Domácnost

Svačiny jsme měnily

Milý Richarde a ženy in!

Svačiny mi připravovala mamka. Odcházela do práce půl hodiny přede mnou. To jsem se akorát začínala vypravovat do školy. Sváča čekala na stole zabalená v papírovém pytlíku, takže co mám k svačině jsem často zjistila až ve škole. Někdy příjemné překvápko, jindy normál. To jsme ještě vylepšovaly s mojí nejlepší kamarádkou tím, že jsme si někdy svačiny vyměnily. Když jsme chtěly. :o)

Jo, a dostala jsem jablkem. :o)) Do hlavy. Docela pecka. Spolužák uhnul a schytala jsem to místo něj, ani jsem nevěděla, odkud přiletělo. Naštěstí bylo nenačnuté, neokousané, mít ve vlasech jablečné pyré by se mi nelíbilo.

Ještě se mi vybavuje jeden spolužák ze střední, jehož svačiny byly trochu zvláštní. Vždycky měl totiž ovoce - nic jiného, jen jablka, banány, mandarinky, hroznové víno... žádný chleba, rohlík nebo tak něco. Na dotazy, proč pořád jen ovoce, lakonicky odpovídal: „Protože chci."

Tehdy mi to připadalo neobvyklé, dnes často dělám totéž, když si chystám svačinu do práce nebo na cesty. Dobré to je. :o)

Z.


Milá Z.,
protože chci je velmi dobrá odpověď. Skoro tak dobrá, jako protože nechci! :) Výměny jsme také občas dělali, ale moje svačiny nikdo moc nechtěl. To máslo v tlusté vrstvě... Ajajajaj!:)

Napište nám, co si dnes dáváte na svačinu. A co jste dali dětem? Redakce@zena-in.cz!

   
21.03.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Kassy [*]

  Já jsem si svačiny nikdy s nikým neměnila. Občas jsme se ve třídě dělili, o mandarinky, pomeranče, hrozny... V pondělí jsem vždycky dostávala rohlík a k tomu ještě pár kousků buchty, co maminka pravidelně pekla každý pátek. O tu jsem se dělila, protože bych to sama všechno nesnědla.

  superkarma: 0 21.03.2007, 14:35:22
 2. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  já taky měnila

  superkarma: 0 21.03.2007, 12:21:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme