Domácnost

Svatba na internetu


Dnešní nevěsty to mají mnohem jednodušší: mají e-maily, mobily, polovina věcí se dá zařídit přes internet. Světový vyhledávač Google připravil hned několik nástrojů, které vám přípravu svatby usnadní. Je pravda, že to nejdůležitější: vybrat si toho pravého a říct ono obligátní ANO, zůstává na vás.

 

Seznamy hostů na internetu

 

Většina rodin vám potvrdí, že nejvíce hádek se konalo nad seznamem hostů: Pokud budou všechny potřebné tabulky a seznamy k dispozici všem organizátorům v Dokumentech Googlu, můžete přidávat potvrzené hosty nebo přislíbené dary v práci, doma nebo na letišti, prostě když máte čas. Anebo trochu palčivější problém: Nelíbí se vám neustálé úpravy seznamu zvaných? Na dokumentech Googlu vidíte všechny změny seznamu a nemusíte je všechny akceptovat. Prostě se vraťte k některé z původních verzí dokumentu a pokračujte s ní.

Navíc máte plnou kontrolu nad tím, kdo dokumenty vidí a kdo je může měnit – takže kamarádi mohou sestavovat seznam oblíbených písniček pro DJ, zatímco svatební rozpočet vidí jen ženich a nevěsta.

 

Abyste se naladila

 

Svatební přípravy trvají několik měsíců a každým dnem se můžeme těšit víc a víc. Nemusíte být zrovna znalec přes počítače, abyste si udělala vlastní domácí stránku iGoogle o vaší svatbě i s odpočítáváním do dne D, společnými fotkami a taky s průběžnou kontrolou e-mailu s potvrzováním svatebních hostů. Navíc šéf nebude mít ani tušení o tom, že jste se právě zasnila, máte přece otevřenou pouze úvodní stránku internetu.

 

 

Hlavně dorazit včas

 

Svatební noviny jsou v posledních letech velkým hitem: řeknete svým příbuzným a kamarádům, kde a proč se berete, kdo je kdo, přidáte pár vtipů, obrázků a hlavně program svatby. Nezapomeňte ale navést své blízké na místo obřadu - na Mapách Google najdete podrobnou navigaci i s mapkou a předpokládaným časem stráveným na cestě. Můžete je podle Map Google navést i na další důležitá místa svatby: oběd, večírek, cestu svatební kolony a podobně.

 

 

Nerušené líbánky!

 

Všichni se nakonec chtějí podívat, jak moc to vám (i jim) slušelo, ale vy jste na líbánkách a vůbec máte spoustu jiných radostí než chodit po návštěvách a půjčovat své fotoalbum. Není nic jednoduššího než všechny veselé zážitky popsat na vlastní svatební webovou stránku (blog) a nejlepší (nebo třeba i všechny záběry, na internetu je místa dost) umístit do alba na Webová alba Picasa. Nad tím, kdo se může vašimi snímky probírat, máte plnou kontrolu, svatební album nemusí být veřejné a přístup dostanou jen ti, kterým pošlete odkaz.

 

   
16.03.2009 - Dům a byt - autor: Odborný článek

Komentáře:

 1. [10] Dana13 [*]

  Na tento typ svatby doporučuji firmu Agentsvatby, všechno proběhlo v naprostém pořádku! Doporučuji!

  superkarma: 0 26.01.2013, 11:01:04
 2. avatar
  [9] Louisa [*]

  to vypadá jako by mělo na svatbu dojuchat půl světa

  superkarma: 0 16.03.2009, 20:06:01
 3. avatar
  [8] kareta [*]

  Lindaa: Kanáry jsou blbý, radeji do Řecka pod stan

  superkarma: 0 16.03.2009, 16:17:30
 4. [7] Lindaa [*]

  tatulah: odmítla jsem s vysvetlením, ze na nás dolehla financní krize a nemáme ani na letenky ani na hlídání (detí i psu). A uz jsem o rodine neslysela takze ani nevím jestli jsem jim zpusobila radost a nebo jestli jsem ted na super cerné listine

  superkarma: 0 16.03.2009, 13:49:29
 5. [6] tatulah [*]

  Lindaa: jak vy jste vyřešili tu megaoslavu u tchánovců?

  superkarma: 0 16.03.2009, 13:28:31
 6. avatar
  [5] Kassy [*]

  Lindaa: Jo, takhle nějak to myslí. Aby rodiče (jak jeho tak moji) s předstihem věděli, kdy fakt nemá cenu snažit se nás zvát a vyhnuli jsme se tak telefonátům typu (obvykle ve čtvrtek večer s jeho máti) "Přijedete zítra nebo v sobotu?" "Mami my tenhle víkend nemůžeme, máme už něco domluvené." "Tak přijeďte." "Mami my fakt nemůžeme." "Já se na vás tak těšila... Tak já ještě zavolám zítra..."

  To s tou svíčkovou vyzkouším na svého otce

  tatulah: Viz. odpověď Lindě

  superkarma: 0 16.03.2009, 13:27:35
 7. [4] Lindaa [*]

  Kassy: kdyby ho nasdílel stylem: tenhle víkend nechodte jsme pryc, prístí týden nechodte jsme pryc.... a ne aby vás napadlo chodit pred 9-tou ráno a po 8-osmé vecer tak proc ne . A nebo se muzete k nim objednat na obed: prijdeme v nedeli v 11.30 a dali bychom si svíckovou ..

  superkarma: 0 16.03.2009, 13:06:46
 8. avatar
  [3] ifulinkaa [*]

  to se hodí na každou oslavu,nemusí být jen svatba;to bych snad využila,super-dík za tip!

  superkarma: 0 16.03.2009, 12:46:01
 9. [2] tatulah [*]

  Kassy: to si děláš prdel, ne?

  superkarma: 0 16.03.2009, 12:44:14
 10. avatar
  [1] Kassy [*]

  No ty bláho! A já si stěžuju, že můj drahý chce mít na Googlu program našich víkendů, aby ho mohl nasdílet rodičům...

  superkarma: 0 16.03.2009, 11:57:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme