Vaření

Svačinky pro mlsné děti

Jídelníček našich dětí. Ruku na srdce, je takový, jaký by nám pochválili výživoví poradci? Nebo své děti odbýváme?

svačinky

Den má začínat snídaní. Pro správný start je důležité vybrat ideální snídani pro každého. Měla by zahrnovat oblíbený nápoj – džus, vodu, čaj, klidně i trochu kávy nebo mléčné produkty. Když se ve všední dny dětem moc snídat nechce, zkuste jim nabídnout alespoň jogurt, tvaroh s ovocem nebo mléko s cereáliemi. Hlavně, aby neodcházely z domu hladové.

O víkendech není špatné, v rámci časových možností, vychutnat si snídani ve společnosti rodiny a nespěchat. Stihnete probrat plány na výlet, úspěchy ve školním týdnu a mnoho jiných důležitých věcí, na které přes týden chybí čas.

Od pondělí do pátku svačí děti ve škole. V dnešní době mnoho škol nabízí svačinové balíčky pro školáky, kteří si mohou svačinu koupit a sníst ve třídě, na chodbách nebo venku, když je hezky. Jiné školy umožňují posvačit ve školní jídelně, ke svačinovému menu nabízí také nápoje a ovoce či zeleninu. Výborné je, že tím ušetří rodičům každodenní přemýšlení a práci s chystáním svačinek. Školní jídelny se řídí přísnými normami a vy tak máte zaručeno, že děti dostanou to správné složení živin.

Svačiny ve školní jídelně jsou rozhodně lepší než dávat dětem peníze a spoléhat na to, že si koupí něco k jídlu samy. Končí to většinou u přeslazených nápojů, brambůrek, sladkých tyčinek a jiných pochoutek.

Jenže co pořád vymýšlet? Pětkrát týdně svačinka, a když se nechcete opakovat, musíte zapojit fantazii, někdy projet nápady na internetu a přizvat ke spolupráci také děti. Ty můžou přidat své tipy, co svačí spolužáci, na co by měly chuť. a čím jim naopak radost neuděláte.

U nás doma teď boduje mini jablečný závin a jablková přesnídávka. Tu dávám do sklenic od malých jogurtů, přidám k ní dětem krabičku piškotů a čerstvé jablko. Když je navařená čerstvá přesnídávka, tak děti nechtějí svačit nic jiného.

Často využíváme i automaty na školní mléko. Děti si do krabičky sbalí oblíbené cereálie od MixIt, do aktovky lžíci a misku a svačinku si ve škole „zkompletují“ samy. MixIt je vůbec geniální nápad, který u nás doma frčí. Celá rodina se nemůže dočkat, až nám dojdou zásoby a budeme znova míchat oblíbené chutě a objevovat novinky.

Další svačinky, které milujeme, jsou různé pomazánky. Ty mažu střídavě na kupované a domácí pečivo, stačí je doplnit oblíbenou zeleninou (u nás doma vede salátová okurka, paprika a ředkvičky) a několika plátky sýra nebo šunky. Nemusíte vždycky používat klasický chléb či rohlíky. Svačinu ozvláštníte tortillou, pita chlebem nebo domácími plněnými rohlíky.

Do praktických krabiček můžete dětem, hlavně těm starším, zabalit různé saláty. Ovocný, doplněný ořechy, zeleninový se sýrem nebo těstovinový s kousky masa a dresinkem.

Tento týden jsem si pro vás připravila pár svačinkových tipů a budu ráda, když přidáte svůj nápad i vy.

   
03.11.2014 - Gastronomie - autor: elly

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Jandywoman [*]

  je smutné, že mnoho dětí nesnídá vůbecSml80

  superkarma: 0 10.12.2014, 22:14:14
 2. avatar
  [6] denkas [*]

  elly — #4 kobližka — #3 Jakto,že né káva.Jak naše vnoučata mají radi kávičku!! Meltu nebo caro hezky s mlékem a cukrem.A mají taky "kávu"Sml22

  superkarma: 0 03.11.2014, 20:50:36
 3. avatar
  [5] kobližka [*]

  elly — #4 Já snídám v klidu a ráda.Vždycky to,co mě manžel připraví,ale kávu až po obědě Sml16

  superkarma: 0 03.11.2014, 14:24:25
 4. avatar
  [4] elly [*]

  Jsem se blbě vyjádřila Sml52 Káva pro dospělé, pochopitelně, pro děti nee...spíš jsem to myslela tak, že by měl den začít snídaní pro všechny. Opravím, díky ;-)

  kobližka — #3 u našich dětí jedna z nejoblíbenější snídaní. Tvaroh vyšlehaný s trochou džemu nebo medem, k tomu nějaké lupínky...

  1. na komentář reaguje kobližka — #5
  2. na komentář reaguje denkas — #6
  superkarma: 0 03.11.2014, 13:28:29
 5. avatar
  [3] kobližka [*]

  Káva se mi taky nezdá a rovněž si myslím,že s tvarohem po ránu se velký úspěch konat nebude.

  1. na komentář reaguje elly — #4
  2. na komentář reaguje denkas — #6
  superkarma: 0 03.11.2014, 13:13:54
 6. avatar
  [2] Lída [*]

  Zjímavý, pestrý jídelníček. Jen ta káva k snídani se mi pro děti moc nezdá Sml80

  superkarma: 0 03.11.2014, 11:47:25
 7. [1] Bucík [*]

  Pomazánky , to je dobrá volba.

  superkarma: 0 03.11.2014, 10:45:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme