Novinky

Svatba ve vlastních (zručných) rukou

V posledních letech se stále častěji objevuje trend vyrábění si vlastních svatebních pozvánek, ale i dalších drobností tzv. papírové svatební konfekce – kreativně zpracované jmenovky, svatební menu, krabičky na dárky pro hosty, svatební stromy nebo poděkování hostům, ale také vlastnoručně vytvořené gratulace k svatbě.

diy s

„Nejde ani tak o to ušetřit, jako spíš se realizovat. Svatba je překrásný projekt. Tak proč si ho neužít naplno? Třeba jako malý předsvatební kreativní dýchánek s kamarádkami? Dokonce je velmi populární mapovat si předsvatební přípravy ve svatebním deníčku, což je tvůrčím způsobem zpracovaný a osobitě zdobený sešit, kam si nevěsty mohou zakládat vizitky na cukráře, fotografy, zapisovat si poznámky, na co nezapomenout, vystřihovat a zakládat si inspirace z časopisů a hlavně si poznamenávat nápady. Přidejte společné fotky z příprav, a deníček se stane krásnou vzpomínkou na ten velký den,“ říká Martina Linková z portálu Aladine.cz, kde najdete spoustu tipů na zajímavé a zábavné tvoření od známých českých výtvarnic a designérek.

gratulace

Jedna z nich, Irena Vohlídková, rovnou přidává zajímavý tip na netradiční svatební vyrábění – gratulaci k svatbě, kterou pojmenovala svatební srdcovka. „Gratulace k svatbě nemusí být přísně elegantní nebo pouze jednobarevná. Proto se nebojte užít si barvičky a popřát tak snoubencům skutečně originálně.”

Budeme potřebovat:

malovani

Jak vyrobit svatební srdcovku:

 1. Použijte svatební razítko, připravte si embossovací médium a horkovzdušnou pistoli a také si vyberte ladící odstín embossovacího prášku Aladine.
 2. Médium naneste na razítko a otiskněte na papír. Posypte embossovacím práškem a zbytek prášku vraťte do lahvičky.
 3. Prášek zapečte horkovzdušnou pistolí.
 4. Použijte maskovací papírovou pásku, kterou lze lehce odlepit i z papíru, a přelepte motiv srdce.
 5. Na nesavou podložku naneste různé odstíny Aladine inkoustů v polštářku, připravte si akvarelový papír a štětec. Barvy a papír postříkejte vodou z rozprašovače. Barvy naneste na papír. Štětcem je ale příliš nerozmývejte, to ponechte spíš na vodě, která barvy rozmyje.
 6. Vše usušte fénem nebo horkovzdušnou pistolí. Použijte znovu štětec, postupně naberte zbylé odstíny barev z podložky a papír postříkejte. Barevné kapky opět usušte.
 7. Dokreslete rámeček, přidejte nápis a samolepicí kamínky, vše nalepte na základ přání a máte hotovo!

websize

   
12.05.2016 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. [3] Alka2015 [*]

  Teda to je krás zrovna nám http://luciehola.cz/ plánuje svatbu :) A něco takoého by se mi teda moc líbilo jako pozvánky a oznámení

  superkarma: 0 04.09.2016, 23:35:18
 2. [2] bobani [*]

  na tohle bych trpělivost neměla

  superkarma: 0 12.05.2016, 20:04:43
 3. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16moc hezké - ještě mít tak ty zručné ručičkySml22

  superkarma: 0 12.05.2016, 14:20:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme