Všimla jste si, že vaše pleť již není tak pevná a zářivá, jako bývala dříve? Objevila jste v zrcadle i první jemné vrásky? Procesy stárnutí pleti začínají již po 20. roce věku, kdy se začíná zpomalovat obnova buněk. Kolem 30. roku věku vídáme již znatelné vrásky, zvláště při větší únavě a zvýšeném pracovním nasazení. Postupně se z nich stávají vrásky trvalé. Pravidelné užívání kvalitních kosmetických přípravků se rozhodně odrazí na kvalitě pleti, na její struktuře, pevnosti, pružnosti a období vzniku prvních vrásek.

Každá z nás je osobností, individualitou a žije svůj jedinečný život. Stejně jako vy i vaše pleť je jedinečná. Odpovědí na individualitu, specifické potřeby vaší pleti a projevy stárnutí pleti od 25 let věku je nová revoluční pleťová kosmetika SKINDIVIDUAL od ORIFLAME. Švédská kosmetická společnost uvedla tuto novou pleťovou kosmetiku na trh dne 11. září 2006. Revoluční řada pleťové kosmetiky byla specialisty a vědci z Globálního technického centra Oirflame v irském Dublinu („GTC“) vytvořena k zachování mladistvě krásné, zdravé a svěží pleti se zřetelem na její individuální potřeby a je určena ženám od 25. roku věku. Unikátnost nové pleťové řady tkví v jedinečné patentované technologii DermoAdaptTM, založené na účincích švédské brusinky „ligonberry“, která rozpozná potřeby každé pleti a zároveň bojuje proti prvním známkám jejího stárnutí.

Pleťovou kosmetiku Skindividual měla příležitost vyzkoušet herečka a moderátorka Lucie Zedníčková, tvář kosmetiky Oriflame pro rok 2006. Zeptali jsme se Lucie na její dojmy a pocity po aplikaci krémů.

Jaké byly Vaše první pocity po aplikaci krémů Skindividual?
LZ: Jelikož mám pleť velmi suchou a krémy Skindividual jsem začala používat v 35ti stupňových vedrech, které naši republiku zasáhly v červenci, mile mě překvapilo, jak důkladně moji pleť hydratovaly. Stačilo ráno nanést denní krém a poté až večer noční krém a má pleť dostala vše potřebné.

Jak na vás působila vůně a konzistence?
LZ: Relaxační vůně nočního krému mi velmi vyhovuje. Oba krémy jsou nádherně sametové, nelepí a na obličeji se krásně vstřebají.

Jaké účinky jste pociťovala na své pleti po jejich dvoutýdenním užívání?
LZ: Jak jsem již zmínila, mám suchou pleť. Při používání Skindividual mi zmizely všechny pocity napnutí pleti, takže na mě skutečně funguje. Vlastně o své pleti vůbec nevím, což je přesně to, co potřebuji. Krémy jsem dala vyzkoušet i své mamince, která je s nimi také velmi spokojená.

Odbornými znalostmi a zkušenostmi podpoří Skindividual také dermatoložka MUDr. Yvonne Bergerová, která se řadí mezi přední dermatologické odborníky a specialisty v prevenci proti stárnutí pleti.

Požádali jsme MUDr. Yvonne Bergerovou o její názor na účinné složky obsažené v krémech Skindividual.

Pleťová kosmetika Skindividual je vysoce účinná, nově připravená řada, která byla vyrobena tak, aby splňovala nároky k udržení kvality všech typů pleti. Toho bylo dosaženo kombinací specifických aktivních látek z výtažků z listů a plodů švédské brusinky, jejichž spojením tak vznikla revoluční technologie DermoAdaptTM vysoké účinnosti a kvality, s detoxikačními a regeneračními vlastnostmi. Vhodně zvolenými konzistencemi lze navíc rozlišit odlehčenou formu pro denní aplikaci a hutnější k intenzivní regeneraci během noci.

Přirozenou aktivací obranyschopnosti a reparačních procesů tak DermoAdaptTM chrání DNA buněk před jejich poškozením oxidačním stresem a UV zářením. Regenerací buněk a buněčné matrix je zachována pevnost a pružnost pokožky a je zpomalen proces jejího stárnutí. Lipidový koncentrát  ceramidů, fytosfingosinu a cholesterolu obnovuje a udržuje kožní bariéru (lipidový kožní ochranný film) před zevními negativními vlivy, je důležitý pro udržení stability pleti. Aktivátor vlhkosti (koncentrace lipidů  – cholesterolu, fytosfingosinu, xanthanu) zabezpečuje trvalé zvlhčení pleti, nutné k setrvání její elasticity v celém rozsahu, díky průniku jednotlivých molekul do  hlubších vrstev. Hydratační komplex Aquaxyl je odvozený z glukózy a xylitolu. Vytváří rezervoár vody v pleti a zachovává tak mikroreliéf pokožky, její hebkost a vláčnost. Redukuje jemné začínající mimické vrásky. Vitamin E (tocopherol acetát) je silný antioxidant, který intenzivně neutralizuje volné radikály, vznikající uvnitř těla důsledkem UV záření. Svým působením udržuje stabilitu buněk a trvalou buněčnou obnovu.

Unikátní technologie DermoAdaptTM zajišťuje hloubkovou péči v boji proti stárnutí pleti tím, že pleť chrání – pohlcuje volné radikály, obnovuje vitalitu – stimuluje obnovu pleťových buněk a chrání buněčnou DNA. Co je ale skryto pod jednotlivými odbornými termíny?

Buněčná DNA je genetická informace, která je obsažena v jádru každé buňky. Jde o přesně navazující sled aminokyselin, na základě kterých se každá jednotlivá buňka vyvíjí, následně jednotlivé tkáně a orgány. Narušením tohoto sledu, např. UV zářením, chemikáliemi apod. je poškozena informace (genetický kód), který je předáván nově se tvořícím buňkám. Následné dělení buněk může probíhat podle nové genetické informace, která však neodpovídá té původní – je patologická. To je základem vzniku růstu kožních, ale i jiných nádorů. Výtažek ze švédské brusinky a vitamin E (tocoferol acetát), které jsou obsaženy v technologii DermoAdaptTM, chrání buněčnou DNA buněk pokožky pohlcováním volných kyslíkových radikálů. Volné kyslíkové radikály jsou nespecifické reaktivní látky, které vznikají za určitých okolností v organizmu z kyslíku a některých jeho sloučenin (při zánětu, UV záření, apod.). Jejich nadměrný vznik a nedostatek ochranných mechanizmů poškozují jednotlivé buňky – způsobují tak tzv. oxidativní stres. Dochází k narušení buněčných membrán, buňky přestávají být funkční, dochází k jejich předčasnému zániku. Tyto radikálové reakce kyslíku mají vztah k předčasnému zániku buněk současně se stárnutím biologických tkání – tedy i pokožky.

Denní a Noční krém Skindividual si můžete objednat z Oriflame katalogu č. 13 prostřednictvím Oriflame kosmetických poradkyň či si jej můžete zakoupit za zvýhodněných podmínek na webových stránkách kosmetické společnosti www.oriflame.cz.

Reklama