Styl

Striplac aneb Svlékněte svůj lak

Krásné a upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Což si většina z nás jistě uvědomuje, některé chodí na umělé nehty, jiné zvolí přirozenější cestu a zvolí Gel-lak či Shellac, jenže existuje ještě mnohem šetrnější varianta a tou je novinka s názvem Striplac.

Když se porozhlédnete kolem sebe, stále mnoho žen má umělé nehty, což je celkem škoda, protože na první pohled je téměř vždy vidět, že se jedná o umělotinu. Samozřejmě že pokud má někdo své nehty nekvalitní, lámou se, zvolí tuto variantu, ale nehtům nepomůžou, ba naopak. Obzvlášť v dnešní době, kdy je kosmetický trh zaplaven různými „vychytávkami“, lze mít krásné nehty, kdy nehet není vůbec poškozen, jako tomu bývá právě při aplikaci umělých nehtů, Gel-laku nebo Shellacu.

Striplac je momentálním hitem a novinkou v péči o nehty. Tento „lak“ totiž absolutně nezatěžuje váš nehet. Proč tomu tak je? Na rozdíl od výše zmíněných variant se nehet nemusí nijak upravovat. Nepiluje se před aplikací, jako tomu bývá, a při odstranění se ani nezasahuje do nehtového lůžka, vrstvu laku totiž, jak už sám název napovídá, jednoduše sloupnete. Ano, slyšíte správně, když se vám už barva omrzí, nebo se vám jeden nehet začne odlupovat, stačí chytit za kraj laku, nejlépe z vrchní části, a lak sloupnout. Nemusíte celá říčná běžet k manikérce, že se vám jeden nehet odloupnul, že je to konec světa a že vám jej musí okamžitě opravit. Stačí jedním tahem sundat celou vrstvu laku v pohodlí domova, kanceláře… a máte po problému, jak se říká, v jednoduchosti je krása.

A jak aplikace Striplacu funguje?

To mě osobně velmi zajímalo, takže jsem vyrazila za manikérkou Denisou do salonu Magiclook, abych se zblízka podívala na tento „zázrak“.

Nepatřím mezi trpělivce, takže jsem po usednutí na židličku Denise položila první a zásadní otázku, jestli to nebude trvat dlouho. Pousmála se a řekla, že je to „rychlovka“, a šly jsme na věc.

asd

Opravdu mě překvapilo, že před aplikací není opravdu třeba žádné broušení nehtu. Jen se upraví kůžička, nehty se samozřejmě na přání klientky mohou zkrátit, a již se nanese první fáze. Čirý podklad, který následně umožňuje hladké sloupnutí laku. Po nanesení se strčí ručka do „trouby“, nechá se cca minutku zapéct a pokračuje se dále.

asd

Vybrala jsem si červený lak, jelikož se mi moc líbí, ale sama si tuto barvičku nedávám, protože mě rozčiluje, když přetáhnu, nebo když po odlakování zůstane načervenalý nehet. Ale u Striplacu to prý nehrozí. Denisa nanesla tenké tři vrstvičky, normálně se prý dělají jen dvě, ale u některých barev jsou lepší tři z důvodů, že určité odstíny mohou jen pod dvěma vrstvami prosvítat. Po nánosu jednotlivých vrstev jsem opět zasunula ruku do „pece“. :-)

sda

Pak už se nanesla závěrečná fáze, která dodá na lesku, a stejně jako u první fáze napomáhá k jednoduššímu sloupnutí. I tato vrstva se zapéká.

ad

Po necelé hodince máme hotovo, jsem celkem nadšená, jelikož to nervalo dlouho a mám drápky jako ze žurnálu. Teď jen uvidíme, jak dlouho lak na nehtech vydrží. Denisa mi prozradila, že lak by měl vydržet až deset dní. Záleží na mnoho aspektech, jak rychle nehty rostou, jestli pracujeme spíše rukama, struktura nehtů atd. Sama za sebe bych Striplac doporučila všem ženám, které stejně jako já nemají rády umělé nehty, ale mají rády upravené ruce a hlavně, chtějí pro sebe to nejlepší.

Čtěte také:

   
05.11.2014 - Krása - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] peetrax [*]

  A používáte podkladový lak, když vám po odlakování zůstane červený nehet? Vím, že některé červené umí i s podkladovým lakem nechat zabarvení, ale většinou ne.

  Vy si před obyčejným lakováním nehtů ty nehty ještě brousíte? Jako kdyby se na vaše nehty lepily ještě další věci, tak to asi chápu, ale takhle ne. Co jsem na netu četla zážitky se "slupováním" tohoto "zázraku", včetně přiložené fotodokumentace, nechtěla bych ten bazmek ani zadarmo.

  superkarma: 0 05.11.2014, 20:40:31
 2. avatar
  [5] Tulinka [*]

  Nemají se do UV lampy strkat jen konečky prstů Sml80Někde jsem četla že to UV záření je škodlivé.

  superkarma: 0 05.11.2014, 12:04:40
 3. avatar
  [4] Barbucháč [*]

  mně jde loupat i shellackSml80

  superkarma: 0 05.11.2014, 11:59:36
 4. [3] Bucík [*]

  Zajímalo by mě to snadné sundání bez odlakovače.

  superkarma: 0 05.11.2014, 10:36:36
 5. [2] step1 [*]

  Vivian — #1Podle mne déle vydrží a méně ničí nehty, když se nemusí používat odlakovač.

  superkarma: 0 05.11.2014, 09:29:10
 6. avatar
  [1] Vivian [*]

  Z toho článku nějak není jasné, v čem je to lepší než klasický lak... Akorát že se to líp sundává. Stojí to za to?

  1. na komentář reaguje step1 — #2
  superkarma: 2 05.11.2014, 08:49:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme