Rodina

Své hračky jsem předala mým dětem

Díky velkému domu na venkově si mohla hračky z dětství uschovat čtenářka Paradajka. A tak si teď s nimi hraje další generace capartů...

Není nic krásnějšího, než věci, které se dědí z generace na generaci. Mají takový zvláštní punc něčeho vzácného, co říkáte? Další příspěvek k dnešnímu tématu dorazil od čtenářky Paradajky. Své hračky teď dává vlastním dětem.


Dobrý den,

vzpomínek i památek na dětství mám hodně. Vyrůstala jsem na venkově a rodiče mají velký dům, takže hračky bylo kde schovat. Né všechny se dochovaly, ale ještě jich spousta zbyla. Postupně je vytahujeme našim dvěma klukům. Pochopitelně se dochovala řada autíček po mém bratrovi, ale oblíbení jsou i plyšový medvěd a kocour v botách.. Taky jsme doma měli několik maňásků, které máme dodnes - kašpárek, eskymák, tygr a krokodýl s otvírací tlamou... Nejoblíbenější maňáskem byla myška se zástěrkou s kapsami a dvěma malýma myškama (prstovýma maňáskama) a vařečkou. Taky mám malou plastovoou kočičiku s míčkem, na kterém jse nakreslená spirála. V kočičce a v míčku jsou magnety - obrácené stejnými póly k sobě - takže když se kočička přiblíží k míčku, ten se roztočí (a s tou spirálou v pohybu to všechny děti zaujme). Další oblíbenou hračkou je malý dřevěný kulečník - nejraději si s ním hrají malé děti - baví je prohazování kuliček dírkama. Ze všeho nejradějii vzpomínám na pokojíček pro panenky, který mi vyrobila maminka. Byl velký, doprostřed jsem si mohla sednout. Stěny pokojíčku byly z velkých lepenkových krabic. Vše bylo precizně otapetované, každá místnost jinou tapetou. Byly tam i okýnka se „sklem“ (celofán a za ním nalepen obrázek jako výhled z okna do krajiny), záclonky. A nábytek - stůl, gauč, křesla (z polystyrénu oblepené tapetou, sedák z leskyma,. Kuchňská linka - krabičky opět otapetované s odhrnovacími závěsy, velký sporák. Postýlka, televize, zcadlová skříňka.... Vše se zachovalo, jen škoda, že nemám holčičku.

S pozdravem,
Paradajka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. září 2011: Co si schováváte z dětství?

AkvariumZavzpomínejte v dnešním tématu na své dětství, milé čtenářky a odpovězte mi na otázku...

 • Co si schováváte z dětství?

Jsem hodně zvědavý, protože sám jsem zjistil, že těch věcí moc není. Máte nějakou hračku? Sbírku známek? Časopisů? První kolo? Deníček? Obrázek? O tom všem mi napište na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec. Za svůj příspěvek můžete získat hezký dárek, totiž: hru Pravěké akvárium od firmy Albi a krásný „kočičí“ deníček.

Příspěvky zasílejte do 15.00 hodin 26. září 2011.

   
26.09.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [2] Sluníčko sedmitečné [*]

  Krásné, já jsem milovala dřevěné hračky jako malá. Nové hračky jsou však neméně populární, jsou zase úplně jiné. Jsem nadšená z těch interaktivních, které reagují pomocí čidla.

  superkarma: 0 21.08.2015, 08:51:01
 2. avatar
  [1] Jindriska8 [*]

  Sml59Gratujuji k výhře.Na pokojíček jsem zapomněla,ale měla jsem ho taky,ráda jsem si svítila v pokojíčku lampičkou ,kterou mně vyrobil tatínek.Sml79

  superkarma: 0 26.09.2011, 16:17:36

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: intimní kosmetika
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme