Vztahy

Strýc nebo milenec? Zvrácenost!

 

Vyrůstala jsem jako každá jiná holka. Měla jsem dost kamarádek i kamarádů. Naši se mi taky vždy postarali o zábavu. O víkendech jsme jezdívali ke známým na chatu, kteří měli taky děti, a jak už to bývá, rodinní známí mých rodičů se stali mou tetou a mým strýcem.

Teta, ta mě věčně ponižovala, urážela a zhazovala. Jako dítě jsem si připadala nemožně a hodně věcí jsem si brala k srdci. Strejda, ten byl skvělý. Má dvě dcery, je na ně právem hrdý, ale druhé děti uměl a umí na rozdíl od tety také ocenit.

Řekla bych naopak snad i upředňostnit před svými vlastními, aniž by jeho vlastní děti pocítili nezájem, nebo lítost. Takový supr táta. Můj táta je taky supr, ale je úplně jiný. Nikdy se nám tolik nevěnoval, nezajímal se o nás, tak že by si s námi povídal. Na jednu stranu mi to vyhovovalo, na druhou nemám žádné vzpominky na tátu z dětství.

V pubertě jsem neměla žádný problém. Snad se ani na mě žádná puberta neprojevila. Možná jsem špatně prožívala období, kdy se holky mezi sebou stávají sokyněmi. V té době už jsem moc kamárádek neměla. Byla jsem hubená, kudrnatá s pěknou pletí i zubama. Kamarádky jsem vyměnila za kamarády! A řeknu Vám, že takové kamarádství je úplně něco jiného.

Žádná závist, předstírání. Byla jsem sama sebou a co si mysleli ostatní, mi bylo jedno. První vážný vztah nastartoval můj život a dal se jiným směrem. V té době nebyli už jen kamarádi. Začala jsem nad klukama smýšlet jinak. A myslím, že oni nade mnou taky. Jenže u mě to bylo opravdu jen smýšlení. První láska skončila a kamarádství se měnila ve vztahy, vášeň, nenávist, sympatie, okouzlení, podlehnutí, naschvály a spory.

Můj strýc se stal pomyslně, alespoň pro mne, mým otcem. Zajímala ho má trápení, strasti a starosti. A mně bylo dobře, že mě vyslechne člověk opačného pohlaví a s životními zkušennostmi.''Z Tebe ale vyrostla krásná slečna'". Určitě jste tohle taky několikrát slyšely.
Já to slýchávala poměrně dost často. Jenže jsem nijak na to nikdy nereagovala. Vyrůstala jsem ve světě kritiky a když to řeknu narovinu -buzerace.

Proto jsem uměla přijmout pouze kritiku a šlo mi to moc dobře. Chvála pro mne bylo neznámé slovo a ne že jsem ji neuměla přijmout, ale taky jsem jí nikdy nevěřila. Čemu jsem ale uvěřila a na co jsem zareagovala, bylo už jednou zmíněná věta s vyměněným slovem: ''Z Tebe ale vyrostla ženská!''

Pro mne to ale už nebyla věta, ale výstraha! A rozčarování ještě větší, když mi ji řekl takovým zvláštním způsobem, ani ne perverzním, ale chtivým můj strýc! Ledová sprcha byla proti tomu horká lázeň. Ostych, který jsem do té doby perfektně skrývala, díky tomu, že jsem vyrůstala s klukama, mě překvapil v nejnevhodnější chvíli, kdy mě zaslepil na tolik, že dal prostor mému tzv. ovíněnému strýci, který využil situace a začal mě líbat.
Fuj!

Nevím, jak bych Vám popsala pocity, kterými jsem přehodnotila žebříček hodnot citu, lásky, porozumění, podpory a víry. To, čemu jsem věřila, bylo pryč! Ve skrytu duše jsem byla malá holka. Asi už ne pro něj. Ale já se tak vedle něj cítila. Byl to strýc, kterému jsem věřila a utíkala k němu s problémy, který mě ocenil a podpořil.

Když jsem se radovala, moje radost byla větší - dvojnásobná! Pro přirovnání to bylo, jako by Vás začal líbat otec.
Věřte mi, že city, se kterými jsem vyrůstala, se za tu dobu, co jsme si povídali a já rostla, nezměnily. Přišlo mi to zvrácené, nechutné a neskutečné! Opravdu se to stalo? Tahle vzpomínka zůstala v mé hlavě.

