Svého muže jsem potkala v práci. Já pracovala v kanceláři a on jako strojník. Téměř jsem ho neznala, jen jsem věděla, že u nás pracuje.
Jednoho dne jsem se bavila s jeho mistrovou a říkala, že mají v pátek sraz se směnou v jedné hospůdce a jestli nechci jít taky. Byla jsem ráda, protože se mi u nich na směně jeden strojník líbil, souhlasila jsem.
Začalo to slibně, všichni se bavili a byla sranda. Jen "můj strojník" se bavil uplně s někým jiným než se mnou. Neva, řekla jsem si a bavila se s lidmi poblíž mě. Když v hospůdce zavírali, tak já a pár dalších lidiček jsme šli ještě na diskotéku.
Všichni jsme se dobře bavili, jen ON tam seděl u stolu. Šla jsem za ním a chtěla jsem, aby šel tancovat. Po dlouhém přemlouvání svolil. Pak jsme "prokecali" celou noc. Doprovodil mě domů, dal mi pusu a doslova utekl.
Poté jsme se viděli v pondělí v práci. Jen jsme se pozdravili a nic. Já po svých špatných zkušenostech jsem si řekla, že nebudu ten, kdo se bude snažit, že to konečně nechám na tom druhém, a zadařilo se :-)
 
Když jsem pak šla ještě jednou okolo něho, nesměle se zeptal, jestli bych někam s ním nechtěla vyrazit, a já souhlasila. Ještě ten den jsme vyrazili "ven".
 
Po týdnu už u mě skoro bydlel a za měsíc jsme se domluvili na tom, že se vezmeme. Nemuseli jsme, jen jsme si řekli, že bychom mohli udělat něco bláznivýho (mě už totiž nebavilo dělat vše, jak se má - dělala jsem to celý život - dělala jsem vždy to, co se očekávalo).
 
Skoro nikdo z našich blízkých tomu nechtěl věřil. Ty zírající obličeje snad vidim dodnes. Za další měsíc byla svatba.
 
Dnes už jsme spolu 4 roky a máme dva krásné syny. Jednomu jsou 2 roky a druhý se nám narodil letos v červnu. Naše manželství sice není procházka růžovým sadem, má chvilky krásné i krušné, ale to zná asi každý.
 
Kdyby se mě však někdo zeptal, jestli bych to teď udělala jinak, tak ne. Udělala bych to znovu, už jen pro ty otazníky v očích našich blízkých a protože mám doma dvě nejlepší děti na světě.
 
Katka
 

Neexistuje žádný ověřený recept na to, jak se poznat, aby manželství fungovalo, a jestli vám to šlape, tak hodně gratulací. A jen tak mimochodem, nejlepší děti na světě mám doma já a nejsou dvě, ale tři :-)
 
Reklama