Dnes se slaví svátek svatého Martina. Hodujte a veselte se, upečte si husu, koláče a všechno to dobré jídlo zapijte svatomartinským vínem.

Tradice tohoto svátku sahá až do dávných dob. V chalupách bylo dost jídla, aby se mohlo hodovat. Býval to oblíbený svátek všech. Slavil se odpočinek po dlouhém období těžké práce, čeledníci dostávali touto dobou svou mzdu, konaly se trhy. V této době byly husy nejlépe vykrmené, a proto vhodné na pekáč.

koláče

Na svatého Martina se také pekly svatomartinské rohlíky, rohy či podkovy. Některé z nich byly plněné povidly či mákem. Oblíbené byly také různé koláče.

K tomuto dni patří také tradice svatomartinského vína. Podle tradice by se první lahve tohoto vína měly otevřít  11. listopadu v 11 hodin. Tato mladá vína jsou sice zralá pouhých pár týdnů, ale mají skvělou, lehkou chuť. Mívají lehkou barvu i chuť a nižší obsah alkoholu.

Svatomartinská husa

1 husa (3 – 4 kg)
sůl a čerstvě mletý pepř
4 jablka
několik sušených švestek
kmín

Postup
Husu si důkladně očistíme, omyjeme, obereme od zbytků peří a ořežeme přebytečný tuk. Osušenou husu zevnitř i zvenčí nasolíme a necháme do druhého dne v chladnu odpočinout.

Na druhý den si rozehřejeme troubu na 200 °C. Nakrájíme jablka na čtvrtky a vykrojíme z nich jadřince. Jablka vložíme do břišní dutiny husy, spolu se sušenými švestkami. Husu posypeme ještě kmínem a lehce opepříme. V pekáči ji podlijeme.

Husa položíme do pekáče prsíčky dolů, asi po hodině pečení ji obrátíme naopak a dopečeme.

Po 10 minutách ztlumíme teplotu na 150 °C. Během pečení husu podléváme podle potřeby a poléváme výpekem.

Pečeme doměkka, několik hodin. Před koncem pečení odklopíme víko pekáče, aby husa měla pěkně křupavou kůrku.

Podáváme se zelím a třeba s knedlíkem, nebo…

…si podle Šárky Škachové připravte výtečné lokše! Recept na ně najdete tady.

Svatomartinské koláče

500 g hladké mouky
100 g cukru moučka
250 ml vlažného mléka
125 g másla
2 žloutky
30 g čerstvého droždí
špetka soli

Postup
Droždí rozdrobíme do trochy vlažného mléka. Přidáme trochu cukru a na teplém místě necháme vzejít kvásek. V míse na těsto smícháme žloutky s cukrem a měkkým máslem. Až je směs hladká, přidáme prosetou mouku, kvásek, mléko a špetku soli. Vypracujeme hladké těsto, které se nesmí lepit k míse. Pokud se lepí, přidáme mouku. Hotové těsto přikryjeme čistou utěrkou a necháme na teplém místě kynout. Trvá to asi hodinu.

Mezitím si připravíme nádivku. Můžeme si vybrat z tvarohové, povidlové nebo makové. Výborné je tyto nádivky kombinovat, vytvářet z nich na koláčích různé vzory.

Vykynuté těsto po částech vyválíme a rozdělíme do kulatých koláčových forem. Střed koláčů nazdobíme (můžeme si pomoci cukrářskými sáčky a těmi tvořit na koláči vzory). Na povrch nádivky můžeme naskládat ozdobně rozinky, oříšky, mandle. Okraje potřeme rozšlehaným žloutkem a vložíme do trouby.

Pečeme v předehřáté troubě, na 180 °C asi půl hodiny. Koláče hlídáme, okraje musí být zlatavé.

Maková nádivka
250 g mletého  máku
150 g cukru moučka
100 ml mléka

Umletý mák smícháme s cukrem a pomaličku přimícháváme vřelé mléko. Pro chuť můžeme přidat trošku rumu.

Povidlová nádivka
250 g povidel
50 ml rumu

Povidla smícháme s rumem.

Tvarohová nádivka
250 g tvarohu
200 g cukru moučka
1 vanilkový cukr
1 žloutek

Všechny suroviny smícháme a rozmícháme v hladkou směs.

Dobrou chuť přeje elly.

Další skvělé recepty na to, jak zpracovat husu, najdete v tomto článku:

Chovatelka hus: Upéct husu je hřích!

Reklama