Jak prožila včerejší den čtenářka Tina5 - slavila s dědou a babičkou 49. výročí jejich svatby. Rodiny Tiny5 se vůbec s různými výročími strefuje perfektně do dní volna...

Chcete mít o svých svátcích, narozeninách a dalších výročích volno? Načasujte si je na státní svátky! Že to funguje, si můžete přečíst v příspěvku čtenářky Tiny5, i když to načasování nebylo nejspíš nikdy vědomé...


Milá redakce, když jsem ve středu četla o dnešním tématu, napadlo mě, že si připravím dva fotoseriály.

První začne snídaní do postele, pak nohy na stole a v ruce pletení, pak pizza z pizzerie, pak procházka podzimní krajinou, pak kávička se zákuskem a v ruce pletení a druhý bude skutečný ze života. Ale nakonec jsem foťák do ruky nevzala vůbec. Ale i přesto si myslím, že jsme si den s našimi dětmi užili dost. Možná o to víc, že jsem tu neběhala s foťákem, ale užívala si s dětmi každou volnou chvilku. Zvládli jsme i Člověče, nezlob se! a další hry včetně představení, co si pro nás připravily dcerky, došlo i na kávičku a pletení, jen oběd byl made in maminka, žádná pizzerie, no a snídani do postele? Kdo by chtěl spát mezi drobečkama, že :-))

Ptala jsem se našich dcer, proč je svátek, proč nejsou ve škole. Pětiletá: Protože se blíží Vánoce. Devítiletá nevěděla a jedenáctiletá nejprve zkoušela den vzniku ČR a podobné, což si vždy hned sama odpověděla, že to ne, protože je tehdy a tehdy, ale na den studentstva nepřišla. Nějak zvlášť jsme s nimi o tom nemluvili a ve škole patrně také ne. Proč se o těch událostech neučí? Tak jsme jim vysvětlili, co se tehdy stalo.

A nakonec je svátek protože má babička s dědečkem 49. výročí svatby. Celá rodina je sváteční - švagrová se narodila na svátek práce, druhá švagrová 28. 10. , dědeček na Jana Husa, jen babička a manžel mají obyčejná data narození a i přesto to jsou neobyčejní lidé.

Krásný nesváteční pátek a celý víkend,
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 18. listopadu 2011: 17. Listopad

  • Posílejte mi své fotky ze včerejšího svátečního dne!

Doufám, že jste si volno náležitě užily, milé čtenářky, a něco pěkného vyfotily. Zajímá mě, jak jste volný den trávily. Posílejte mi proto fotky a doplňte je krátkými příběhy. Vezmu i příběhy bez fotek, ale s fotkou máte větší šanci, že je uveřejním, když bude příspěvkový přetlak. A pokud chcete, zavzpomínejte i na 17. listopad 1989, ale zde opravdu jen s fotkou! Docela mě zajímá, jestli na tento den máte nějakou fotovzpomínku.

Za svůj příspěvek můžete získat Knihu o kávě od Petry Veselé a krásný kávový set dvou hrníčků ZESPRESSO CAFÉ. Abyste si mohly lépe vychutnávat volné dny plné pohody.

Příspěvky očekávám 18. 11. 2011 do 15.00 hodin na následující e-mailové adrese...

hrnekkniha

Reklama