Strašidelný zážitek popisuje ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Jana, která ke svému kocourkovi přišla úplnou náhodou...

Když člověk vidí zvířecí bezpráví, tak se v něm občas něco zlomí. Čtenářka Jana si nejdřív vůbec nechtěla kočku pořídit, ale osud ji k tomu přivedl...


Vážená redakce,

po domluvě se svým kocourem Vám píši náš příběh. Dnes už je to tříletý macek, ale celé to začalo, když byl ještě slepé a nemotorné stvoření.
Vedle svých sourozenců byl samozřejmě ten nejmenší, nejslabší, narozený jako poslední a tak se (jak to u lidských tvorů bývá zvykem) stal středem zájmu. Na každé návštěvě u kočičí mámy jsem si hrála na sociální pracovnici a přidělovala „cecíky“ tak, aby se na něj alespoň občas dostalo. Když mu byly asi čtyři týdny, našla jsem chudáčka s krvácejícím čumáčkem, protože si jedna místní tříletá holčička hrála s koťátky tak, že je dala do igelitové tašky a s koťátky mlátila o zem. Neměla jsem předtím vůbec v plánu kočku si pořídit, byla jsem studentka, čerstvě přestěhovaná do svého a starost o dalšího tvora nebyla na pořadu dne. Když jsem ale viděla tohle zacházení, nemohla jsem, a zmláceného kocourka jsem si odvezla domů. Nebyl ani ve věku, kdy se koťata berou od mámy, ale nemohl tam zůstat. Cestou jsem rychle nakoupila potřebné propriety a spícího chudáčka jsem pod svetrem donesla domů. Byl hodně vyhladovělý a od prvního dne ten nejvděčnější tvor na světě. Po pár týdnech se u něj projevily epileptické záchvaty. Následovala série vyšetření, co je příčinou této choroby. Vše skončilo magnetickou rezonancí (další úžasný finanční výdaj pro studující), a zjištění, že epilepsie je projevem špatně vyvinutého mozku. Do konce života musí dvakrát denně brát prášky, takže není možné nechat ho 24 hodin bez dozoru. Vše mi ale vynahrazuje svojí úžasnou povahou - čeká každý den u dveří, až přijdu, aportuje míčky a slyší na svoje jméno. Spí se mnou v posteli každý večer přisátý na krku a tak nějak mě bere za svojí „kotěcí“ mámu.

kutak

Tímto s Kůťákem (tak se totiž jmenuje) apelujeme na všechny dvojnožce, aby se ke všem zvířátkům chovali slušně a především rodiče, aby svým dětem vysvětlili, jak moc je život křehký bez ohledu na druh či barvu.

Krásný den vám všem přeje,
Jana a Kůťák

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 28. srpna 2012: Vaše kočka

Máte, nebo měla jste doma kočku? Potom je toto téma určené právě vám! Napište příběh, který se vám s kočkou přihodil, a můžete získat dárek od partnera našeho tématu: super prémiové krmivo pro kočky Perfect Fit™ In-Form v množství na 62 dní a hodnotě 605 Kč!

krmivo

  • Pošlete příběh, který se vám s kočkou stal!
  • Pošlete fotku vaší kočky!

Ano, ano, příběh můžete doplnit i jednou fotkou - dvakrát podtrhuji slovo jednou (více fotek pravděpodobně uveřejněno nebude) - vaší kočky.

Na příspěvky a snímky se těším do 28.8.2012 a 15.00 hodin v redakční e-mailové schránce. Pokud pošlete příspěvek později, pravděpodobně nebude uveřejněn.

Reklama