V příspěvku čtenářky Gerdy si můžete přečíst, jak je pro ni těžké namalovat si byť jen stíny u očí, natož kdyby měla vymalovat třeba místnost, aby byla hezká. O obraze ani nemluvě...

Čtenářce Gerdě chybí pro malování trpělivost, jak přiznává...


Co se malování týče, tak.... si namaluju pusu, trošinku oči a to je všecko, co namalovat svedu. Ani vymalovat místnost si netroufnu, to zas, aby mě u toho nešvihlo v zádech:) Malovat kraslice - na to nemám trpělivost a oko. Takže naše malované kraslice, to jsou vajíčka nabarvená v cibulině a namaštěná špekovou kůží. V košíčku, vystlaném něčím zeleným. Jsou i tak pěkná, přírodní. No, obrazy mám ale moc ráda, třeba i obrazové publikace. Teď máme asi dva dny doma překrásnou knížku od paní Valuškové, která s velkým citem fotografovala přírodu našeho nejbližšího okolí, jmenuje se „13 zastavení v moravské krajině“ a jsou to tak nádherné obrazy, až se tají dech. I doprovodný text je moc zajímavý, není to žádná nuda, ale barvité čtení. Na obrazy se ráda dívám i na jednom aukčním serveru v sekci Starožitnosti. Když mám chvilku pro sebe, prohlížím si tam jeden obraz za druhým, zasměju se mazanicím, pokochám se zdařilými díly a už jsem i něco zakoupila pro sebe a pro maminku jako dárek. Kdybych měla peněz nazbyt, tak bych určitě skoupila všechno, co tam je od malíře Vysočiny Jana Odvárky. Je můj nejmilejší i v tom, že maluje Vysočinu, kterou miluju. Mám od něj kalendář na rok 1995, ten jsem si tenkrát pečlivě uschovala, a letos už podruhé od toho roku, začal platit (s malou odchylkou, 2012 je přestupný:) - pokaždé, když se mrknu nalevo, vidím tento týden obraz Předhradí.... Sama neudělám rovnou čáru, o to víc obdivuju každého, kdo má talent.

Gerda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma 3. října 2012: Jaká jste malířka? Pochlubte se!

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední novince se dnes dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem se rozhodl odměnit krásnou a inspirativní publikací Čínské malířství (vydal Knižní klub).

malirstvi

Reklama