Často se trápíme ve vztazích kvůli tomu, že máme pocit, že ten druhý nás miluje výrazně méně než my jeho. A někdy to není jen pocit…  Ale že vše zlé je pro něco dobré, potvrzuje náš dnešní čtenářský příběh. Je tam dost slz a smutku, ovšem na konci krásný happy end. A dokonce k němu nebylo třeba ani růžových brýlí, naopak – tahle láska vznikla na prověřeném základu.   

Na začátku byli čtyři přátelé - Kamila, Lenka, Petr a Ondra, dva partnerské páry. Tahle čtyřka trávila spolu hodně volného času -  v létě sjíždění vody, v zimě lyžovačka. Trvalo to několik krásných let. Pak ale Kamile, která byla o trochu starší než Lenka, začaly tikat biologické hodiny. A téma svatby a potomka bylo na denním pořádku jejích rozhovorů s přítelem Petrem.

páry

Foto: Shutterstock

Její Petr se však do zakládání rodiny neměl. Tu bylo třeba ještě dodělat tento projekt, jindy zase důkladně promyslet hypotéku. „Připadala jsem si dost divně,“ říká dnes Kamila, jež byla do svého přítele opravdu hodně zamilovaná, a přišlo jí, že mu podřídila vše ve svém životě.

  • A pak jednoho dne přišel šok.

Petr Kamile oznámil, že dostal v práci nabídku, která se neodmítá. Pokud vše dobře dopadne, bude minimálně pět let pracovat na druhém konci světa. „Zůstala jsem jako opařená,“ vzpomíná na první chvíle po oznámení této skutečnosti Kamila. „Jednak mě překvapilo, že se se mnou o tak zásadním kroku neporadil, a pak vlastně ani v nejmenším nenaznačil, že by vůbec chtěl, abych s ním jela.“

Věci dostaly poměrně rychlý spád a ukázalo se, že vlastně nikam jet ani neměla. Nebylo to vůbec v plánu. Petr se během několika málo dní „zabalil“ a Kamile doporučil, aby si našla někoho jiného, že nemá smysl, aby na něho čekala.

To už jsem tušila, že něco nehraje,“ kroutí ještě dnes nechápavě hlavou mladá žena, která se tak nějak mimochodem dovídala, že to její Petr vlastně už delší dobu „peče“ s Lenkou, přítelkyní jejich společného kamaráda, a dokonce ji na tu svou cestu bere s sebou. Ano, byl to přesně ten pár, s kterým trávili společné dovolené. Jen Kamilu nějak nenapadlo, že by to mohlo mít vliv na její budoucnost.

  • První týdny po Petrově odjezdu jsem chodila jako ve snách a jen brečela,“ říká na rovinu zklamaná žena, která se místo svatby stěhovala zpět k rodičům, aby nemusela platit poměrně velký byt, který sdílela se svým ex.

Pak mi jednou zavolal Ondra, že se mu stýská po našich výletech a navrhnul, zda bych s ním nešla na kafe,“ usmívá se Kamila a hned dodává, že žádné podlomení kolen a vyznání, že už dávno na ni myslí, se však nekonalo.

Oba jsme byli naštvaní na naše bývalé a také sakra opatrní,“ upřesňuje žena, která nyní konečně plánuje svou vysněnou svatbu. Nebude s Petrem, jak všichni čekali, ale s jedním sympaťákem, se kterým strávila hodně času posledních pár let, i když ji před tím ani jednou nenapadlo, že by to mohlo takto skončit.

Ano, věděla jsem o Ondrovi, že je to skvělej chlap, ale já viděla jen to, co jsem chtěla. A viděla jsem špatně. Láska je slepá,“ uzavírá svůj příběh Kamila a dodává, že je vděčná osudu, že to takto dopadlo. „Konečně mám vedle sebe dospělého člověka, který se postará o rodinu, Petr totiž ve skutečnosti nikdy nedospěl. Chtěl se jen bavit a nevázat se. Jen jsem to zkrátka neviděla.“  

Přečtěte si také

Reklama