.

Svatba: Nechte přípravy na profesionálech. Ušetříte si stres a čas!

Cestování

Svatba: Nechte přípravy na profesionálech. Ušetříte si stres a čas!

Svatebnímu veselí obvykle předchází několik týdnů, ne-li měsíců příprav. A to i u menších svateb. Zatímco dříve se o hladký průběh svatby obvykle postaral takzvaný družba, dnes stále častěji budoucí manželé nechávají přípravu svatby na profesionálech.

svatba

Svatba je jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě, přípravy jsou ale ve znamení stresu.

Takzvané svatební balíčky dnes nabízí spousta luxusních hotelů v nejrůznějších koutech republiky. Hotelový personál je schopný se postarat nejen o svatební hostinu, ale zajistí i rozlučku se svobodou, samotný obřad, svatební noc i následný „líbánkový“ pobyt.

„Dříve jsme trochu bojovali s nedůvěrou klientů, kteří se báli, že jim svatbu připravíme podle universálního ´mustru´,“ popisuje manažerka hotelu v Mariánských Lázních. „To ale není pravda, vždy vycházíme z konkrétních přání klientů, ať už se to týká svatebního menu, květinové výzdoby nebo repertoáru kapely.“

O úředničinu se postarají jiní

Obřad je tady možné uspořádat přímo na letní hotelové terase. O úřednické formality spojené s tím, že obřad neprobíhá přímo na radnici, se také postará personál. Z terasy je to potom jen pár kroků ke svatební tabuli i do hotelových pokojů. Odpadnou tak klasické starosti s tím, kdo odveze prarodiče, nebo jak se dostanou příbuzní z druhého konce republiky domů. Prostě přespí v hotelu a domů vyrazí odpočatí až druhý den.

svatba

Svatba připravená profesionály vychází z konkrétních přání klienta.

V samostatném rámečku s barevným podkladem

Rozlučka se svobodou
Svatbě obvykle předchází rozlučka se svobodou. A i ta se dá pojmout „organizovaně“. Budoucí nevěsta může s kamarádkami vyrazit na dámskou jízdu, kde o ně během dne budou pečovat při relaxačních a kosmetických procedurách, večer je potom věnovaný zábavě na baru. Pro ženicha se zase nabízí pobyt spojený s pivními procedurami.

Pokud plánujete větší svatbu, pak jen napečení výslužky a příprava pohoštění zabere minimálně týden. V hotelové kuchyni to zvládnou za pár hodin. Nehledě na to, že podle jedné z pověr by se budoucí nevěsta neměla podílet na pečení svatebních koláčků, ani na přípravě svatební hostiny. Přináší to prý nouzi a uplakané děti.

svatba

Hotelový personál se postará o vše, i o květinovou výzdobu.

Knedlíčková polévka versus moderní gastronomie

Co mohou hotelové kuchyně nabídnout? Samozřejmě klasiku v podobě knedlíčkové polévky a svíčkové. „Stále oblíbenější jsou ale i pokrmy z ryb, zvěřina nebo hovězí steaky,“ poukazuje na nový trend kuchař z brněnského hotelu, který cílí na klientelu z řad svatebčanů.
Součástí svatebního balíčku (odkaz: http://www.orea.cz/cs/akcni-nabidky/svatby-a-romantika/?from=zena-in ) je tu třeba i osobní číšník pro nevěstu. Její jedinou starostí tak skutečně je jen to, aby u oltáře řádně přišlápla nohu ženichovi a nezapomněla hodit svatební kyticí. Tradičně proběhne i rozbíjení talíře nebo vzájemné krmení. Hotelová svatba se od té „klasické“ vlastně liší jen v míře stresu a starostí, které svatebčané mají.

svatba

Svatební noc v luxusním apartmá - i to některé hotely nabízejí.

Líbánky - nechte se hýčkat!

Hotelový personál si poradí se vším. I se sto šedesáti svatebními hosty při opravdu velké svatbě. Svatební hostina a následné veselí se v tomto případě odehrávaly v kongresovém sále hotelu. Menší svatby se obvykle vejdou do některého ze salonků.

