O problémech s autem na dovolené v Chorvatsku píše čtenářka Michaela. Nejen, že se jim cestou rozbilo okénko, ale ještě jim vůz z jednoho parkoviště zmizel...

Nedobrou zkušenost učinila čtenářka Michaela při dovolené po vlastní ose v Chorvatsku...


Minulý rok jsme jeli s přítelem na dovolenou do Chorvatska. Jak jinak než autem. Potíže nás potkali už při cestě. Nevěděli jsme přesnou cestu, a tak jsme zastavili a kdesi na dálničním odpočívadle oslovili nějakého mladého pražáka, který se taky chystal k moři. Poradil nám cestu a my už chtěli jet dál, když v tom se ještě vrátil. My samozřejmě už seděli v autě a tak přišel jen k našemu napůl otevřenému okýnku, o které se opřel. To ovšem neměl dělat, protože okýnko pohotově a nadoraz zajelo až dolů a nedalo se už vytáhnout. Nakonec jsme se rozhodli nechat to opravit až na místě a tak jsme museli vydržet cestu v pořádné zimě.

Jinak ubytování, jídlo, moře atd. bylo v naprostém pořádku a my si mohli plnými doušky užívat dovolenou. Jednoho dne jsme se už s opraveným okýnkem rozhodli, že si zajedeme na malý výlet do nedalekého města. Dorazili jsme na místo, zaparkovali auto na menším parkovišti, vzali peněženku a odešli.
Prohlíželi jsme si na malé tržnici všelijaké suvenýry, náramky, mušle a pohlednice, když v tom jsme uslyšeli podivné houkaní. No řekli jsme si, že to bude nespíš sanitka nebo hasiči a tak jsme si z toho nic nedělali.
Asi po 2 hodinách jsme se vrátili k parkovišti a auto NIKDE! Začali jsme tedy váhat, jestli jsme na správném místě, ale o tom nebylo pochyb.
Celí vystrašení jsme se začali ptát místních, jestli někde poblíž neviděli černé auto značky Volkswagen Golf. Na(ne)štěstí nám jedna milá paní, která uměla docela česky řekla, že před chvílí přijela odtahovka a zrovna takové auto odtáhla. Ukázala nám cestu a my šli. Po vážné debatě s místní policií jsme zjistili, že na parkovišti kde jsme měli zaparkováno můžou parkovat pouze chorvati a tak nám auto museli odtáhnout.
Zaplatili jsme poměrně tučnou pokutu a nakonec nám auto vydali. Od té doby si raději dáváme pozor a parkujeme na pořádně vyznačených parkovištích. Naštěstí už nás žádný dovolenkový karambol nepotkal a my se po 14ti denní dovolené vrátili krásně opálení (i s autem) domů :)

Michaela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Další část soutěžního obrázku (Hádanka: Kde stojí most?)

most

Téma dne 10.8.2012: Dovolenkové karamboly

  • Stal se vám nějaký karambol o dovolené?
  • Nevyšlo ubytování?
  • Něco nebylo tak, jak jste si představovaly?

Pište mi své příběhy a posílejte k nim i rozumné množství fotek (maximálně 5). Jsem zvědavý na vaše obtíže z dovolených a na jejich řešení! Příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže) nejpozději v pátek 11.8.2012 v 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků odměním letním dárkem, totiž opalovací kosmetikou GARNIER AMBRE SOLAIRE - krémem After sun a sprejem Light & silky Medium SPF20.

garniergarnier

Reklama