Tím, že jsem ji dala na papír, jsem opět vyvolala vzpomínky a vzpomněla si na detaily, které mi tehdy nedaly výstrahu STOP!

Mámina výchova, názory a její zkušenosti jsem přehlížela jako vzduch. Myslela jsem si svoje. Přece jsem dospělá a rozumná. A řekla bych, že instinkt mám v pořádku vyvinutý.

Jak je to teď?
Pořád se s mým strýcem stýkám. Jsem jeho osobní kadeřnicí. Snažím se na mou vzpomínku zapomenout. Dělám jakože nic. Ale napětí v jeho přítomnosti se zbavit nemůžu. Musím přiznat, že už těžko hledám výmluvy jak pro strýce, tak pro mou matku, která je jeho dobrou přítelkyní.

Měla sklony k žárlivosti, nevím, jak to jinak napsat. Nějak to nedokázala pochopit, to naše povídání a jeho podporování. A já jsem si uvědomila, že měla k tomu důvod.
Asi instinkt.

Byla jsem silná a sebevědomá. Bohužel, nebo bohudík krásná. Jak se to vezme. Co bude dál, nedokážu říct. Tehdy jsem z toho vybruslila. Čím víc se snažím být, nebo spíš nebýt v jeho přítomnosti, tím víc je ke mně ostřejší, naléhavější. Chce mě vidět, popovídat si. Chybím mu. Dělá mi problém to poslouchat, a když mi volá, raději to neberu.

Oddaluju setkání. Cítím, že je to špatně. Už jen proto, že je to tajemství, které nechci. Nemůžu dál, ani zpět!

   
07.06.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [60] bookcase [*]

  docela normální gulage, slečna v tom má slušný hokej. Nechápu, proč mu dělá osobní kadeřnici, když je jí odporný

  superkarma: 0 07.06.2005, 17:27:46
 2. avatar
  [59] Kadla [*]

  VYRŮSTALA JSEM VE SVĚTĚ KRITIKY.

  Jediný, kdo ji - dle článku kritizoval - byla ona "teta", která nebyla tetou, ale známou rodičů, tudíž s nimi nežila a nemohla mít na její výchovu takový vliv. O ostatních lidech, kteří ji ovlivnili, sama píše:

  1) Strejda, ten byl skvělý. Má dvě dcery, je na ně právem hrdý, ale druhé děti uměl a umí na rozdíl od tety také ocenit.
  2) Můj táta je taky supr, ale je úplně jiný. Nikdy se nám tolik nevěnoval, nezajímal se o nás, tak že by si s námi povídal.
  3) Mámina výchova, názory a její zkušenosti jsem přehlížela jako vzduch.

  Tak kdo ji proboha tak kritizoval?

  superkarma: 0 07.06.2005, 15:51:55
 3. avatar
  [58] Juana [*]

  Zažila jsem něco podobného na mojí poslední dovolené s rodiči ještě v NDR. To mi bylo 17, byli jsme v kempu na nuda pláži a sešlo se nás tam několik českých rodin. Večer rodiče spolu popíjeli a kolektivně jsme hráli kostky a karty a ten dotyčný pán tam měl i dceru, tehdy 20 letou a té neustále nadával protože spala ve stanu se svým přítelem, co mu (jako tatíkovi) nešel pod nos. No a tenhle pán mi jednou večer, když jsem se šla projít na pláž, potkal a pokoušel se mne několik hodin sbalit. Skončilo to teda u líbání, já nechtěla, ale nevěděla jsem, jak mu mám zdrhnout. Moc zkušeností jsem tehdy s chlapy neměla, ještě tak s vrstevníky a navíc jsem začala se sexem až v 18 letech. Nevěděla jsem pak, co mám ty další dny dělat, hlavně před jeho manželkou jsem si připadala trapně, když jsem věděla, jaký je ten její prasák. Hlavně že moralizoval když se jednalo o jeho dceru. Naštěstí jsme se s nimi už nikdy neviděli.

  superkarma: 0 07.06.2005, 15:05:30
 4. avatar
  [57] Juana [*]

