Vztahy

Svatba kvůli baráku? Měli se mě zeptat

Za pár dní to bude to přesně rok, co jsem psala článek o své neteři, která se vdala v jedenadvaceti. Kvůli baráku. A jak to dopadlo? Zkuste hádat. Došlo na moje slova. Mladí se rozvádějí. I když takhle rychle jsem to ani já-skeptik nečekala.

mon

Zprávu o jejich „unáhlené“ svatbě jsem se dozvěděla  od své maminky. Tenkrát byla pohoršená, že nesdílím její nadšení a říkám, že vdavky takhle brzo a ještě kvůli baráku jsou blbost.

No a rok se s rokem sešel a opět od ní se dozvídám, že mladí jdou od sebe. Lezlo to z ní jako z chlupaté deky, a jen nerada připouštěla, že došlo na má slova. Ale stejně mi spadla čelist. Nechtěla jsem malovat čerta na zeď, a už vůbec nemám radost z toho, že to takhle dopadlo. Chudák holka, pomyslela jsem si.

„Copak tak brzy, vždyť ještě nezačali ani stavět? Dům byl přece hlavním důvodem, proč si se svatbou tak pospíšili...“ Tahala jsem z mamky podrobnější informace.
„Našel si milenku.“
„To budou nějaké drby, že by tak brzy po svatbě podváděl tak krásnou a milou holku, jako je Jana?“
„No, je to tak. Našel si nějakou ve vedlejší vsi. Máma tam párkrát viděla jeho auto. Zaparkované u jejího domu. Ani se nesnažil skrývat nebo zatloukat, hanbář jeden,“
dodala znechuceně máti. Hned se mi vybavila hláška z filmu Vesničko má středisková. „Tady na vsi je jiná morálka, taková nezkažená.“
„No, čert ho vem, pacholka, ještě že se projevil dřív, než stačili postavit dům, zasadit strom a zplodit syna. Takhle zase „odkolíkujou“ nakolíkovanou parcelu, milej zlatej si sbalí svých pár švestek a vypadne. Pozemek je přece Jany,“ byla jsem hned hotova s řešením.
„Jenomže tak jednoduché to zase nebude,“ opáčila maminka. „Stavět sice nezačali, ale on nechal za sedmdesát tisíc vyvrtat studnu, a půlku si přece neodnese. Jana ho bude muset vyplatit,“ litovala maminka Janičku.

Ale nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Později jsem se z „jiných zdrojů“ dozvěděla, že „chlapec“ byl nedočkavý a ještě v době trvání manželství si pořídil auto. Snad aby udělal dojem na novou přítelkyni. Takže buď se vzdá půlky auta, nebo půlky studny.

Ale co jsou to movitosti a nemovitosti proti zklamání a zlomenému srdci?

Čtete také:

Vdala se v jednadvaceti. Kvůli baráku

   
11.10.2011 - Láska a vztahy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] řinka [*]

  No a co, já se vdávala v 18 letech abychom dostali byt,no a pak ještě honem dítě aby jsme mohli dostat 3plus1.Jsme spolu 35 let máme domek ,který jsme si koupili a synovi jsme nechali byt.Jim to prostě nevyšlo.Náš život také nebyl vždycky procházka.Zakopnout může každý.

  superkarma: 0 11.10.2011, 23:07:58
 2. avatar
  [8] Stes [*]

  Rikina — #6 Velmi rozumný a praktický názor. Souhlasím.

  superkarma: 0 11.10.2011, 22:04:00
 3. avatar
  [7] Stes [*]

  Ten původní článek si pamatuju doteď, nevím jestli to byl záměr provokovat, ale tenkrát mě pěkně zvednul ze židle, resp. přesvědčení paní Svobodové, že takhle to musí být a jak to prostě na vesnici chodí a je tam prostě všechno lehčí a pokud možno zadarmo. Tomuto článku se povedlo to samé.  

