6. ročník svatebního veletrhu pořádaný v hotelu Diplomat (10-12. února) naznačil letošní trendy v byznysu zvaném svatba. Sešli se tu všichni – v oblasti oblékání, květin, fotografií, prstenů, balení dárků – kteří v tomto oboru něco znamenají. Jaké to bylo?

 

Šaty jak obláčky

 

Letošní ročník byl obohacen o přehlídku svatebních šatů, a nejen jednu, za což platí dík organizátorům, neboť po všechny tři dny proudily do hotelu Diplomat davy lidí a tak se dostalo na každého. Pro budoucí nevěsty je důležité vidět, jak šaty vypadají v reálu, ne jen na stojanech. Fotografie z přehlídky naleznete ve fotoalbu.

 

Zástupkyně svatebního salonu Evanie mi potvrdila můj prvotní postřeh – vrací se zdobenost, štrasy, perličky – vše ovšem v mírné a vkusné podobě, která je na hony vzdálená přeplácanosti, jež sem vtrhla se začátkem devadesátých let. Na první pohled, i z přehlídky, je také jasné, že se vrací vlečky. Zůstávají korzety, které se mohou libovolně kombinovat se sukněmi.

 

Před dvěma lety byly v kurzu úzké a co nejjednodušší šaty. Tento trend se mění a změna přeje širokým sukním. Sukním s nosnou spodničkou, na které spočívá látka nadýchaná jak obláčky – zvláště na zadní, splývající části sukně, často přecházející do mírné vlečky. Materiál se nemění – satén, organza, šifon, barva taktéž – vede bílá či šampaň.  

 

Originální výšivky i široká nabídka velikostí

Hanka Raková, osobní asistentka Zoryany, majitelky svatebního salonu Della Sposa, potvrzuje trend bohatších šatů. Tento trend nezastírá to, v čem salon Della Sposa vyniká – originální ručně vyšívané korzety, se speciální výplní košíčků pro každý tvar prsou. Pokud zjistíte, že i po zhlédnutí nepočítaně šatů v nepočítaně salonech žádné nejsou ty pravé, v salonu Zoryany Stekhnovych vám ušijí originální model za cenu půjčovného. U šatů ateliéru Della Sposa si všimněte i efektního a elegantního šněrování na zádech, který celkově zeštíhluje siluetu.

 

Svatební salon Adina mne nezklamal ani letos. Stále si drží prim v nabídce cenově přístupných šatů od 2 900 Kč a také v sortimentu, který nabízí modely v mezních velikostech. Jak mi řekla paní Marie Nováková, majitelka salonu, obléknou jak velmi štíhlé ženy, tak ženy s konfekční velikostí 56. Navíc je salon Adina schopen nabídnout šaty i nastávajícím maminkám ve vysokém stupni těhotenství.

 

Salon Nevěsta dovezl do České republiky zajímavé šaty (na fotkách nadýchané "barokní" šaty v barvě starorůžové a modré), jsou opravdu originální, a pokud se chcete cítit jako princezna, neváhejte!  Chcete-li se vdávat v černých, odlehčených bílými květy, své štěstí zde také najdete. Salon Nevěsta nabízí modely pohodlných, přesto elegantních střihů. Petra, zástupkyně salonu, zdůrazňuje, že u nich si vybere každá nevěsta a že může prožít v jedněch, tedy svatebních šatech, pohodlně celý den. Specialitou salonu je i nabídka bílých obleků pro ženichy.

 

První šaty, které ve fotoalbu vidíte, jsou ze salonu Natali. Letošní kolekci obohatili o šaty střihově originální i odvážnějších barev -  ibiškově růžové, či jemné růžové.

 

 

Dobrá rada na závěr

Ve svatebních salonech naleznete opravdu širokou nabídku originálních modelů – co se týče bot, závojů, rozličných kreací na hlavu, bižuterie, čelenek, rukaviček..., jen si vždy uvědomte, zda „na to máte“. Ke svatebním šatům si můžete obout originální pantoflíčky bez patního pásku, ale zvažte, zda je to pravé, pokud jste v takových botách nikdy nechodily. Zvažte, zda máte povahu na to, mít na hlavě originální a vkusný, leč možná výstřední „kokrhel“ z tylu – některé modely, a platí to jak pro šaty, prstýnky, tak doplňky do vlasů – se musí umět nosit.

 

P.S. Dnešní svatební salony nejsou jen obyčejnou půjčovnou svatebních šatů. Vyberete si zde i šaty pro svatebčany, družičky a družby... Zařídí vám i prstýnky, doporučí origální místo ke svatebnímu obřadu či zajistí kytici...

 

Fotoalbum 1 - ZDE

Fotoalbum 2 - ZDE

 

***

Příště: Svatební kytice

Reklama