Pandemie obezity, která nastupuje v posledním desetiletí, nás nutí k zamyšlení a hledání jejího důvodu. Určitě se nezměnila naše genetická výbava, ale rapidně ubylo pohybu a také přijímáme velké množství energeticky bohatých potravin, včetně nápojů. Protože spotřeba cukru má nepříznivý vliv na zdravotní stav obyvatel (obezi­ta, cukrovka, zubní kaz), došlo na základě doporučení lékařů k intenzivnímu výzkumu umělých sladidel.

Náhradních sladidel je celá řada, ale žádné z nich zatím nebylo dostatečně uspokojivé. Běžně používaná náhradní sladidla zanechávají kovovou příchuť v ústech, která spotřebitele odrazuje. Nejsou vhodná pro děti a těhotné ženy a stále jsou také diskutována jejich možná zdravotní rizika. Až do současnosti neexistovala ideální náhrada sacharózy.

To se však změnilo s novinkou mezi náhradními sladidly – sukralózou. Jedná se o náhradní sladidlo vyrobené z cukru, a proto jako cukr také chutná. Jde o sladidlo zcela bez kalorií, které nevyvolává dispo­zici pro cukrovku. Sukralóza je odvozena od sacharózy, ale protože naše trávicí enzymy ji neumí štěpit na využitelnou glukózu, vylučuje se z těla nezměněna. Má přitom až 600× vyšší sladivost než sacharóza. Protože je zcela bez kalorií, je vhodná pro udržení štíhlé linie. Jako jediné sladidlo je vhodná pro děti, těhotné ženy i diabetiky, což prokázaly stovky studií prováděných po dobu delší než 20 let.  

Výhody sukralózy:

·         Chuťově se ze všech sladidel nejvíce blíží cukru, nemá pachuť. Při posuzování sladké chuti nápojů nebyla polovina ochutnávajících schopna odlišit nápoj slazený cukrem od nápoje slazeného sukralózou.

·         Je vhodná pro všechny typy nízkoenergetických diet, protože nemá žádné kalorie.

·         Je vhodná pro spotřebitele postižené diabetem obou typů, neovlivňuje hladinu inzulinu v krvi.

·         Sukralóza nemetabolizuje, rychle se z těla vylučuje a neakumuluje se v něm.

·         Nezpůsobuje kazivost zubů.

·         Je dlouhodobě stabilní ve všech druzích výrobků, je dokonce stabilnější než samotný cukr.

·         Je ideální do všech druhů nápojů, nezpůsobuje kvašení nápojů, proto není třeba použít konzervační látky.


RNDr. Ludmila Oliveriusová, CSc., odbornice na výživu

Reklama