  Zažila jsem něco podobného na mojí poslední dovolené s rodiči ještě v NDR. To mi bylo 17, byli jsme v kempu na nuda pláži a sešlo se nás tam několik českých rodin. Večer rodiče spolu popíjeli a kolektivně jsme hráli kostky a karty a ten dotyčný pán tam měl i dceru, tehdy 20 letou a té neustále nadával protože spala ve stanu se svým přítelem, co mu (jako tatíkovi) nešel pod nos. No a tenhle pán mi jednou večer, když jsem se šla projít na pláž, potkal a pokoušel se mne několik hodin sbalit. Skončilo to teda u líbání, já nechtěla, ale nevěděla jsem, jak mu mám zdrhnout. Moc zkušeností jsem tehdy s chlapy neměla, ještě tak s vrstevníky a navíc jsem začala se sexem až v 18 letech. Nevěděla jsem pak, co mám ty další dny dělat, hlavně před jeho manželkou jsem si připadala trapně, když jsem věděla, jaký je ten její prasák. Hlavně že moralizoval když se jednalo o jeho dceru. Naštěstí jsme se s nimi už nikdy neviděli.

  superkarma: 0 07.06.2005, 15:03:43
 5. avatar
  [56] Nina2 [*]

  No nezavidenia hodna situacia . Vies, podla mna by si sa mu mala vyhybat ako sa da. Myslim, ze to co sa uz stalo (a on s tym nemieni skoncit!) tak to zmenilo vsetko a pochybujem, ze sa to este da nejako napravit. TAkze podla mna, minimalizuj kontak s nim na 0 (nech si najde inu osobnu kadernicku)...asi by bolo aj dobre, ak by si skusila si to s nim prebrat, ale myslim, ze k nicomu nedojdete. Si proste pre neho atraktivna zenska.... ani jeho "mala holcicka".

  superkarma: 0 07.06.2005, 13:45:56
 6. avatar
  [55] Markýza [*]

  violka: tak jiný idol - mě teď honem žádný nenapadá, si můžeš dosadit sama.
  A to co tady popsala není žádné sexuální zneužívání, to by se k ní choval sakra jinak - a navíc si počkal až holka vyroste - nechce? nechce!, tak by mu to měla říct, kdyby chtěl všechno násilím, tak ji přefikne, než se holka vzpamazuje.

  superkarma: 0 07.06.2005, 13:18:47
 7. avatar
  [54] violka [*]

  Markýza: Markýzo, jak kdo...

  superkarma: 0 07.06.2005, 13:03:14
 8. avatar
  [53] Markýza [*]

  xenie:

  superkarma: 0 07.06.2005, 12:40:24
 9. [52] xenie [*]

  Markýza: možná je problém v tom, že strýček jako Pierce Brosnan nevypadá ale taky nechápu co řeší... když mi někdo vadí, tak se s ním nestýkám...

  superkarma: 0 07.06.2005, 12:31:01
 10. avatar
  [50] Markýza [*]

  Já nevím co řešíte - kdyby "strýček" vypadal jako Pierce Brosnan tak mu do tý postele hupsne sama.

  superkarma: 0 07.06.2005, 12:25:42
 11. avatar
  [49] Kelly [*]

  violka: jen si nemysli, já zažila něco podobného ..., také vím, co je to obtěžování starým, pupkatým a oplešatělým páprdou - kdy tě honí po louce jen v trenýrkách za "jistým" cílem; ale zdá se mi, že ta dívčina trošku přehrává a hraje si na ukřivděnou.
  Opakuji: jen Bůh ví, jak to bylo ...
  Jestli chce radu, tak mám jedinou - zpřetrhat veškeré kontakty.

  superkarma: 0 07.06.2005, 12:20:45
 12. avatar
  [48] lilithheta [*]

  Bože, mít jenom takovéhle problémy, tak si pískám Nechápu, co chce Jůlča vlastně řešit? Tak buď mi ta pusa (či co se to vlastně stalo ) tak strašně vadí, že to hned utnu a bude mi šumafuk, kdo mu bude dělat frisuru. Nebo mi to až tak nevadí a budu nad věcí. A nebudu to hystericky řešit, jako nějaké životní dilema, že?

  superkarma: 0 07.06.2005, 12:18:20
 13. avatar
  [47] violka [*]

