Jak je na tom s vánoční výzdobou čtenářka Ula? Atmosféru zahájila spálenými perníčky, ale ostatní vánoční aktivity se už daří o poznání lépe. Napište také do dnešního tématu a vyhrajte body do Velké vánoční soutěže!

Zajímá vás, jak vypadají Vánoce u čtenářky Uly? Dozvíte se to v jejím příspěvku d tématu dne: Vánoční výzdoba.

Stromeček už máme ozdobený

Milá redakce,

je neuvěřitelné, jak rychle ten čas utíká a už tady jsou další Vánoce. Je pravda, že v lednu plno lidí říká - to je dobře, že už jsou svátky opět za námi a už o nich nechci ani slyšet, ale to si dělají sami. Honí se a snaží se, aby bylo všechno na 100 % a ten výsledný efekt je někde úplně jinde. Vždyť nedávno jsme zdobili byt na svátek halloween a už aby to člověk zase schoval a zdobil vánočně.

Atmosféru jsem doma zahájili tím, že jsme upekli perníčky. Bohužel se nám spálily, ale nevadí, další várku budeme dělat o víkendu. Rohlíčky už taky odpočívají v krabičce v chladu a v lednici jsou zadělaná další těsta, tak se s dětmi do toho pustíme, hned jak bude trochu více času. Pustíme si i koledy, máme to moc rádi.

U nás v bytě vždy vyzdobíme hlavní vchod věncem, na stole máme také adventní věnec, který vždy dělám na poslední chvíli a zapalujeme ho každou neděli jak začne Adventní koncert na ČT 1, je to takový náš rituál. Také už máme doma ozdobený stromeček, protože děti to už nemohly vydržet a vzhledem k tomu, že ty vánoční stromečky na nás se dívají pomalu z každé výlohy, tak jsme taky už ozdobili a večer to má tu pravou atmosféru. Jen čokoládové figurky pověsíme až na Štědrý den, protože by tam prostě dlouho nevydržely.

Zdobíme také okno v dětském pokoji. Máme koupené šablony a sníh ve spreji a děti vždy ozdobí dle svého okénko. Teď je ten krásný motiv i venku, protože nádherně nasněžilo. Uvidíme, jestli vydrží ta atmosféra do Štědrého dne, ale myslím, že bude obleva a po sněhu. Jednou by ale Ježíšek mohl dětem udělat radost a sníh nechat.

Ula

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vánoční výzdoba

  • Máte nějakou veselou historku z vánočního zdobení?
  • Máte vyfocenou svou vánoční výzdobu?

Posílejte mi své příspěvky (texty i fotky) k tomuto tématu na redakční e-mail níže. Jedné z vás, přispěvatelek, věnuji hezký dárek, totiž růžovou aviváž Silan Aroma Therapy a dvě stylové vánoční svíčky ve tvaru stromečku. Tři další odměním 200 body do Velké vánoční soutěže! Vaše texty nechť jsou dlouhé alespoň jako dva tyto odstavce.

Reklama