Bulvár

Stropnický je loupežník

Matěj Stropnický (24), věčně rebelující místopředseda Strany zelených a syn slavnějšího Martina Stropnického, se nyní představil jako výrazný herec. Ve výpravném historickém filmu režiséra F. A. Brabce Máj, který vznikl na motivy stejnojmenné Máchovy básně, si zahrál Viléma, rebela a vůdce loupežnické bandy.

„Máchův Máj vnímám jako vzdor proti konformní společnosti a výzvu ke svobodě, která se projevuje i lehce za hranicí zákona. A to bylo pro mě hlavním zdrojem inspirace v současných našich poměrech,“ prozradil o přístupu ke své první a hned velké filmové roli.

„Natáčení jsem vnímal jako prázdninovou přestávku před ostatní prací, tedy politikou a novinařinou, kterou beru za důležitější a podstatnější.“

Ve filmu Máj, který bude mít premiéru 21. srpna a je v současné české kinematografii výjimečnou filmovou básní, jezdí Matěj často na koni.

„Už dříve jsem jezdíval na koni, ale musel jsem ještě kvůli natáčení absolvovat třítýdenní kurz. Nebylo to snadné, na koni jsem ve filmu chytal za jízdy různé předměty, jezdil tryskem i v dešti... Ale s koněm jsem se sžil a trávil jsem s ním na place nejvíce času.“

Je typem Máchy a jeho Viléma
Mohlo by se zdát, že roli Viléma získal díky tomu, že je synem Martina Stropnického, herce a ředitele Divadla na Vinohradech.

„Pro tu postavu mě předurčil můj zjev. Jsem prostě ten typ. Jinak se v uměleckém světě nikam nederu. Byl bych ale nerad, aby někdo směšoval ty postavy – Viléma a Matěje Stropnického, protože všichni víme, jak špatně to s Vilémem dopadlo,“ usmívá se Matěj.

Zdroj: Korzo

   
02.07.2008 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Japina [*]

  Japina: Ach ta čeština - Hynku, Viléme, Jarmilo ...

  superkarma: 0 02.07.2008, 13:18:05
 2. avatar
  [2] Japina [*]

  gerda: Nedávno o Máji mluvil na Radiožurnálu Tříska jako o jednom z nejzajímavějším a nejpodařenějším filmu, ve kterém hraje, a na něj jsem fakt zvědavá.

  superkarma: 0 02.07.2008, 13:12:19
 3. avatar
  [1] gerda [*]

  Snad to nebude slátanina o několika dějstvích - mladý Stropnický je určitě zajímavý, na romantického rozervance je jako dělaný. Jen jestli nebude mít příliš velký úspěch, co by si pak počala naše politika?

  superkarma: 0 02.07.2008, 13:03:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme