Čtenářka Marcela-1 vzpomíná na dobu, kdy byla ve svých jedenadvaceti letech považována jako prvorodička za „starou“ maminku. Většina dívek měla děti v sedmnácti až devatenácti. Bylo to tím, že o sexu nic nevěděly...

Další zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu dorazil od čtenářky Marcely-1. Vybízí v něm, abyste s dělmi mluvily o sexu, milé dámy...


Hezký den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu.
Jsem z generace, kdy hovory o sexu byly tabu. Něco jsem se dozvěděla od zkušenějších kamarádek, něco málo se dalo i přečíst. Až když jsem začala sexuálně žít, postupně jsem se dovídala, co a jak.
Mám dva syny. Staršího jsem měla až v 21 letech. V té době to byla spíš vyjímka. Ty moje zkušenější spolužačky už vodily děti do školky. A samozřejmě byly i brzy babičkami. Když se mi narodil druhý syn, bylo mi 24 let a opravdu jsem si mezi 17-19letými maminkami připadala stará.
Dneska je naštěstí všechno jinak. O antikoncepci i sexu se mluví bez zábran, mladí lidé jsou kolikrát v tomhle směru zkušenější než my.
Přestože mám dva kluky, otevřeně jsem s nimi o těchto věcech mluvila, samozřejmě s přihlédnutím k jejich věku.
Vybavila se mi jedna příhoda s mojí maminkou. Když jsem čekala mladšího syna a byli jsme u rodičů na návštěvě, ptala se babička malého syna, jestli k nám přiletí vrána nebo čáp. Dodnes si pamatuji, jak ten tříletý prcek na babičku vykulil oči a řekl: Miminko má přece maminka v bříšku a v nemocnici jí ho vyndají. Moje maminka se na mě zděšeně podívala, ale vysvětlila jsem jí, že přestože jsme spolu hovory o sexu a jiných věcech nikdy nevedly, já své děti budu vychovávat podle svého a nebudu jim vyprávět báchorky a čápovi nebo vráně, ale budu jim říkat pravdu, ať už se zeptají na jakkoliv choulostivé téma. Na rovinu jsem s nimi mluvila i o drogách, o kriminalitě, úchylácích a pod.
Dodnes, přestože jsou dávno dospělí, spolu mluvíme o všem, nevyhýbáme se žádnému tématu. Myslím si, že stud, který většinu rodičů svazoval, není při výchově na místě. S dětmi by se mělo mluvit otevřeně.

Ještě přidám vlastní tvorbu.

Že prý děti nosí vrána s čápem, maminka mi tvrdila,
když jsem v sexu vyspěla, velmi jsem se divila.
Vrána s čápem? Ale kdež, všechno byla velká lež.
Nebudu svým dětem lhát, chci být jejich kamarád.
Říkat pravdu malým dětem není přece umění,
myslím, že pak v dospělosti, výchovu mou ocení.

Přeji všem krásný den.
Čtenářka Marcela-1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. prosince 2011: Jak jste se dozvěděla, že děti nenosí čáp?

  • Jak jste se dozvěděla o sexu?

Každý člověk se o sexování mezi mužem a ženou dozvěděl asi trochu jinak. Myslím, že jsou to skutečně zajímavé, poučné i zábavné historky, proto jsem se rozhodl, že si právě tyhle příhody zaslouží místo mezi našimi denními tématy. Řekli vám to rodiče? Kamarádky? Učitelé? Nebo jste se o sexu dozvěděla až od svého prvního chlapce? Napište mi svůj příběh jako příspěvek k dnešnímu tématu a můžete získat zajímavou odměnu. Pro jednu z přispěvatelek tu mám připravenou hru Laškování (vydalo Albi), pro další leporelo Bobr ve školce (vydal Fragment) a ještě pro jednu 555 bodů do Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun!

Chcete-li mít šanci na uveřejnění, ať jsou vaše příspěvky dlouhé nejméně jako předchozí odstavec textu a v naší internetové poště ať přistanou nejpozději 16. 12. 2011 v 15.00 hodin.

laskovani bobr

Reklama