Příjemným bonusem za důvěru ve služby hotelu pak je třeba svatební noc v luxusním apartmá za cenu standardního pokoje nebo snídaně až do postele.

A zatímco svatebčané obvykle druhý den odjíždějí, novomanželé si mohou pobyt protáhnout a užít si „líbánky“. Svatební cesta v Česku je levnější a třeba úroveň českých wellness hotelů je srovnatelná s těmi v zahraničí. Součástí romantických balíčků pro dvojice je třeba romantická večeře při svíčkách, šampaňské s jahodami na pokoji nebo partnerská aroma koupel. Příjemnější způsob, jak vkročit do manželství asi není.


OREA HOTELS, největší český hotelový řetězec s více než 20 hotely v těch nejatraktivnějších lokalitách České republiky vybírá ze svatebních nabídek svých hotelů:

svatbaOREA Hotel Monty

Tento hotel v Mariánských Lázních nabízí pro svatebčany nejen romantiku v podobě lesoparku a krásné letní terasy, ale i wellness služby a tři kvalitní restaurace. Užít si tu romantiku můžete například při programu Jen ty a já.

svatbaOREA Hotel Voroněž I.

Svatbu jako z pohádky - tu garantuje personál tohoto brněnského hotelu. Kočár tažený koňmi, výborná kuchyně a excelentní zákusky. Navrch přidáváme apartmá pro novomanžele, osobního čísníka pro nevěstu a saunu zdarma.

svatbaOREA Hotel Horal

Svatební hostina nad romantickým údolím sv. Petra, apartmá za cenu standardního pokoje, květinová výzdoba a čtyřchodová svatební hostina - OREA Hotel Horal ve Špindlerově Mlýně je jedním z nejkrásnějších míst pro svatbu v Krkonoších.

Autor: Lucie Štěrbová & OREA HOTELS

   
02.08.2011 - Tipy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] Petrona [*]

  Ahoj já jsem z Brna vdávala jsem se na Špilberku a hostinu jsme pak měli v restauraci Baroko u Měníské brány. Jestli o nich uvažuješ mrkni na stránky www.baroko.org. Mají tam i svatební meníčka

  superkarma: 0 23.01.2015, 20:20:26
 2. [6] Danka05 [*]

  Klarušee — #5A od kud jsi? Kde jsi měla hostinu? :)

  superkarma: 0 20.12.2014, 14:31:17
 3. [5] Klarušee [*]

  Tak já sem cateringovou službu nepoužíla všechno jsem si domluvila s restauraci s tím že sem se inspirovala meníčkem která tam pro svatební přiležitost měla doporučená.

  1. na komentář reaguje Danka05 — #6
  superkarma: 0 23.11.2014, 12:08:31
 4. [4] Dana13 [*]

  Doporučuji firmu agentsvatby

  superkarma: 0 26.01.2013, 11:02:06
 5. avatar
  [3] navia [*]

  Tenhle článek jsem nedávno četla.. na ona dnes nebo podobném serveru Sml15 Navíc v diskusi pod ním si někdo na podobnou službu dost stěžoval. Takže, pokud by na to snoubenci měli a pokud by to všechno fungovalo, tak to možná není špatné, ale osobně bych si chtěla věci zařídit sama a po svém.

  superkarma: 0 16.08.2011, 10:36:59
 6. [2] Lojen [*]

  Nedávno jsme bylina svatbě  na zámku Bon Repos nedaleko Lysé nad Labem.

  Hezké prostředí, krásný park.

  superkarma: 0 12.08.2011, 08:45:55
 7. avatar
  [1] Beruška1 [*]

  To je hezké, ale musí na to budoucí novomanželé mít, nebo aspoň někdo, kdo je ochoten to zaplatit. Zadarmo tyhle služby rozhodně nejsou. A k té svatební cestě, tedy Mariánské Lázně nebo Špindlerův Mlýn, to jsou spíš střediska plná Němců, kde na Čechy pohlížejí hodně zvysoka, to raději někam do malého penzionu se zajištěnou stravou.

  superkarma: 0 06.08.2011, 10:23:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme