Restaurant KOBE otevřel novou pobočku na Ovocném trhu přímo v srdci Prahy. A čím je tento restaurant tak výjimečný? Zejména proto, že se hlásí svým konceptem k odkazu toho nejkvalitnějšího a odborníky nejvíce ceněného masa na světě, které pochází z japonského plemene Wagyu a nazývá se Kobe.

Díky decentně laděnému interiéru, který vám a vašim přátelům či obchodním partnerům navodí příjemnou a nerušenou atmosféru pro pracovní oběd či významnou událost, si budete moci v klidu vychutnat jedinečný kulinářský zážitek v podání profesionálního kuchařského týmu restaurantu KOBE. O to, abyste se cítili pohodlně se zároveň postará i odborný personál a příjemná hudební kulisa. Můžete tak v klidu zapomenout na shon všedního dne a dopřát alespoň krátkou potěchu zejména Vašim chuťovým smyslům, které budou hýčkány tím nejlepším co nabízí japonská a jihoamerická kuchyně.

kobe

Na co se těšit?

Specialitou restaurantu KOBE je úprava světově nejkvalitnějšího a odborníky nejvýše ceněného masa Kobe. To pochází z japonského plemene Wagyu, jehož chov je znám již přes 100 let a vyznačuje se nesmírným komfortem, který je poskytovaný chovaným zvířatům. Maso se vyznačuje charakteristickým nitkovitým mramorováním prostupujícím celou tkání masa. To je způsobeno vysokým podílem tuku a již na první pohled jej odlišuje od jiných typů mas.

kobe

Kobe maso je tím nejideálnějším masem na přípravu jakéhokoliv masového pokrmu, ale nejvíce se hodí pro přípravu steaků, právě tak, jak je připravují v restaurantu KOBE. Pokud však nejste milovníci steaků, můžete si zde dopřát i jiné masové speciality či hamburgery.

Druhou tváří restaurantu KOBE je asijská kuchyně a všechny speciality, které k ní patří. Je to zejména pak celosvětově oblíbené, kaloricky nenáročné, sushi. Pro jeho přípravu se zde používají výhradně čerstvé suroviny a je připravováno až v okamžiku zákazníkovy objednávky tak, aby svou čerstvostí a barevnou kombinací potěšilo nejenom Vaše chuťové buňky, ale i zrak.

kobe

Odborník v kuchyni

Práce s takto drahocennými surovinami vyžaduje um, zkušenosti a notnou dávku profesionality. Vždyť kilogram masa Kobe se na trzích pohybuje v tisícových částkách a každý nesprávný krok může vést k nenávratnému poškození takovéhoto drahocenného masa. Proto se v restaurantu KOBE setkáte s profesionálním týmem kuchařů pod vedením šéfkuchaře Jaroslava Křenka.

kobe

Jaroslav Křenek je nad míru povolaným a světem protřelým odborníkem. Své profesi se věnuje přes dvacet let a v restaurantu KOBE pracuje již čtvrtým rokem. Své předchozí zkušenosti získával ve Francii a vařil v různých francouzských restauracích. Jeho oblíbenou činností v rámci kuchyně je příprava steaků a rybích specialit.

kobe

Více informací naleznete na www.koberestaurant.cz, případně na www.facebook.com/KobePrague.

Reklama