  Lowel: Viď? Oni si tihle chlapíci myslí, že se třeba jen upejpá,ale ve skutečnosti mu nemůže odolat. A pak je taky odmítání vzrušuje, takže ještě víc tlačí na pilu. Znám podobný případ ze svého života. Jsou to nafoukanci, musí se jim dát pořádně najevo, co si o nich myslíš.

  superkarma: 0 07.06.2005, 12:10:09
 14. avatar
  [46] Markýza [*]

  violka: nedávej aktualizovat

  superkarma: 0 07.06.2005, 12:09:52
 15. avatar
  [45] violka [*]

  Omlouvám se,ale když dám aktualizovat, automaticky se příspěvek načte znovu. Nechápu. Nešlo by s tím něco udělat?

  superkarma: 0 07.06.2005, 12:07:33
 16. avatar
  [43] violka [*]

  Kelly: No a co, že jedna pusa soulož nedělá? Jak víš, že to byla jedna pusa, myslím , že ji chtěl líbat. A když se někomu svěřuješ jako kámošovi nebo tátovi a on tě začne líbat, tak mně by to přišlo taky pěkně hnusný. Navíc ona ho považovala za svého druhého tátu,kterému se asi moc svěřovat nemohla a on na ni najednou přijde s líbáním. Vůbec se jí nedivím, že se jí zhnusil. Že rodiče nezasáhli, nejspíš o tom nemají tušení... No a holčina se bojí si to rozházet s kámošem svých rodičů. Proto nejspíš ty její zmatky a nerozhodnost, jak se zachovat. Julie, radím, sejdi se s ním a řekni mu, ať tě neobtěžuje, nevolá a že vaše "kamarádství" skončilo. Nebo mu to vylož do telefonu, až ti jednou zase zavolá. Držím palce a nenech se sexuálně ani jinak obtěžovat.

  superkarma: 0 07.06.2005, 12:05:43
 17. avatar
  [42] violka [*]

  Kelly: No a co, že jedna pusa soulož nedělá? Jak víš, že to byla jedna pusa, myslím , že ji chtěl líbat. A když se někomu svěřuješ jako kámošovi nebo tátovi a on tě začne líbat, tak mně by to přišlo taky pěkně hnusný. Navíc ona ho považovala za svého druhého tátu,kterému se asi moc svěřovat nemohla a on na ni najednou přijde s líbáním. Vůbec se jí nedivím, že se jí zhnusil. Že rodiče nezasáhli, nejspíš o tom nemají tušení... No a holčina se bojí si to rozházet s kámošem svých rodičů. Proto nejspíš ty její zmatky a nerozhodnost, jak se zachovat. Julie, radím, sejdi se s ním a řekni mu, ať tě neobtěžuje, nevolá a že vaše "kamarádství" skončilo. Nebo mu to vylož do telefonu, až ti jednou zase zavolá. Držím palce a nenech se sexuálně ani jinak obtěžovat.

  superkarma: 0 07.06.2005, 11:57:32
 18. avatar
  [41] Kekka [*]

  Sodoma Gomora

  superkarma: 0 07.06.2005, 11:48:19
 19. avatar
  [38] kemy [*]

  holka, ty seš ňáká divná. ten článek má tak šílenej nádech, že sem se lekla, že tě znásilnil

  superkarma: 0 07.06.2005, 11:20:56
 20. avatar
  [37] Kelly [*]

  Co z článku vyplývá, posuďte sami. Přečetla jsem si ten blábol znovu a sepsala:
  teta - ji ponižovala, urážela, shazovala
  táta - nikdy se jim tolik nevěnoval, prakticky nemá na něj žádné vzpomínky
  máma - přehlížela ji jak vzduch, myslela si o ní svoje
  Zato má sebevědomí, co se týče své krásy, na nejvyšším bodu.
  Upla se na strejdu, který, když ji v opilosti lupnul jednu pusu za ucho, dělá vědu ... asi nám tu roste další hysterka ... jedna pusa soulož nedělá ...
  ... nějak má ta pubertální děvenka pomýlené názory na ostatní, asi se jí to v hlavince pěkně mete ...
  Bůh ví, jak to bylo a jestli to vůbec bylo ...

  superkarma: 0 07.06.2005, 11:19:22

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [36] pajda [*]

  Ach jooo...autorku chápu, ale nechápu, proč to tedy neřeší...utíkat je k ničemu. Chce to rozhodnout se, jestli dá nebo ne a dát to jednoznačně najevo...pak bude všechno jasné. Ono to chvíli trvá, než se člověk k něčemu podobnému rozhoupe, ale nakonec se celá ta situace jinak řešit nedá - sejdi se se strýcem na veřejném místě (v kavárně?), jednoznačně mu řekni, že s ním NIKDY (tedy pokud jsi si jistá, že nedáš a když dáš, tak jedině přes hubu) a máš po problému...a kadeřnice můžeš klidně zůstat, pokud je ten chlap tak seriozní, že dokáže dodržet dohodnuté meze...btw při výroku "osobní kadeřnice" jsem si vybavila zdejší "upravené" pipiny

  superkarma: 0 07.06.2005, 11:15:00
 2. [35] Reponina [*]

  xenie: No jo, jenže ona neví, jestli je špatně, že ji líbal, ale jestli náhodou není špatně, že mu nedala ...jestli facku nebo to druhé, nechávám na uvážení

  superkarma: 0 07.06.2005, 11:03:41
 3. [34] xenie [*]

  "Oddaluju setkání. Cítím, že je to špatně. Už jen proto, že je to tajemství, které nechci." - jaké tajemství? že ji "strýc" políbil ? nebo se nedejbože pokoušel o víc...? ale to by byly dohady, z článku tak jak je mi vyplývá jediné... nechceš se s ním stýkat, tak se nestýkej, toť vše

  superkarma: 0 07.06.2005, 10:57:00
 4. [33] Reponina [*]

  xenie: Nevím, ale po tom článku nemá nikdo jisto....

  superkarma: 0 07.06.2005, 10:51:56
 5. avatar
  [32] Aja [*]

  A matka s ním něco neměla? Třeba to není jen instinkt...

  superkarma: 0 07.06.2005, 10:51:19
 6. [31] Pavla_b [*]

  xenie:Ale podle úvodu to vypadá, že to nebyl strýc jako příbuzný, ale kamarád rodičů, kterému prostě říkali strejdo, aspoň jsem to tak pochopila..ale pak nevím, z čeho je tak zmatená??Ona ho asi brala jako strejdu, on ji bral jako pěknou holku...

  superkarma: 0 07.06.2005, 10:50:06
 7. [30] xenie [*]

  Reponina: a víš to jistě? v článku se jeho jméno neuvádí

  superkarma: 0 07.06.2005, 10:50:02
 8. [29] Reponina [*]

  Bože to je blábol ....Ještě štěstí, že se strýček nejmenuje Karel

  superkarma: 0 07.06.2005, 10:48:15
 9. avatar
  [28] Kelly [*]

  Odkud víš, že Tě chce vidět, popovídat si, že mu chybíš, když nebereš telefon ... ??? ...
  Jak vidno, nás nechápajících je víc ... patřím mezi ně ...

  superkarma: 0 07.06.2005, 10:18:04
 10. avatar
  [27] Kadla [*]

  To je ale guláš zplácanin..

  superkarma: 0 07.06.2005, 09:56:35
 11. [26] xenie [*]

  nějak mi unikla pointa...ten strýc ji jen líbal? i když i to není úplně košer, pokud se dál stýkají, tak asi nemá problém, nebo jo ?

  superkarma: 0 07.06.2005, 09:40:02
 12. [25] Anai [*]

  Též tomu vůbec nerozumím, vlastně oč jde... V čem má to děvče problém? Ona strýce za partnera chce a ví, že by neměla, nebo nechce a vadí ji, že přišla o "náhradního otce"??? Souhlasím se Sarir.

  superkarma: 0 07.06.2005, 09:36:16
 13. avatar
  [22] Dašenka [*]

  a to má být prosím co?

  superkarma: 0 07.06.2005, 09:03:37
 14. avatar
  [21] Kekka [*]

  Tak to jsem zase nepochopila. Poněkud zmatené, ne?

  superkarma: 0 07.06.2005, 08:57:40
 15. avatar
  [20] sara.l [*]

  Žábina: je to nějaké celé zmatené,občas si říkám,jestli jsou tady fakticky příběhy pravdivé nebo jenom hloupě vymyšlené

  superkarma: 0 07.06.2005, 08:49:59
 16. avatar
  [19] Žábina [*]

  protože proč by jinak říkali rodinní známí a ne strýc a teta?

  superkarma: 0 07.06.2005, 08:30:51
 17. avatar
  [18] Žábina [*]

  tak byli to známí nebo příbuzní? byl to pravý strýc nebo mu jen strýčku říkala?

  superkarma: 0 07.06.2005, 08:30:15
 18. avatar
  [17] sara.l [*]

  nic si z toho nedělej můj starý strýček po mě taky vyjel,málem jsem se a to jsem mohla dostat barák,kdybych byla hodná holka ,jenomže já hodná nejsem páč ty přijdou do pekla a zlobivé do nebe ,takže jsem bez baráku a strýčka zvrhlíka už nenavštěvuju a tobě se divím,že mu ještě stříháš ty jeho zvrhlé vlasy asi bych mu na tu palici něco vylila já osobně jsem dělat jakoby nic nedokázala, to mi nějak nejde

  superkarma: 0 07.06.2005, 08:29:59
 19. avatar
  [16] Markýza [*]

  nedospělá už jen ten začátek - měla jsem dost kamarádů a kamrádek. naši se mi taky vždy postarali o zábavu.
  já nevím, vždycky jsem se zabavila sama, nikdy jsem nečekala až někdo přijdea řekne mi co mám dělat.

  A nediv se, že po tobě "strýček" vyjel - některý chlap jak cítí mladé maso, tak je z něj i v padesáti "geroj"

  superkarma: 0 07.06.2005, 08:11:21
 20. [15] Pavla_b [*]

  Tak nevím, fakt je to trochu zmatené

  superkarma: 0 07.06.2005, 07:46:07
 21. avatar
  [14] Gabi [*]

  Nevím, koli Jůlii je, ale vidím tu "dospělost" tak na osmnáct a půl Splácala tam všechno možné: podivný vztah mezi dvěma spřátelenými rodinami (nedokážu si představit,že by mí kamarádi byli nepříjemní na mé děti - to bychom se asi nestýkali), problém s "krásou", problém s kamarádkami (no a co já jsem taky odjakživa kamarádila víc s klukama, ale naštěstí jsem nebyla "krásná" ) a problém s matkou, otec mi tam nějak nefiguruje.

  superkarma: 0 07.06.2005, 07:44:05
 22. avatar
  [13] Lenika [*]

  taky v tom mám zmatek..

  superkarma: 0 07.06.2005, 07:27:03
 23. avatar
  [12] Evča [*]

  Eva_Fl: já bych Ti řekla o čem, ale jsem slušně vychovaná

  superkarma: 0 07.06.2005, 06:57:04
 24. avatar
  [10] Fripa [*]

  docela nechápu na co si stěžuje, buď se jí to líbí nebo ať se s ním nestýká, osobní kadeřnice

  superkarma: 0 07.06.2005, 06:50:46
 25. avatar
  [9] Jupíí [*]

  Blééé zase chyby! Copak dělala korektorka ?

  superkarma: 0 07.06.2005, 06:49:47
 26. avatar
  [8] Eva_CZ [*]

  O cem to je, prosim?

  superkarma: 0 07.06.2005, 02:42:38
 27. avatar
  [7] Mici [*]

  Nyotaimori: no že by až tak? To by byl běh na sakra dlouhou trať, ne? Myslím, že za střízliva by se nestalo nic, ale alkohol povzbuzuje spisovatelské vášně a to je potom hned šup s brkem do kalamáře

  superkarma: 0 07.06.2005, 01:37:53
 28. avatar
  [5] Mici [*]

  Nyotaimori: ťuk hřebíček na hlavičku

  superkarma: 0 07.06.2005, 01:16:24
 29. avatar
  [4] Mici [*]

  taky mi to přijde trošku zmatené Ale jestli už se stalo, tak s tím teď už nic nenaděláš A až se s ním uvidíš (jako že se s ním uvidíš - těžko se mu budeš vyhýbat věčně), na rovinu mu řekni, že už nechceš, aby se stejná situace někdy opakovala, že je ti z toho To snad pochopí, když byl celou dobu takový chápající a podporoval tě, ne?

  superkarma: 0 07.06.2005, 01:14:21
 30. avatar
  [3] Blueberry [*]

  Redakce v tom ma asi jasno, kdyz ten clanek pustila . Ja teda ne!

  superkarma: 0 07.06.2005, 01:06:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme