Tématem jsou dnes Vánoce a jejich negativní stránka. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, co mě na Vánocích nejvíc štve, je mediální masáž - i když si tím trochu střílím do vlastních řad...

vánoce

Nevím, kdy se to stalo, ale už několik let se nám posouvají Vánoce stále blíž ke konci prázdnin. Štědrý den je naštěstí pevně ukotven, ale v obchodech začíná vánoční výzdoba stále dřív a dřív. Optimista by se zaradoval, že bude-li to takhle postupovat dál, budeme vánoční svátky slavit celý rok - juchů!

Ne, v tomto směru nejsem optimista. Myslím si, že když je něčeho moc, tak je toho příliš, a prodlužování vánoční atmosféry jí ukrádá mnoho z její malebnosti, magičnosti a vzácnosti.

Tématem dnes jsou Vánoce negativní. A já musím říct, že mě nejvíc na vánocích štve mediální a obchodní masáž, kampaň hodná prezidentských voleb v Eumeriké, která na člověka útočí každý rok vždy o nějaký ten skok blíže k létu. No, fujtajbl vespolek! Ne, nechci si vybírat dárky s dvouměsíčním předstihem, ne, nezajímá mě, že tenhle plyšák je chlupatější než tamten plyšák, ne, nekoupím to dnes s jedinečnou slevou, kterou za pár dní už nedostanu...

Ale víte co? Zjistil jsem, že čím víc jsem naštvanější na tyhle obchodní finty, tím víc si užívám pořizování dárků na poslední chvíli a tím víc si vážím dárků ručně vyrobených, které sám i dávám.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

  • Co vás štve na Vánocích?

Prostá otázka, na kterou by se dalo jistě odpovědět jen jednou prostou větou. Ale chcete-li mít šanci k získání jednoho odporně zeleného dárku od AVONU (schválně vám neprozradím, co to je), tak mi napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pošlete ho na redakční e-mail uvedený níže a pamatujte, že pokud toužíte po jeho uveřejnění, měl by přistát v redakční e-mailové schránce nejpozději 21. 12. 2011 v 15.00 hodin odpoledne.

Dnes máte také poslední možnost sbírat body do naší Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun. Proto jsem se rozhodl, že k odporně zelenému dárku od AVONU rozdám ještě 2.540 prémiových bodů mezi dnešní přispěvatelky. Kolika přispěvatelkám je rozdám, to se rozhodnu v průběhu dne, podle kvality a zajímavosti příspěvků.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama