Čtenářka Janaa1 vychovává 3 dcery a syna. A přestože ona sama začínala se sexem pozdě, svým dcerám antikoncepci pořídila již v 15 letech.

Hezký den všem.

Trošku jsem se posunula do dob dááááávno minulých. A je to příjemné vzpomínání.

Vyrostla jsem na malém městě, kde každý viděl každému do talíře. Tak měli rodiče většinou přehled, co děláme- práskli to jiní rodiče.

Přesto jako všichni puberťáci jsme měli své finty a své skrýše. Přesto se se sexem nezačínalo tak brzy, jako dnes.

Vzpomínám na spolužačku, která ve třeťáku „byla první ze třídy“. jak jsme vyzvídaly a lapaly každé její slovo. Možná i protože antikoncepce nebyla na malém městě až tak dobře dostupná, většina z nás čekala do 17- 18 let- co kdyby náhodou.

A často náhodou bylo, proto na každé m maturitním tablu byla alespoň jedna mašlička nebo dokonce dudlík.Já jsem měla své poprvé po téměř 3/4 roce chození. Jasně , že jsme se nemodlili, ale sex nebyl tak nutný. nebo možná pro něho byl, ale vydržel to. jako spousta ostatních- proto nám to nepřišlo divné.

Dnes mám 3 dcery- 2 dospělé a jednu téměř dospělou a syna. A můžu říct, že jsem jim antikoncepci pro jistotu nechala napsat hned v 15 letech.

Obě starší začaly sexuální život na můj vkus brzo...Ale mlčela jsem- jsem ráda, že byly natolik zodpovědné, že ji braly. ta mladší zatím sex nemá, ale je to tím, že ještě nenašla „toho pravého“.

Syn je poučen: Kondom vždy, i když bere holky antokoncepci. I tak trnu hrůzou. U 17 letého je ale vše sázk a do loterie.

A já? Po špatném manželství, kde sex nebyl nic moc, si ted s přítelem fakt užívám. Počkali jsme si, protože jsem se bála, aby to nebylo to samé a vyplatilo se...je to bezva.

Mé děti se sice asi domnívají, že můj sexuální život skončil s jejich početím, ale nechme je při tom. Je to fajn a jsem spokojená.

Do vztahu na jednu noc bych ale dnes už nešla. jako mladá asi ano, ale dnes už vím příliš na to, abych riskovala. A doufám, že mé dcery budou taky rozumné..snad. Je tolik pohlavních nemocí dnes rozšířených, že jim tu dnešní dobu asi ani moc nezávidím.

Ale je mi jasné, že pokud není člověk věřící, je sex pro nás naprosto běžnou a přirozenou věcí. i před svatbou. nedá mi to nevzpomenout na slupinu Lucie a Černé anděly... :-)).

Janaa1
.Text nebyl redakčně upraven


Díky Janoo1 za váš příspěvek k dnešnímu tématu. Jediné, na co budu reagovat je ta narážka na věřící. Já si myslím, že sex je pro ně tou samou přirozeností a potřebou jako pro nás bezvěrce. Jen v sobě tuto přirozenou potřebu potlačují. To byl totiž záměr tvůrců církve. Vzít jednu z přirozených lidských potřeb a jejím potlačením, nebo srovnáním do nepřirozených pravidel vytvořit hraniční situaci tak, aby mohli manipulovat věřícími. Myslím, že pokud existuje Bůh, že tohle rozhodně po věřících nechce… To chtějí ti papalášové, co tvrdí, že slyší Boha…

Jo a  díky za píseň…

Téma dne zní:

  • Jak rychle se vaše vztahy vyvíjely, či vyvíjejí?
  • Jak si myslíte, že by to mělo trvat dlouho, než spolu skončí milenci v posteli?
  • Poprvé až po svatbě? Není to jako kupovat zajíce v pytli?
  • Za jak dlouho by se měl vztah posunout z chození v manželství?
  • Znáte nějaké krásné, nebo odstrašující příklady, krátkých unáhlených známostí, nebo dlouhých „uchozených“ do nudy?

Je toho hodně a vy máte jistě nepřeberně historek a zkušeností, tak se těším na vaše příspěvky.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním. Prý květina žádnou ženu neurazí, a tak se můžete na jednu krásnou těšit. Pošlu vám ji asi již zítra odpoledne, protože on-line obchod, kde květiny objednávám, slibuje doručení ještě týž den kamkoliv po ČR.

Reklama