Bulvár

Stříleli jsme bramborovou kaší


Na smradlavou školní jídelnu si vzpomínám ještě dnes, ta naše byla cítit po celé ulici, takže jsme většinou měli dost ještě daleko před tím, než jsme do ní vstoupili. Nejhorší pochoutka byla to šílený nerozkousatelný a nepolknutelný hovězí a k tomu ÚHO, respektive u nás ÚHOŘ - univerzální hnědá omáčka - ředěná. Maso šlo polknout jedině po silném loku přeslazeného čaje, to ovšem nesměl člověk vidět, jak kolem svižně cupitá paní "kuchařka" a do toho kanystru na čaj slévá  odkapky, které odtekly na tác pod ním.

Někdy bylo teplé mléko, to nesnesu dodnes. Když si vybavím ten smradlavý škraloup na něm, je mi šoufl i teď. Největší radost jsme vždy měli z bramborové kaše, tedy z té hrozné žluté hmoty, která stékala po talíři.
Krásně se totiž střílela lžící po mladších spolužácích. Jednou museli dokonce naši zaplatit malování jídelny, nějak jsem neodhadla přesný okamžik otočení bachařky. Od té doby však moje veškerá legrace skončila, musela jsem sedávat u stolu s učitelským sborem - zas jako jediný stůl měl opravdický ubrus i slánku, čímž jsem si vysloužila alespoň malou závist ostatních - ale na bitvy s kaší jsem musela zapomenout.

Ve vyšších třídách jsem se dala na zlodějskou dráhu, peníze na obědy jsem vždy zcizila a kupovala si za ně čokoládu a bonbony. Hladová domů jsem chodila stejně jak předtím, takže naši vlastně celou dobu neměli ani stín podezření, jak to je s obědy. Jen jsem si vždy musela vymyslet, co jsem měla k obědu - a to nebylo díky tomu pachu, co mě cestou domů kolem jídelny doprovázel - nic těžkého.

klouzkova

Ještě, že tu střelu nechytla učitelka - bylo by to asi horší než pouhé malování.

Používali jste jídlo i na jiné věci než na konzumaci?

Čtvrteční téma:
ŠKOLNÍ KUCHYNĚ 
Co si představíte, když se řekne školní jídelna?
Jaká byla vaše nejoblíbenější jídla?
Jaká nejodpornější?
Zanechala na vás školní kuchyně nějaké následky?
Zvedá se vám z ní dodnes žaludek?
Víte, co to bylo UHO?
Napište nám na:
redakce@zena-in.cz

   
09.02.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. [2] klouzkova [*]

  nasim taky bylo divne kdyz jsem se sekla a meli jsme treba hrachovku 2 krát týdně

  superkarma: 0 09.02.2006, 12:53:48
 2. avatar
  [1] Ryta [*]

  tak na bitvy si také vzpomínám :o)))) a vymýšlení si obědů, aby naši nepoznali, že jsem tam nebyla také pamatuju bylo to kolikrát nad lidské síly si pamatovat co už jsme ten týden k obědu ´´měli´´ a co ne

  superkarma: 0 09.02.2006, 12:41:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme