Zdraví

Strií už se nezbavíte, je lepší jim předcházet

Strie neboli pajizévky mohou postihnout každou ženu. Jejich vznik mají na svědomí velké výkyvy váhy, nebo rychlý růst v pubertě. Nejčastěji ale postihují ženy v těhotenství. Vznikají především na břiše, ale také na prsou, hýždích, bocích či stehnech.

Strie obvykle měří několik centimetrů a zpočátku jsou často červené až červenofialové. Čerstvé pajizévky mohou být také vypouklé a mnohdy během dvou až tří let postupně blednou do bělavé barvy, přičemž na povrchu mívají tenkou svraštělou kůži a bývají spíše vpadlé.

strie

Čtěte také:

Zbavit se jich je v podstatě nemožné, proto je velmi důležitá prevence.

Se striemi je dobré pokusit se zatočit ještě před tím, než se vůbec objeví. Vhodnou prevencí a pravidelnou péčí o pokožku můžeme striím předejít, nebo jejich vznik alespoň zmírnit. Nebudou tak nápadné a rozšířené.

Péče o pokožku rizikových partií by měla být pravidelná, nejlépe každodenní. Krém či olejíček se vtírá jemnými krouživými pohyby do ještě vlhké pokožky břicha, hýždí, boků a stehen.

Důsledná péče o kůži se vyplatí i tehdy, když se již strie na pokožce objevují.

Času, který nastávající maminka věnuje sama sobě, určitě nebude litovat. Péčí o sebe přispívá nejen k dobrému pocitu z vlastního těla, ale tím, že se cítí sebevědomě a pohodově prospívá i svému nenarozenému děťátku.

Náš tip: Vyzkoušejte Bepanthen Krém proti striím a jeho účinné látky

Sádlo, rostlinné olejíčky, zábaly, lymfodrenáže, použití biolampy, mikrodermabraze, laserové ošetření i plastická operace – to vše jsou prostředky, o kterých ženy mluví při svém zápase se striemi. Nejdůležitější obranou je však samotná prevence ve formě aplikace vhodného přípravku, který namáhané kůži pomůže s nedostatkem produkce kolagenu a elastinu. Právě nedostatek těchto dvou látek stojí za poruchou pružnosti a pevnosti pokožky a následného vzniku strií.

bBahenní rostlina Centella asiatica (pupečník asijský) obsahuje řadu látek užitečných při péči o kůži, díky nimž přispívá především ke zlepšení prokrvení a zacelování ran. Dexpanthenol se využívá v přípravcích určených k léčbě různých kožních poruch desítky let.  Přípravky, ve kterých je obsažen, se používají i u novorozenců a těhotných žen. V kůži se mění na kyselinu panthotenovou, látku nezbytnou pro syntézu Koenzymu A, který je stěžejním faktorem pro přenos acetylových skupin a účastní se syntézy mastných kyselin, sfingolipidů, triglyceridů, fosfolipidů a cholesterolu. Tyto struktury mají zásadní význam při tvorbě lipidových dvojvrstev ve stratum corneum (rohové vrstvě) a přispívají ke kvalitě kožní bariéry. Dexpanthenol také bývá součástí přípravků určených k podpoře hojení ran a defektů.

Glycerol neboli glycerin má hydratační účinky a je tradičně používán v kosmetice k udržení vlhkosti v zevní vrstvě kůže. Dodává pokožce přirozenou pružnost a hebkost.

Olivový olej v receptuře zajišťuje velmi dobrou roztíratelnost přípravku na kůži a usnadňuje průnik účinných látek do pokožky. Tak jak je v řadě Bepanthen obvyklé, neobsahuje Bepanthen Krém proti striím žádné látky, které by byly známé jako kontaktní alergeny.

Bepanthen Krém proti striím je kosmetický přípravek.

Více najdete na  http://www.bepanthen.cz/strie/bepanthen-krem-proti-striim/

   
29.10.2013 - Zdraví - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [9] Dupinka [*]

  Já mazala vším možným a taky jsem jim neunikla. Ale asi by to bylo o dost horší, kdybych se na mazání zcela vykašlala. Častokrát mě svědila kůže na břiše a bocích a cítila jsem, jak se napíná. Nový Bepanthen mi teď doporučovala kamarádka, tak ho určitě vyzkouším. Ona je s ním moc spokojená.

  superkarma: 0 29.12.2013, 14:17:04
 2. [8] králíček19111 [*]

  Sml16 Nikdo se nevyhne

  superkarma: 0 03.11.2013, 08:31:57
 3. [7] alice.smajlik [*]

  Myslím, že je to hodně individuální. i některé modelky mají strie a nic s tím nenadělají

  superkarma: 0 01.11.2013, 16:18:43
 4. avatar
  [6] hanika [*]

  secret — #1 asi tak nějak :-D

  superkarma: 0 30.10.2013, 08:56:12
 5. avatar
  [5] martinkamama [*]

  Mazala jsem si v těhotenství bříško sádlem a nemám žádné strie Sml16

  superkarma: 0 29.10.2013, 21:16:49
 6. avatar
  [4] kobližka [*]

  Tak to teda nemám Sml23

  superkarma: 0 29.10.2013, 17:58:50
 7. avatar
  [3] čurda [*]

  asi se jim nikdo nevyhneSml23

  superkarma: 0 29.10.2013, 15:47:36
 8. avatar
  [2] mmysulka [*]

  no jo, taky už si mě našly a nemůžu se jich zbavit Sml15

  superkarma: 0 29.10.2013, 14:37:57
 9. [1] murat [*]

  pozdě Sml52

  1. na komentář reaguje hanika — #6
  superkarma: 0 29.10.2013, 13:54:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme