Jak to tak vypadá, lidé se nudí čím dál tím více a zkoušejí čím dál tím bláznivější a originálnější věci. Výjimkou nejsou ani svatby. Lidé nacházejí stále zajímavější místa, kde si chtějí říct své ano. Proč se stereotypně oddávat v kostelech nebo na úřadech, když se mohou vzít třeba několik metrů pod mořem nebo v neuvěřitelných výškách nad mořem? Dnes už je možné skoro všechno. I mí známí se brali například na Sněžce.

Neoficiální svatba v Adršpašských skalách

Zrovna před pár dny si zamilovaný pár vybral originální místo pro své „ano“ na skoro stometrové skále v Adršpachu. Vylezli na horu a odmítali slézt, dokud je někdo nepřijde oddat. Nikdo se však neodhodlal vyšplhat za nimi, a tak si tam oni sami slíbili věčnou lásku a věrnost, vyměnili si prstýnky a ženich zahrál nevěstě na flétnu. Pak slanili dolů a slíbili, že svůj sňatek uzavřou i oficiálně, i když oni se už berou za muže a ženu. Jejich krásný den jim dokonce nezkazil ani déšť a silný vítr, vždyť ani manželský život není stálá sluneční zář.

Když v tom tak trochu plavete

Jaká romantika musí být oddávat se pod mořskou hladinou mezi hejny malých rybek a krásně barevnými korály! Sice na sobě máte nepříjemný neopren a těžký dýchací přístroj, ale zážitek je to rozhodně k nezaplacení. Místo slavnostního „ano“ si pokynete gestem, které je domluvené, a tím se rozhodně neméně slavnostně oddáte jeden druhému na celý život.

Láska hory přenáší

Rozhodnete-li se pro nějaké místo vysoko v horách, rozhodně to chce dostatečnou odvahu a fyzičku. Takový sňatek může mít symboliku překonávání překážek, které vás v manželství čekají. Láska přece hory přenáší, tak proč se neoddat třeba u nejvyšší hory Tater, v Alpách nebo někde u Mt. Everestu? Vy si dokážete, že máte tu sílu zdolat výšky, a s jakou lehkostí překročíte nadmořské metry, s takovou lehkostí budete překonávat manželské těžkosti a hádky.

S hlavou v oblacích

A co takhle se oddat během pár minut, kdy se snášíte k zemi po té, co vyskočíte s padákem z letadla? Snášíte se k zemi neuvěřitelnou rychlostí několik desítek metrů volným pádem a během této chvíle se držíte za ruce se svým vyvoleným a slibujete si pohledem vše, co je pro společný život důležité. Vyskakujete svobodná jako ptáček a doskakujete na zem jako vdaná panička, které tímto nastávají úplně nové povinnosti. Možná to byl váš poslední volný let a možná se budete snášet mezi mraky celý život.

Týmoví hráči

Někdo má rád velkou společnost a možná taky neumí udělat důležité rozhodnutí bez asistence ostatních, což je asi důvod, proč jsou také v oblibě hromadné svatby na fotbalových stadionech. Pokud ovšem vynecháme náboženské důvody. Na jedné zelené ploše se sejde neuvěřitelné množství nevěst a ženichů. Všichni stojí v zástupech, hezky vyrovnaní, jak šachovnice. A když pak všichni najednou řeknou ano, je to teprve síla. Odhodlání těch všech je přivedlo na toto místo, aby dokázali velikost lásky, zlomili světový rekord nebo si prostě jen vzali jeden druhého...

Nejdražší svatby

Liz Hurley a Arun Nayar - 120 milionů Kč
Paul McCartney a Heather Mills - 60 milionů Kč
Tom Cruise a Katie Holmes - 40 milionů Kč
Liza Minnelli a David Gest - 70 milionů Kč

Zdroj: blesk.cz

Kolik bylo sňatků v ČR

rok 1975 -   97 373

rok 1995  -  54 956

rok 2000   -  55 321

rok 2006   -  52 860

Zdroj: Český statistický úřad

 

Svatební rekordy
Nejdelší manželství v České republice je podle údajů České knihy rekordů manželství Štefků z Kladna, kteří v roce 2004 oslavili spolu 75 let života.
Encyklopedie Wikipedia uvádí nejdelší světové manželství, které trvalo 86 let. Byl to manželský pár z Tchaj-wanu, který spolu žil do roku 2003, kdy ve věku 103 let zemřela Yung-yang Liu.

Nejkratší manželství u nás není zaznamenáno v žádné knize rekordů, ale pokud budeme čerpat u našich celebrit, tak pravděpodobně vede Iva Frühlingová a Richard Krajčo, kteří spolu byli jen 6 měsíců.
A ve světě se nejkratším manželstvím může „pyšnit" zpěvačka Britney Spears, která se v Las Vegas provdala za svého kamaráda z dětství a rozvedla se s ním hned po 55 hodinách manželství.

Kde byste chtěla být oddána vy? Kde jste se se svým partnerem brali? Jaké vzpomínky na to máte? Máte nějaké zajímavé svatební historky?

Reklama