Za pár dní to bude to přesně rok, co jsem psala článek o své neteři, která se vdala v jedenadvaceti. Kvůli baráku. A jak to dopadlo? Zkuste hádat. Došlo na moje slova. Mladí se rozvádějí. I když takhle rychle jsem to ani já-skeptik nečekala.

mon

Zprávu o jejich „unáhlené“ svatbě jsem se dozvěděla  od své maminky. Tenkrát byla pohoršená, že nesdílím její nadšení a říkám, že vdavky takhle brzo a ještě kvůli baráku jsou blbost.

No a rok se s rokem sešel a opět od ní se dozvídám, že mladí jdou od sebe. Lezlo to z ní jako z chlupaté deky, a jen nerada připouštěla, že došlo na má slova. Ale stejně mi spadla čelist. Nechtěla jsem malovat čerta na zeď, a už vůbec nemám radost z toho, že to takhle dopadlo. Chudák holka, pomyslela jsem si.

„Copak tak brzy, vždyť ještě nezačali ani stavět? Dům byl přece hlavním důvodem, proč si se svatbou tak pospíšili...“ Tahala jsem z mamky podrobnější informace.
„Našel si milenku.“
„To budou nějaké drby, že by tak brzy po svatbě podváděl tak krásnou a milou holku, jako je Jana?“
„No, je to tak. Našel si nějakou ve vedlejší vsi. Máma tam párkrát viděla jeho auto. Zaparkované u jejího domu. Ani se nesnažil skrývat nebo zatloukat, hanbář jeden,“
dodala znechuceně máti. Hned se mi vybavila hláška z filmu Vesničko má středisková. „Tady na vsi je jiná morálka, taková nezkažená.“
„No, čert ho vem, pacholka, ještě že se projevil dřív, než stačili postavit dům, zasadit strom a zplodit syna. Takhle zase „odkolíkujou“ nakolíkovanou parcelu, milej zlatej si sbalí svých pár švestek a vypadne. Pozemek je přece Jany,“ byla jsem hned hotova s řešením.
„Jenomže tak jednoduché to zase nebude,“ opáčila maminka. „Stavět sice nezačali, ale on nechal za sedmdesát tisíc vyvrtat studnu, a půlku si přece neodnese. Jana ho bude muset vyplatit,“ litovala maminka Janičku.

Ale nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Později jsem se z „jiných zdrojů“ dozvěděla, že „chlapec“ byl nedočkavý a ještě v době trvání manželství si pořídil auto. Snad aby udělal dojem na novou přítelkyni. Takže buď se vzdá půlky auta, nebo půlky studny.

Ale co jsou to movitosti a nemovitosti proti zklamání a zlomenému srdci?

Čtete také:

Vdala se v jednadvaceti. Kvůli baráku

Reklama