [8] Rikina [*]

  Myslím, že ty slečny to mají odkoukané z filmů, často vídám např. ráno, když jde mládež do školy, jak se setká tlupa slečen, které jsou evidentně spolužačky, tedy se viděly naposledy včera, a ony se vítají nadšeným objímáním a zulíbáním na všechny tváře. Taky bývám často na nádraží, tam když čeká kluk na holku, ona se vyřítí z vlaku a pověsí se mu na krk, ovine se kolem něj všema čtyřma... podle mě je to prostě moc. Sml80 Na veřejnosti by se měli lidi chovat přiměřeně, opravdu není nutné se pnout po sobě jako břečťan, a okázale dávat najevo "tenhle je můj", jak píše pajda.

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #15
  superkarma: 2 26.02.2016, 08:36:57
 24. [7] cilani [*]

  pajda — #4No, tak to aby nikdo nechodil ven, projistotu.Vždyť tu matku, které zemřelo dítě, musí pohled na jiné děti ničit..Sml80

  Mně nepřijde normální nemoci dát příteli ani pusu nebo ho nemoci chytit za ruku.

  superkarma: 4 26.02.2016, 08:15:25
 25. [6] bobani [*]

  v tom partnerovi vidím sebe . ani v mládí neexistovalo , abych dávala veřejně na odiv své city .

  superkarma: 0 26.02.2016, 08:06:37
 26. [5] era [*]

  pajda — #4Takže proto, abych nepohoršil kolemjdoucí, se musím kontrolovat a chovat se jak studený čumák? Podle tebe by asi bylo optimální, kdyby pro jistotu ženy nosily čádor a chodily dva metry za mužem, co?

  1. na komentář reaguje pajda — #20
  superkarma: 5 26.02.2016, 07:54:09
 27. avatar
  [4] pajda [*]

  Nikdy jsem nepochopila, ani v době svého největšího zamilování, proč bych měla před ostatními osahávat druhého? Na světě nejsme sami a je zapotřebí respektovat to, že o těch, co jdou kolem mě, vůbec nic nevím. Jak má reagovat např. čerstvá vdova nebo matka, které právě zemřelo dítě, když se musí dívat na to, jak po sobě ti druzí lezou? Existují určité hranice slušnosti a pokud je někdo není schopen respektovat, měl by se zamyslet, proč. A opravdu je to láska, když ji musím dokazovat všem okolo? Nebo slečna cítí potřeb dávat jednoznačně najevo "bacha, ten je můj" a neumí to jinak?

  1. na komentář reaguje era — #5
  2. na komentář reaguje cilani — #7
  3. na komentář reaguje kobližka — #30
  superkarma: 1 26.02.2016, 07:17:26
 28. avatar
  [3] gerda [*]

  Tak záleží možná i na tom, jestli je "pusou" míněn delší polibek á la Francie anebo letmé líbnutí na tvář. To první by mi ve společnosti asi taky připadalo divné, to si nechávám na doma. Ale za ruku??Sml80 On je asi taky rozdíl jít ruku v ruce tři kilometry zalidněnou částí města anebo jít tak po parku. Jestli se muž doma chová přívětivěji, já bych to asi respektovala, ale určitě bych s ním o tom promluvila. Na dotecích nic špatného není a odmítat KAŽDÝ není normální. Mně ale jsou dost nepříjemné scény - např. v MHD, ve vestibulu nádraží - kde po sobě lidi lezou bez ohledu na okolní divákySml30 a já jenom trnu, aby nedošlo k nejhoršímu.Sml57

  1. na komentář reaguje catcat — #14
  2. na komentář reaguje kobližka — #30
  superkarma: 5 26.02.2016, 05:28:20
 29. avatar
  [2] Davidek [*]

  .. tak ať si na ní pořídí vodítko s obojkem .. ve zverimexu mají velký výběr ..

  ..ještě že jsi se mu omluvila .. jseš také dost pako ..

  superkarma: 1 26.02.2016, 01:52:09
 30. [1] manislava [*]

  Sml80Divný

  superkarma: 0 26.02.2016, 01:46:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme