Samota některých lidí o Vánocích trápí čtenářku s nickem Ondrasek74. Napsala mi o tom příspěvek k dnešnímu tématu: Co vás štve na Vánocích?

Téma dne zní: Co vás štve na Vánocích?
Již jsem se propracoval k příspěvkům, které přišly dnes ráno. Ten níže zaslala čtenářka Ondrasek74.


Dobré ráno milé Ženy-in a celá redakce,
je pravda, že většina lidí myslí na vánoce v pozitivním smyslu a těší se na ně. Reakce dětí a vnoučat jsou tou největší odměnou za jejich snahu. Je však i skupina lidí, která se na vánoce netěší, někteří je ani neslaví. Pominu-li členy určité sekty, kterým vánoce nic neříkají, tak je nechtějí slavit ani lidé osamocení, lidé, kteří v nedávné době přišli o svého blízkého a nedovedou si vánoce představit bez své drahé polovičky, nebo dokonce bez svých dětí.
Na vánocích je něco, co i já nemám ráda a štve mě to. Štve mě, že lidé zůstávají osamoceni a nemuseli by. Že leží v různých ústavech, léčebnách, domovech důchodců a jejich rodiny o ně nejeví zájem. Respektive jeví jen v den výplaty důchodu. Copak si tito lidé nevzpomínají, jak se jim jejich rodiče snažili udělat vždy ty nejlepší vánoce a kolikrát museli hodně šetřit, aby každé z dětí dostalo aspoň maličkost? Nemohou jim připravit taky jedny z těch šťastnějších vánoc, kdy budou u svých blízkých? Tito „odložení“ lidé jistě neočekávají veledary, ale v koutku duše doufají, že letos nebudou muset zůstat v tom svém ústavu, kde ke společné večeři dostanou kapra a bramborový salát a sestřičky se na ně usmějí, ale půjdou mezi své nejbližší domů.
Moc se za ně přimlouvám. I my jednou budeme doufat v to, že naše děti si nás na vánoce vezmou k sobě domů a jejich oči budou zářit tak, jako když byly dětmi a pod stromečkem našly svou vytouženou hračku a přitom budou „jen“ v blízkosti svých starých rodičů.

Ondrasek74

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

  • Co vás štve na Vánocích?

Prostá otázka, na kterou by se dalo jistě odpovědět jen jednou prostou větou. Ale chcete-li mít šanci k získání jednoho odporně zeleného dárku od AVONU (schválně vám neprozradím, co to je), tak mi napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pošlete ho na redakční e-mail uvedený níže a pamatujte, že pokud toužíte po jeho uveřejnění, měl by přistát v redakční e-mailové schránce nejpozději 21. 12. 2011 v 15.00 hodin odpoledne.

Dnes máte také poslední možnost sbírat body do naší Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun. Proto jsem se rozhodl, že k odporně zelenému dárku od AVONU rozdám ještě 2.540 prémiových bodů mezi dnešní přispěvatelky. Kolika přispěvatelkám je rozdám, to se rozhodnu v průběhu dne, podle kvality a zajímavosti příspěvků.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama