Čtenářka Eva pro nás udělala bleskový průzkum mezi studenty třetího ročníku. Výsledek je skutečně zajímavý, rodiče to totiž nijak zvlášť nevytrhnou...

Přečtěte si příspěvek čtenářky Evy k dnešnímu tématu. Dozvíte se v něm, jak se dozvěděla o sexu a dozvíte se také, jak se o sexu dozvěděli její studenti...


Jak jsem se dozvěděla o sexu? Kdy mi došlo, že povídání o tom, že jsem před narozením „pásla mravenečky na Ještědu a naši si mě tam šli vybrat,“ je jen pohádka?
To už je tak dávno, že jsem musela hodně vzpomínat... Nejvíc mi o něm řekla (jako ostatně o většině důležitých věcí) má o čtyři roky starší sestra. Nepamatuji si přesně, kdy to bylo, a určitě to nebylo jednorázové sdělení, spíš postupné zasvěcování. Ale něco jsem tušila už v pěti letech, protože jsem ji prý jednou v noci probudila pláčem a svěřila se jí, že se bojím, že umřu při porodu.
Pak, když mi bylo asi 8, jsem na dovolené nechápala, proč se nejde s námi koupat, tak mi s patřičnou hrdostí vysvětlila, že menstruuje a že by už mohla mít děti. Vůbec jsem jí to nezáviděla, ač jsem se jí jindy chtěla ve všem vyrovnat. Později jsem s ní prožívala její první vážnou zamilovanost, první rande, první polibky a první sexuální zkušenost, takže teoreticky jsem byla připravená na vše :-).
Dalším zdrojem informací byly samozřejmě kamarádky, se kterými jsme si někdy v 6. nebo 7. třídě půjčovaly tehdy populární knihu „Děvčátka, na slovíčko“, takže když se mnou mamka chtěla v mých asi v 13 letech mít „důležitý rozhovor“, zklamala jsem ji sdělením, že už všechno vím. Samozřejmě jsme zdaleka všechno nevěděla, ale na to jsem přišla až později.
Beseda s gynekoložkou, kterou jsme se spolužačkami absolvovaly v devítce v rámci předmětu Péče o dítě, mi taky nic nového nepřinesla, zato často opakovaná poučení našeho třídního na zdravotce (“děvčata, i kdyby vám partner stokrát říkal, že se na něj můžete spolehnout a že si dá pozor, nevěřte mu a vždycky se ještě chraňte samy!) mi utkvěla natrvalo v paměti.
S našimi dětmi jsme o tom, jak vznikly a jak přišly na svět, mluvili odmala, takže mě ani nepřekvapila reakce tehdy desetiletého syna na sdělení, že budeme mít třetí dítě. Nejdřív se zaradoval, pak se zamyslel a řekl - „nojo, ale to jste to museli spolu dělat! Kdy jste to dělali, že o tom nevím?“

PS: Dnes jsem udělala bleskový průzkum mezi studenty ve 3 třídách, jak se dozvěděli o sexu. Jako zdroj informací vedou kamarádi, následuje internet, pak dlouho nic, potom rodiče a úplné minimum uvádí učitele.

Přeju celé redakci i čtenářkám hezké předvánoční dny a hlavně noci :-)
Eva

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. prosince 2011: Jak jste se dozvěděla, že děti nenosí čáp?

  • Jak jste se dozvěděla o sexu?

Každý člověk se o sexování mezi mužem a ženou dozvěděl asi trochu jinak. Myslím, že jsou to skutečně zajímavé, poučné i zábavné historky, proto jsem se rozhodl, že si právě tyhle příhody zaslouží místo mezi našimi denními tématy. Řekli vám to rodiče? Kamarádky? Učitelé? Nebo jste se o sexu dozvěděla až od svého prvního chlapce? Napište mi svůj příběh jako příspěvek k dnešnímu tématu a můžete získat zajímavou odměnu. Pro jednu z přispěvatelek tu mám připravenou hru Laškování (vydalo Albi), pro další leporelo Bobr ve školce (vydal Fragment) a ještě pro jednu 555 bodů do Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun!

Chcete-li mít šanci na uveřejnění, ať jsou vaše příspěvky dlouhé nejméně jako předchozí odstavec textu a v naší internetové poště ať přistanou nejpozději 16. 12. 2011 v 15.00 hodin.

laskovani bobr

Reklama