Hned několik kuriózních sňatků se odehrálo v loňském roce. A kdopak se oženil? Třeba mladý Ind, který si vzal za manželku toulavou fenku. V Nigérii se zas oženil protestantský pastor se ženou mladší o 77 let. A jistý Arab si dokonce vzal hned tři ženy najednou...

S mnohoženstvím se ještě tu a tam setkáme – i když nikoli v našich zeměpisných šířkách. Jistý muž ze Saudské Arábie se natolik zakoukal do ženy svých snů, že souhlasil s její podmínkou a oženil se i s jejími dvěma kolegyněmi – učitelkami – najednou. Že by zakládal soukromou školu, anebo potřebuje doučování?

To nejstarší protestantský pastor z Nigérie spíš než doučování potřebuje posilovat, aby „zvládl“ svou mladou manželku. Reverend Samuel Akinbode Sadela si totiž vzal ve svých 107 letech třicetiletou Christianu z Lagosu. Ta ale tvrdí, že ji okouzlil právě svou vitalitou a životním elánem. Inu...

Trochu odlišné důvody ke svatbě s toulavou psí slečnou měl třiatřicetiletý Ind. Tomu vyčetl astrolog z hvězd, že pokud si fenku vezme za zákonitou manželku, odčiní tak své hříchy z mládí, kdy ukamenoval dva psy. Tradiční hinduistický sňatek proběhl podle všech regulí.

Zda šlo o příbuznou zabitých psů, a tudíž tak trochu o pomstu, tiskové agentury mlčí. Ale alespoň pochválily nevěstino slušivé sárí. Nepíší ani, kdo z novomanželů se přizpůsobil partnerovi. Zda má teď fenka u ženicha vlastní boudu, anebo zda se oba společně vydali na toulky s její smečkou.

Reklama