  Co ten název? "Měli se mě zeptat"? To jako se rozvádí proto, že jsou oba mladí? To je ten důvod? Nebo proto, že se vzali kvůli baráku? To si myslíte, že kdyby se brali ve 30ti, tak si tu milenku najít nemůže? Nebo jim to určitě pak vyjde. Zvláštní, naši se rozvedli po 25 letech. Brali se ve 22 letech. Známá se vdávala ve 40letech a taky jí to bohužel nevyšlo. Není to spíš o povaze než o věku. Někdy člověk ví co chce i v mladším věku a někdy to neví ani v 50ti. Jak byste hodnotila ženatého chlapa, kterému je kolem 40ti let, má těhotnou manželku, dcera mu začala chodit do školy a on si našel milenku a od manželky (té samozřejmě nezapomněl milenku párkrát předhodit jako vzor) odešel. Z mladiské nerozvážnosti asi ne - nebrali se ve 20ti....... Tak čím to asi bylo a je?

  Tak nějak nevím, ale paní Dano, celkem věrně mi připomínáte takovou typickou vesnickou tetku (bez urážky - na vesnici jsem se narodila, žiju tu a žít doufám budu) co sedí na lavici před barákem a ví všechno nejlíp a pokud možno několik let dopředu. Po pravdě - ze srdce nesnáším tyhle kecy o tom, že "to přesně věděla, že se to stane..." V tomhle případě se to nedá ani omluvit zkušeností - každý člověk je jiný, každé manželství je jiné. Kolikrát člověk ani neví, jak se sám zachová, natož jak se zachová v nějaké situaci někdo jiný. Já ze své pozice bych si nedovolila ani hodnotit manželství svých nejbližších kamarádek, přestože o nich vím hodně, ale DOMA s nima nejsem a nejsem ani v jejich kůži.

  K článku můžu říct, že je škoda, že jim to nevyšlo. Je to pro oba zkušenost a snad se poučí. Štěstí v neštěstí bylo, že neměli děti.

  superkarma: 0 11.10.2011, 22:02:37
 4. [6] Rikina [*]

  To teda z toho slečna vyšla dobře. Taková studna, to se hodí, až se objeví jiný stavitel domů, tak studnu jako když najde. Sml57 Naproti tomu to auto, co si pořídil manžel, nyní již asi ex, to ztrácí na hodnotě každou minutou. Sml30

  1. na komentář reaguje Stes — #8
  superkarma: 1 11.10.2011, 17:43:33
 5. avatar
  [5] Blueberry [*]

  Suzanne — #4 Pokud je pritel toho druhu, ze se s nim da pohodove zit i bez velkeho zamilovani, proc ne?

  superkarma: 1 11.10.2011, 17:01:34
 6. avatar
  [4] Suzanne [*]

  No...moje známá se příští rok bude vdávat po čtvrté. A taky se mi zdá, že kvůli baráku... Ještě před půl rokem se s přítelem chtěla rozejít, teď to vyhodnotila rozumově, má u něj zázemí a nehodlá být ve čtyřiceti pod mostem. To je taky důvod, ne?Sml32

  1. na komentář reaguje Blueberry — #5
  superkarma: 0 11.10.2011, 13:36:42
 7. avatar
  [3] wtipna [*]

  Jj, ségra si nabrnkla 2x rozvedeného, cukrovali tak moc, že se do roku zasnoubili, vzali a zplodili syna. Na rok docela slušné. A teď se po 5 letech budou rozvádět. Sml15 On už má doma nastěhovanou jinou babu, která mu skočila na buřta a vypadá to, že je těhotná. Sml80

  superkarma: 0 11.10.2011, 10:55:47
 8. avatar
  [2] hyenka [*]

  Někde jsem četla, že první manželství paří mezi dětské nemoci- je dobré si ho odbýt co nejdřív..Sml79. Když nejsou děti, v podstatě je jedno, jestli byli manželé, nebo spolu jen žili, nebo ne? Pokud tedy nejde o lidi silně nábožensky založené, to pak může být problém.

  superkarma: 0 11.10.2011, 09:19:29
 9. avatar
  [1] alpina [*]

  njn, zlomený srdce se zahojí, holka získala cennou zkušenost, majetek téměř žádnej, takže brnkačka... znám mnohem horší případy Sml80

  superkarma: 2 11.10.2011, 07:18:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme