Těšíme se na Vánoce, svátky klidu a pohody. Pečeme cukroví, připravujeme chlebíčky a další sváteční pokrmy. Na Štědrý večer si dáme smaženou rybu se salátem, popřípadě řízek. Celé Vánoce probíhají ve znamení dobrého jídla, vychutnáváme všechny dobroty, na které nemáme dostatek času ve všední dny.

Zároveň však podléháme stresu, jak přes svátky přibereme. Jídla je tolik a tak dobré, kdo by odolal? Bohužel spolu s jídlem a jeho nadměrnou konzumací jsou také spojené obtíže, které nás mohou potkat.

Díky svátečnímu jídelníčku, který nepatří mezi střídmé, nás může pálit žáha nebo nám může být špatně z přejídání. Pocity těžkosti, nadýmání, zvracení.

Žaludeční obtíže mohou být způsobeny i překyselením žaludku a mohou udeřit kdykoli a z mnoha dalších různých příčin, od příliš vydatné stravy a šumivých nápojů, až po stres a jídlo takzvaně za pochodu. Příčiny jsou jasné - těžká jídla, kombinace mastných a sladkých jídel, pití alkoholu. Příznaky mohou být různé, od mírných trávicích obtíží, až po zvedání žaludku a zvracení, které mohou přetrvávat i po několik hodin.

Přejídání může přivodit také pálení žáhy.

Pálení žáhy je nepříjemný, pálivý pocit v horní části hrudníku, při kterém se žaludeční kyseliny dostávají ze žaludku zpět do jícnu a zde dráždí sliznici. Pálení žáhy postihuje kolem 40 % dospělé populace, nastává např. důsledkem stresu, nezdravých stravovacích návyků a přejídání.

Redakčním tipem je léčivý přípravek Motilium®, který Vám uleví od žaludečních obtíží. Vyzkoušejte ho!

motilium

Motilium® urychluje pohyb potravy žaludkem a zabraňuje tak prodlévání žaludečního obsahu nebo jeho zpětnému návratu, působí také proti nevolnosti a zvracení.
Motilium® je přípravek, který se užívá při obtížích:

  • vzniklých zpomalenou činností žaludku jako je pocit přeplnění žaludku během jídla nebo krátce po jídle, pocit těžkého žaludku, pocit nadýmání, při nadměrném říhání, nevolnosti, zvracení a občasném pocitu pálení a bolesti v oblasti žaludku;
  • obtížích spojených s návratem žaludeční kyseliny do jícnu, při říhání nebo pálení žáhy;
  • při nevolnosti a zvracení.

Více najdete na stránkách zde: http://www.lekarna.cz/motilium-10x10mg-potahovane-tablety/.

Reklama na lék. Motilium® obsahuje domperidon. 10 potahovaných tablet - výdej možný bez lékařského předpisu. Perorální podání. Před použitím si pečlivě pročtěte příbalovou informaci.
Janssen-Cilag s.r.o., Karla Engliše 3201/6, 150 00 Praha 5, tel.: +420 227 012 111

EO_201012052

Reklama