Reklama


Jestli jste šatová a chcete si na jaro pořídit ty nejmódnější, rozhodně netroškařte a sáhněte po těch, co mají hodně široké sukně.

S pěkně rozložitými sukněmi, na kterých se látkou nešetřilo, přišel koncem čtyřicátých let Christian Dior. Po hubených válečných letech, kdy byla nouze o látky, šaty se přešívaly, nastavovaly a různě flikovaly, měla přijít opulentní móda bohatých sukní. Svou první přehlídkou v červenci 1947, nazvanou New Look, nechal znovu ožít tradice velkého luxusu ve francouzské módě.

Možná právě teď opět ožívá i Diorův odkaz a s ním se na módní scénu vracejí šaty s přiléhavými živůtky a širokými sukněmi. Naštěstí už neváží nějakých 30 kilo jako tehdy, jsou vzdušné a lehké, že by v nich i baletky mohly tančit.

Koneckonců baletky mohly být vedle Diorova New Looku dalším inspiračním zdrojem. Když se podíváte na široké sukně z přehlídky haute couture Alexandra McQueena, jako by se vám modelky před očima vznášely v rytmu valčíku. Ale to je zase přehlídková nadsázka.

My budeme určitě střídmější, oškubeme peří, odpářeme aplikace... a spodničky? Těch také nebudou potřeba. :-)
Víc nás asi osloví civilnější forma širokých sukní. Třeba od Donny Karan v městském safari stylu.V každém případě mají široké sukně něco do sebe.
Nejen že v nich vypadáme opravdu žensky, ale navíc pod ně schováme široké boky, velké zadky a silná stehna. A jestli máme alespoň trochu štíhlý pas, nad bohatou záplavou látky se bude zdát ještě štíhlejší, ba co dím, přímo vosí.Odoláte?
Nosila byste takové šaty?
Pamatujete, kdy je nosila vaše maminka?