Domácnost

Stydím se, že se mi nechce

Zdravím redakci i ženy-in!

Co dělám, když se mně něco nechce? Domlouvám si a přemlouvám se, až to udělám. Někdy stačí málo, jindy to trvá déle. Umím si strašně vynadat! Ale nakonec se donutím. Co jiného - samo se to neudělá. A stejně tak nemá cenu odkládat nějaké nepříjemné povinnosti a nutnosti. Co nejdřív, nejlépe hned. O to dřív to mám za sebou a mohu to pustit z hlavy.

No dobře. K jednomu kostlivci, ne ve skříni, ale v mé hlavě, se přiznám. Takovému docela malému... skoro nepatrnému... trpaslíkovi. Je jedna věc, k níž se přinutím jen málokdy. A že se snažím! Jenže, když mně se tak nechce... ráno cvičit.

Jo jo. Stydím se, ale nic moc s tím asi nenadělám. Do ranního cvičení se nutím už léta, s nevalnými úspěchy. Někdy se donutím, ale většinou dopadnu jak Bobek z klobouku. Jsem si vědoma, že ranní pohyb by mi jen prospěl, ale v tom ranním mátožném stavu je pro mě výkon dostat se z postele a začít jakž takž fungovat, natož se donutit cvičit. Pokouším se to obejít všelijak - můj muž se válí smíchy, když vidí, jak ráno, ještě v polospánku, vleže v posteli, zkouším cvičit. Je to docela pohodlné... zkuste to. :-)

Tuhle jsem se svěřila kamarádce. Uklidnila mě - prý bych nebyla normální, kdybych každé ráno vyskočila z postele a cvičila. Tak jsem normální. Občas se donutím, občas mi to překazí manžel krapet jiným druhem pohybu :-), ale většinou se mi úplně obyčejně nechce.

Z.


Dobrý den!

Stydět se, že ráno necvičím? Tak v tom případě jsem asi pěkný nestyda, protože něco takového mě ani ve snu nenapadlo. :) Ale každému, co jeho jest. Rozhodně vám ve stydění nikdo nemůže bránit, a když se vám nechce... :)

Také se stydíte, že se vám nechce, nebo jste prachobyčejný nestyda? Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz!

   
23.05.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [3] arjev [*]

  Co je to za sloveso : stydím se !? NEZNÁM

  superkarma: 0 23.05.2007, 11:28:46
 2. avatar
  [2] gerda [*]

  Já cvičila pravidelně jedině tehdy, když mě to mělo zachránit před bolestmi zad, měla jsem namále-koho postihl kořenový syndrom, ví, o čem to je. Fyzioterapeutka se se mnou víc jak měsíc mořila, učila mě cviky, tak mi kvůli ní bylo hloupé to doma flákat. Vydržela jsem to jen pár týdnů, když to přešlo, už jsem se nedonutila. Radši budu jezdit od rána do večera na kole do kopce, hlavně když nemusím cvičit doma na tepichu

  superkarma: 0 23.05.2007, 11:25:23
 3. avatar
  [1] Evikus [*]

  Mě se nechce cvičit ani odpoledne natož ráno

  superkarma: 0 23.05.2007, 10:59:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme