Znáte ty osoby, které vyhodíte dveřmi, a ony k vám vlezou oknem? Ne? Tak to se máte. Kamarádka Monika by mohla vyprávět, jednoho takového má v rodině. Je to manželův bratr a u nich doma je pečený vařený.

lazy

Také vás napadá otázka, kde na to bere čas a jestli nemá nic jiného na práci? Nemá. Je nezaměstnaný, a tak má fúru volného času. To, že je nezaměstnaný, ještě neznamená, že bychom ho měli litovat. Tenhle týpek patří k druhu vyžírků, kteří mají tulení nemoc, práce jim smrdí, ale sedí v baráku za několik milionů a ještě berou sociální podporu na bydlení. Ano, i to je možné. Jak se mu to povedlo na úřadech skoulet, netuším, ale svědčí to o tom, že tam mají pěkný binec.

Monice věřím, že si nevymýšlí, a vůbec se jí nedivím, že má na něj pifku.

Chlap v nejlepších letech, zdravý jak řípa, by mohl dělat něco pořádného, a ne se jen tak poflakovat po městě a vymetat akce, kde dávají něco zadarmo. Shodou okolností bydlí kousek od nás a občas ho potkáváme s taškami plnými reklamních věcí. Upřímně řečeno, věcí k ničemu, kšiltovky, propisky, letáky nebo nějaké kalendáře. A aby řeč nestála, vždycky prohodí otázku, nevíme-li o nějaké VIP prácičce na čtyři hodiny denně a za třicet tisíc měsíčně.

Je ten chlap blázen, provokatér, nebo jen drzoun?

A tenhle exemplář má Monika každý den „nasáčkovaný“ doma. Kde by se chudák stravoval, že? Zadarmo mu v žádné restauraci nic nadají, a tak otravuje v rodině svého bratra. „Švagrová, co bude dnes dobrého?“ čmuchá v kuchyni, nakukuje pod pokličky a otevírá troubu, jako by se nechumelilo.

Divíte se, že s ním ještě nevyběhla? Už mockrát. Kdybyste ji znali, věděli byste, že dokáže být pěkně drsná a nesmlouvavá, ale jak jsem psala na začátku: Dveřmi ho vyhodí, a on vleze oknem. Sice obrazně, ale je natolik splachovací, že se tomu jen směje a druhý den je tam zas.

A dokud proti bratru vyžírkovi pořádně nezakročí Moničin manžel, ona s ním nic nezmůže. Proč to zatím neudělal, bůh suď.

Reklama