Starost o umírající maminku, péče o tři vnučky, všemožná podpora celého širokého příbuzenstva, to je každodenní chléb švagrové čtenářky Lenig...

Kvůli své obětavosti pro rodinu šla do předčasného důchodu. Kdo? Švagrová čtenářky Lenig - více už v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Milá redakce a milé ženy-in!

Když jste napsali, že se bude mluvit o obětavosti, okamžitě mě napadla moje milá švagrová Evička (58) a její manžel Honza.

Evka je tak obětavá, až jí celá rodina hubujeme. Ale kde začít? Eva se na 1000% věnuje svým třem vnučkám. Vloni odešla i do předčasného důchodu, aby její dcera a maminka dvou holčiček mohla po MD nastoupit do práce. Řeknete si, ale to je dneska přece normální, jenže to není vše.

Evička se také už nejméně 2 roky stará o svého bratra, který si „hraje“ na nemohoucího a velmi rád využívá toho, že mu Eva chodí min. 2x týdně uklízet, pere mu (u sebe doma), vaří pro něho, peče (u sebe doma) atd. Její manžel Honza svého švagra vozí na nákupy, na poštu nebo mu sám doveze nákup.
A upozorňuji - tohle všechno dělají Evička a Honzík zadarmo.

Když jsme se v červnu stěhovali (naproti přes silnici a parkoviště od Evy a Honzy), tak nám Evička více než týden nosila obědy, abych při té práci hned nemusela vařit. A zvala nás i na večeře, což jsme již odmítali. Když jedeme do Liberce, tak nám „hlídá“ byt a při návratu nás nikdy nezapomene pozvat na večeři. (Odmítáme, najíme se vždy cestou na jednom oblíbeném místě, odkud už to máme domů asi jen půl hodinky).

Když před 11. lety umírala maminka mého muže, Evičky a dalších 7 sourozenců, byla to právě Eva, kdo se o ni postaral až do konce.

Takových skutků, které opravdu svědčí o obrovské obětavosti Evičky, je mnoho a mnoho. A my již švagrové hubujeme, že si toho na svá bedra bere mnoho, že nemá čas si dojít pomalu ani ke kadeřnici natož na jiné lidské radůstky. Když na víkend vrátí 2 vnučky mamince, přijde jí pro změnu třetí vnučka, dcerka od syna. Ta je naštěstí už větší (9 let), tak nepotřebuje až tolik péče jako 3. a 5.ti leté. Nicméně stejně vyžaduje Evinu účast. Pokud si švagrinka potřebuje umýt okna nebo udělat doma opravdu něco „bez dětí“, nastoupí Honzík a vezme holky ven.

U Evy a Honzy je obětavost určitě kladná vlastnost, jenže hraničí už se sebezničováním. Určitě jsem nevypsala vše, co pro nás ostatní dělají. Říkají, že je to jejich úděl, no já nevím. Oba vypadají starší než jsou a hlavně doslova uštvaní. Ale máme je moc rádi, jsou to skvělí, milí, hodní lidé, kteří by se rozdali.

Lenig

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 1. 10. 2012: Obětavost

  • Jak vnímáte obětavost?
  • Je to, podle vás, kladná vlastnost?
  • Stal se ve vašem okolí nějaký případ extrémní obětavosti?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte nejpozději 1.10.2012 do 15.00 hodin a e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete, aby váš příspěvek měl větší šanci na uveřejnění a tím i na možné získání sladkého dárku, ať je dlouhý, alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Tím sladkým dárkem bude tentokrát velké balení čokolády Merci.

merci

Reklama