Bulvár

Studio Ypsilon: Premiéra představení Babička se vrací

Ve čtvtek a pátek proběhne v divadle Ypsilon premiéra představení BABIČKA SE VRACÍ aneb DICHTUNG UND WAHRHEIT. My budeme u toho, a tak se brzy dozvíte, zda stojí za to se na předstvení vydat!

BABIČKA SE VRACÍ aneb DICHTUNG UND WAHRHEIT (vysněná a pravdivá?)

divadlo YpsilonBabička Boženy Němcové, vysněná a taky trochu skutečná.

Goldflam říká, že je to Babička na rožni Ypsilonky. Neboli Babiččin příběh ve třech variantách, jak ho viděla Božena Němcová, jak se s největší pravděpodobností skutečně udál a jak ho vidíme dnes. A k tomu ještě řada zvláštností a pikantních souvislostí, např. dvě Babičky v jedné postavě, ale v několika příbězích.

Ve stopách osudů slavné knihy se na Staré bělidlo vydávají jednotliví herci, herečky a hosté Ypsilonky, jmenovitě Jana Synková, Jiří Lábus, Lilian Malkina, Pavel Nový, Jan Jiráň, Barbora Vyskočilová, Barbora Skočdopolová, Lenka Loubalová, Jana Šteflíčková. Romana Sittová, Petr Vršek, Martin Janouš, Jakub Slach, Martin Bohadlo a Dominik Renč

 • režie Arnošt Goldflam 
 • výprava Petra Goldflamová Štětinová
 • hudební adaptace Miroslav Kořínek
 • dramaturgie Jaroslav Etlík   
   
11.03.2010 - Kultura - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

 1. avatar
  [1] tlustoprdka [*]

  Představení to bude určitě zábavné a poučné. Z uvedeného osazenstva hry znám akorát paní Synkovou a Malkinu a z chlapů Lábuse, Nového-Papáčka a Jiráně. Ostatní jména mi nic neříkají.

  V Ypsilonce jsem měla ráda i Dejdara, Vacka, Ebena , Schmida i Schmitzera, Lenku Termerovou, která teď bojuje s rakovinou prsu i Jarku Kretschmerovou. Škoda, že to mám trochu z ruky, jinak bych určitě na takové představení zavítala.

  superkarma: 0 11.03.2010, 10:28:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme