Novinky

Švandovo divadlo uvede Hamleta, rodinné drama o ututlané vraždě.

Už čtvrtou novinku této sezony připravuje Švandovo divadlo na Smíchově. Nejznámější Shakespearovu hru Hamlet v překladu Jiřího Joska inscenuje režisér Daniel Špinar. Ten obsadil do titulní role nejmladšího člena hereckého souboru Patrika Děrgela. 

 Náš Hamlet bude Hamletem současným, odehrávajícím se tady a teď. Je lehce inspirován severskou poetikou, a i když je to pravá rodinná tragédie, je v ní obsažena i velká dávka humoru,“ říká režisér Daniel Špinar o vůbec nejznámější a také nejčastěji inscenované hře Williama Shakespeara z roku 1603. Od té doby Hamlet fascinuje divadelníky i publikum po celém světě.

Titulní roli mladého prince ztvárnil čtyřiadvacetiletý Patrik Děrgel, který se tak stal jedním z nejmladších Hamletů na českých jevištích.

hhh

Úlohou Claudia se již jako host do Švandova divadla vrací Kamil Halbich, jehož diváci znají mimo jeviště také z televizních seriálů Zdivočelá země, Ulice, Sanitka nebo Gympl. Královnou Gertrudou bude Petra Hřebíčková (Obsluhoval jsem anglického krále, Muži v naději, Ulice a Helena), jako Ofélii vidí režisér Zuzanu Onufrákovou (Nevinné lži, Zoufalci, Redakce). Dále hrají Miroslav Hruška (Polonius), Filip Čapka (Laertes), Marek Pospíchal (Horacio), hostující Tomáš Kobr (Rosencrantz) a Jaroslav Šmíd (Guildenstern).

Scénu navrhla výtvarnice Iva Němcová, Lucia Škandíková je autorkou kostýmů a autorem hudby je Petr Wajsar.

Rodinné drama o utajené vraždě se dočká prvního uvedení ještě před Vánocemi, 7. prosince 2013.

zdroj: tisková zpráva

   
22.11.2013 - Redakční novinky - autor: Petra Jančálková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme