Domácnost

Svačinový rituál a mlíčko s brčkem

Naše paní učitelka v první třídě chtěla, abychom dodržovali svačinový rituál. O velké přestávce si každý vytáhl z aktovky látkový ubrousek, a na ten rozložil svoji svačinku. Pití většinou v plastové tekoucí láhvi křiklavé barvy, která pokaždé někomu ze spolužáků vytekla do aktovky :(.

V té době byly módní i mléčné svačiny, na které jsme se často těšili, ať už v podobě pacholíčka, mlíčka s brčkem nebo jogurtu.

Jeden náš spolužák nesnášel jogurty a pokaždé je házel do obří vázy u katedry. Jaké ale bylo překvapení, když se po měsíci – podle vůně (spíše smradu) našly, to bylo vyšetřování, kdo to tam házel :-).

Petta1


Tak to je taky hezké, díky.:)
Mlíčko s brčkem! To byl objev, když to začali vyrábět. Já mlíko nepiju, ale když bylo s brčkem, chutnalo mi! :) Jé, to jsou vzpomínky. :) A váza plná jogurtů je taky super. :) Zcela ho chápu. Dodnes nechápu, proč nebyly třeba taky jitrnicové svačinky, to by mě bralo víc. :)

Napište nám o svých vzpomínkách na svačiny ve škole! Redakce@zena-in.cz!

   
21.03.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. [5] mindulinka [*]

  Jo, kdyby jen po chodbě, nás vyhnali i na dvůr. Zachránilo nás jen to, že začala opadávat omítka z naší 3 roky staré školy.

  superkarma: 0 21.03.2007, 16:24:43
 2. avatar
  [2] femme [*]

  my jsme si taky musely nosit na oběd příbor v pytlíku

  superkarma: 0 21.03.2007, 13:03:45
 3. avatar
  [1] wampiregirl [*]

  No jasně, látkový ubrousek - na ten jsem málem zapomněla . Ten můj jsem jednou nechala v sáčku se svačinou a hodila ho do skříně...ubrousek už jsem nepoužila.

  superkarma: 0 21.03.2007, 11:01:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme