Strie neboli pajizévky mohou postihnout každou ženu. Jejich vznik mají na svědomí velké výkyvy váhy, nebo rychlý růst v pubertě. Nejčastěji ale postihují ženy v těhotenství. Vznikají především na břiše, ale také na prsou, hýždích, bocích či stehnech.

Strie obvykle měří několik centimetrů a zpočátku jsou často červené až červenofialové. Čerstvé pajizévky mohou být také vypouklé a mnohdy během dvou až tří let postupně blednou do bělavé barvy, přičemž na povrchu mívají tenkou svraštělou kůži a bývají spíše vpadlé.

strie

Čtěte také:

Zbavit se jich je v podstatě nemožné, proto je velmi důležitá prevence.

Se striemi je dobré pokusit se zatočit ještě před tím, než se vůbec objeví. Vhodnou prevencí a pravidelnou péčí o pokožku můžeme striím předejít, nebo jejich vznik alespoň zmírnit. Nebudou tak nápadné a rozšířené.

Péče o pokožku rizikových partií by měla být pravidelná, nejlépe každodenní. Krém či olejíček se vtírá jemnými krouživými pohyby do ještě vlhké pokožky břicha, hýždí, boků a stehen.

Důsledná péče o kůži se vyplatí i tehdy, když se již strie na pokožce objevují.

Času, který nastávající maminka věnuje sama sobě, určitě nebude litovat. Péčí o sebe přispívá nejen k dobrému pocitu z vlastního těla, ale tím, že se cítí sebevědomě a pohodově prospívá i svému nenarozenému děťátku.

Náš tip: Vyzkoušejte Bepanthen Krém proti striím a jeho účinné látky

Sádlo, rostlinné olejíčky, zábaly, lymfodrenáže, použití biolampy, mikrodermabraze, laserové ošetření i plastická operace – to vše jsou prostředky, o kterých ženy mluví při svém zápase se striemi. Nejdůležitější obranou je však samotná prevence ve formě aplikace vhodného přípravku, který namáhané kůži pomůže s nedostatkem produkce kolagenu a elastinu. Právě nedostatek těchto dvou látek stojí za poruchou pružnosti a pevnosti pokožky a následného vzniku strií.

bBahenní rostlina Centella asiatica (pupečník asijský) obsahuje řadu látek užitečných při péči o kůži, díky nimž přispívá především ke zlepšení prokrvení a zacelování ran. Dexpanthenol se využívá v přípravcích určených k léčbě různých kožních poruch desítky let.  Přípravky, ve kterých je obsažen, se používají i u novorozenců a těhotných žen. V kůži se mění na kyselinu panthotenovou, látku nezbytnou pro syntézu Koenzymu A, který je stěžejním faktorem pro přenos acetylových skupin a účastní se syntézy mastných kyselin, sfingolipidů, triglyceridů, fosfolipidů a cholesterolu. Tyto struktury mají zásadní význam při tvorbě lipidových dvojvrstev ve stratum corneum (rohové vrstvě) a přispívají ke kvalitě kožní bariéry. Dexpanthenol také bývá součástí přípravků určených k podpoře hojení ran a defektů.

Glycerol neboli glycerin má hydratační účinky a je tradičně používán v kosmetice k udržení vlhkosti v zevní vrstvě kůže. Dodává pokožce přirozenou pružnost a hebkost.

Olivový olej v receptuře zajišťuje velmi dobrou roztíratelnost přípravku na kůži a usnadňuje průnik účinných látek do pokožky. Tak jak je v řadě Bepanthen obvyklé, neobsahuje Bepanthen Krém proti striím žádné látky, které by byly známé jako kontaktní alergeny.

Bepanthen Krém proti striím je kosmetický přípravek.

Více najdete na  http://www.bepanthen.cz/strie/bepanthen-krem-proti-striim/

Reklama