Označení „svatomartinská“ mohou nést pouze ta moravská a česká vína, která splní všechna požadovaná kritéria. Dnes, 11. 11. 2014, se poprvé slavnostně otevřou lahve svatomartinských vín, mezi nimi i mladá vína tří odrůd, která pro vás připravily Templářské sklepy Čejkovice.

vino

Svatomartinská vína jsou první vína nového ročníku. Jedná se o vína svěží a ovocitá, která sice zrála pouhých několik týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter.

Označení „svatomartinská“ mohou nést pouze ta moravská a česká vína, která splní všechna požadovaná kritéria. V prvním kole, které proběhlo ve středu 23. 10.2014 v Národním vinařském centru ve Valticích, byly Templářským sklepům Čejkovice uznány všechny přihlášené odrůdy s označením Svatomartinská.

vino1vino2vino3

Tak jako minulý rok budou v templářské nabídce odrůdy Müller Thurgau, Modrý Portugal a Svatovavřinecké Rosé. Tato mladá vína ročníku 2014 jsou svěží, ovocitá s příjemným charakterem primárního aroma ve vůni s vyváženým obsahem cukrů a kyselin. Od každé odrůdy Templářské sklepy Čejkovice nalahvují 50 tisíc lahví, tentokrát v nové lahvi s moderní designovou etiketou.

Dle podmínek Vinařského fondu, který vydává licenční známky na Svatomartinská vína, mohou zpracovatelé uvést tato vína do prodeje až na svatého Martina, tedy právě dnes,11. listopadu.

Zdroj: TZ Templářské sklepy Čejkovice

Reklama