Zeptali jsme se několika žen, jestli s tímto problémem mají zkušenost a jak jej řeší.

Marie, 28 let

Zima mi vadí zejména na ruce. Musím si je více mazat krémy na ruce, protože mám podrážděnou pokožku a často hodně suchou. I na obličej si v zimě musím dávat hutnější, mastnější krém. Pokud se mi na rukou udělají prasklinky, zejména kolem nehtů, sáhnu po masti, která promazává. I když nosím rukavice, když mrzne, stejně se suché pokožce nevyhnu.

Karolína, 36 let

Mám problém s ekzémem, takže jakmile začne chladno, cca od října do konce března řeším suchou kůži. Jak se stále oblékám a svlékám, tak se víc potím. Takže ne hodně sprchuji, používám různé tělové oleje na na postižená místa „promazávadla“, která kupuji v lékárně. Když se zhorší ekzém, používám masti, které jsou přímo na ekzém. Nejsušší mám ruce, jakmile vidím, že už kůže hodně pne, promazávám ji častěji, aby nepraskala. Masti nosím neustále při sobě. Musím hodně mazat i rty, jsem na to náchylná. A ještě když fouká venku vítr – to je pak hned horší. 

Hana, 33 let

Sama se suchou kůží problém nemám, ale mé dvě dcery ano. Ta mladší chodí do školky, každé ráno ji musím mazat obličej mastnějším krémem nebo mastí na suchou pokožku. Hned se vsákne a vím, že ji pokožku chrání. Když jí zapomenu namazat, je večer po koupání samá šupinka, kůže se jí olupuje. Starší dcera to má také, ale jak je ve škole, není tolik na chladném povětří. Musím je stále kontrolovat a mazat, nevíce jim trpí obličej. Vyzkoušeli jsme několik mastí a krémů, některé jsme ale museli přestat používat, protože je na kůži dráždily, trochu pálily nebo štípaly. Teď mám osvědčenou, neparfémovanou mastičku, jsem spokojená.

Martina, 40 let

Problém se suchou kůží v zimě řeším následovně – hodně se mažu mastmi nebo krémy pro extrémně suchou pokožku, používám hydratační mýdla a nepoužívám pěny do koupele. Když si umyju ruce, hned se namažu. Naučila jsem se kupovat výrobky v lékárně, jsou lepší než ty z drogerie. Na jaře se to zlepší, mám v zimě i horší vlasy. Mastí se, jsou takové unavené a těžké.

Také řešíte problém se suchou pokožkou? Čtěte naše články:

Řada přípravků Bepanthen pokrývá potřeby celé rodiny, který používáte?
http://zena-in.cz/clanek/rada-pripravku-bepanthen-pokryva-potreby-cele-rodiny-ktery-pouzivate

 Reklama

Reklama