Dnešním dílem svatebního speciálu končíme povídání o svatbách  a vším, co s nimi souvisí.

Zaměříme se na balení dárků a na místa, kde můžete prožít svůj svatební den.

 

Obal prodává

Věřím, že uznáte, že obal prodává, a to nejen ten, který vás má přimět ke koupi toho či onoho výrobku v obchodě. Je to stejné i s oblékáním: když se chceme líbit, neoblékneme si režný pytel. Proto je důležité věnovat pozornost i zabalení dárků na svatbu. Vystačíte si s taštičkou či klasickým omotáním dárku provázkem do kříže? Nechcete jít na to trochu jinak?

 

Nechte si poradit od Radky Křivánkové (jedna z 12 odvážných – pořad o její cestě za úspěchem bude odvysílán 12. 4. na Primě), jejíž jméno se stalo pojmem v designování dárků. Na svatebním veletrhu představila novinku – jak darovat peníze. „Letošním hitem jsou přáníčka na darování peněz. Novomanželé již v podstatě mají vybavenou domácnost, a tak svatebčané raději darují peníze, aby si mladí koupili, co potřebují,“ vysvětluje Radka Křivánková. A proč je nedarovat originálně, předat bílou obálku umí každý.

 

Paní Křivánková mne provází stánkem a ukazuje nápady: „Nabízíme přáníčka z ručního papíru, na kterých jsou poutka či kornoutky, do kterých se svinuté bankovky zasunou. Originálním řešením je darování lahve (například šampaňského), na které je nalepená papírová stuha. Ta je poskládaná (plisovaná) tak, že vytváří kapsičky, do kterých se pak mohou zasunout přeložené bankovky. Celý pruh je nahoře i dole přelepen páskou, tím je celé dílko na lahvi fixované.“

 

Všímám si i dalších originálních drobností, které dotvářejí celek: zlaté pecičky či skleněné perly, štrasová písmenka, ze kterých přede mnou na stuze kouzlí paní Křivánková jméno, ozdoby na auta, svatební prostírání z ručního papíru s plastickým motivem, ze stejného materiálu nabízí i konfety ve tvaru kytiček a srdíček, kterými můžete poházet stůl.  

 

Je zřejmé, a je to jen dobře, že se začíná přikládat váha balení dárků (nejen svatebních), vždyť je dnes takových možností, tak proč je nevyužít.

 

Na tvrzi nebo na zámku?

 

Mnozí novomanželé se dnes již nespokojí s obřadem na radnici a svatební hostinou v restauraci za rohem.

 

Velmi originálním místem ke svatebním či firemním akcím je Farma Michael na tvrzi Nedvězí. Toto mimořádné prostředí s neopakovatelnou atmosférou naleznete nad Slapskou přehradou, asi 40 km jižně od Prahy. Manažerka Dagmar Vaculínová, velmi sympatická dáma, mne aspoň virtuálně provází po objektu: „Areál farmy Michael je rekonstruovaný objekt historické tvrze, cítíte zde běh času, atmosféru věků. Výhodou je, že na jednom místě, v nerušeném soukromí, proběhne obřad i hostina a svatebčané zde díky ubytovacím kapacitám neztrácí čas přejížděním." Novomanželé zde mohou prožít obřad v netradičním i romantickém stylu, přesně takový, jaký si budou přát. Kamenná tvrz románsko-gotického původu, pokud si ji vyberete za místo svého svatebního dne, vám určitě přinese štěstí.

 

Své kouzlo mají obřady pod širým nebem – dendrologická zahrada v Průhonicích, Vrtbovská či Ledeburská zahrada v Praze.

 

Zámek Štiřín, situován jihovýchodně od Prahy, nabízí k obřadu i ke konání svatební hostiny několik zajímavých míst – můžete si vybrat z architektonicky zajímavého objektu Domu Atis, dependence ve stylu selského baroka či samotného zámku.

 

Chcete procházet stejnými prostory jako filmová Zlatovláska? Pak se nechte zlákat romantickou představou svatebního obřadu na zámku Červená Lhota nedaleko Kardašovy Řečice v jižních Čechách. Své ano si zde můžete říct v nově zrekonstruované místnosti v přízemí zámku či v zámecké kapli nebo v zámeckém parku. A ke svatební hostině se nenabízí příhodnější místo než restaurant Červená Lhota, jež se nachází přímo naproti zámku v historicky chráněné budově.

 

Pokud si nemůžete vybrat, nalistujte třeba tuto adresu.

 

 

 

A kde probíhal zrovna ten váš svatební obřad?

 

***

Předchozí díly svatebního speciálu naleznete:

Šaty - ZDE

Kytice - ZDE

Sušené kytice a svatební kniha - ZDE

Svatební menu - ZDE

Reklama