Máte rádi dobrodružství, napětí a záhady? Pak jistě uvítáte uvedení knihy Nebra německého autora Thomase Thiemeyera na český knižní trh. Děj se odehrává v současnosti a hlavní postavou děje je archeoložka Hana Petersová, která je pověřena zkoumáním záhadného disku nalezeného nedaleko městečka Nebra.

nebraBronzový disk má údajně sloužit k rituálu, který každoročně v den čarodějnic (Valpružina noc) provádí v pohoří Harz sekta slavící výročí úmrtí mytického krále Gilgameše. Součástí rituálu je vyvolávání babylonského démona všech větrů, s jehož pomocí chce sekta ovládnout svět. Pro úspěšné dokončení rituálu potřebuje právě tento bronzový disk s magickou kresbou.

Pátrání po původu a obsahu disku zavede Hanu do Egypta, Skotska, ale i do Nebra, kde se seznámí s napohled sympatickým advokátem Michaelem. Netuší však, že v blízkosti Nebry, v nekonečném labyrintu podzemních jeskyň číhá pradávná síla, démon, jenž před 20 lety unesl a snažil se rituálně obětovat čtyři děti, z nichž třem se podařilo uprchnout. A vše nasvědčuje tomu, že teď čeká právě na ni...

Autor knihy Thomas Thiemeyer studoval umění a geologii v Kolíně nad Rýnem. V roce 1989 byla vydavatelstvím Ravensburg, kde pracoval od roku 1987 jako grafický poradce a vytvářel layouty, vydána první kniha s jeho ilustracemi Velká kniha pravěkých ještěrů (Das groβe Buch der Saurier). Poté se osamostatnil a odstěhoval se svou ženou do Stuttgartu. Jako umělec na volné noze ilustroval hry, knihy pro děti, obaly knih apod. Jeho díla byla několikrát oceněna cenou Kurda Laβwitze a cenou německé fantasy literatury.

Během let se víc a víc věnoval psaní. V roce 2004 se díky nakladatelství Droemer Knaur objevil jeho debutový román Medusa (do češtiny přeložen jako Kamenné oko). Většina jeho románů se stala bestsellery a byla přeložena do několika jazyků. Příběhy Thomase Thiemeyera zachovávají tradici klasických dobrodružných románů. Vyprávějí o nálezu zaniklé civilizace a hrozbě vyvolané záhadnými silami.

Reklama