Multižánrový festival přiveze do Prahy opět přední osobnosti současné mezinárodní hudební scény. V období od 23. září do 9. listopadu se budou mít tedy hudební nadšenci na co těšit!

Pestrost festivalu je opravdu široká! Na své si přijdou posluchači jazzu klasické hudby, sofistikovaného crossoveru, staré hudby i worldmusic. V rozmanitém programu si určitě vybere i náročné publikum!

Struny podzimu zahájí talentovaná Barbara Hannigan, která je skvělou pěvkyní, herečkou a také dirigentkou. Na tuto operní divu se budete moci přijít podívat do Státní opery.

hh

Těšit se můžete také například na saxofonistu a skladatele Wayna Shortera, který bude zastupovat jazzovou scénu. Na jeho magické vystoupení se můžete přijít podívat 6. listopadu do velkého sálu pražské Lucerny. Milovníci jazzu by tudíž neměli vynechat takovouhle očekávanou jazzovou událost letošního roku!

housleNebude chybět ani klasika! Vivaldiho Čtvero ročních dob se zhostí britský houslista Daniel Hope. „Daniel Hope přesvědčivě interpretuje klasický i soudobý repertoár či jazz, technicky dokonale, přitom neokázale a vždy srdcem,“ sdělil v tiskové zprávě umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec.   

Výčet spektra interpretů hostujících na festivalu by byl opravdu velmi rozsáhlý. Zde jsme se vám ale pokusili navnadit alespoň na některé z nich. Nutno ještě dodat, že se veškerá vystoupení budou konat ve známých koncertních sálech hlavního města Prahy, jako je například Dvořákova síň Rudolfina nebo Stavovské divadlo.

Více informací o vstupenkách a programu naleznete na:
www.strunypodzimu.cz

logo

tisková zpráva

Reklama