Bulvár

Stres mě hodně naučil


Ahoj všem ženám – in!

 

Stres? Cha! To fakticky neznám J))  Mám doma tři kluky (manžela a syny 2 a 4 roky), jsem na rodičovské dovolené.

 

Před svatbou jsem pracovala ve společnosti, kde se musel podávat nadprůměrný výkon, protože od něj závisela výše platu a také výsledky společnosti. Doba 12 – 16 hodin v práci byl naprosto normální stav. Měla jsem auto, notebook, služební telefon, byla jsem in a zkrátka jsem myslela, že jsem dosáhla toho, po čem jsem toužila. Postupně se mé priority taky někam posunuly, ale o tom dnes nepíšu. Tato příšerná práce mě naučila absolutně se oprostit od zlodějů času, nepoužívat slova jako „to nejde“, „to nezvládám“, „nemám čas, nestíhám“. ….

 

A abych nezapomněla, zůstalo mi taky perfektní plánování dne (a týdne), čas na aktivity, které trávím s dětmi a s rodinou jsou pevně dané, pečlivě zapsané v kalendáři,  do těch si nenecháme nikým a ničím zasahovat. Další čas musím dělit mezi studium, čas na domácí práci a čas na odpočinek. Jako rodina máme velké množství aktivit, proto taky dnes za odpočinek považuji spíš žehlení, práci na zahradě, čtení materiálů ke zkouškám J) Když si povídám s kamarádkami, kroutí nad naší rodinou hlavou, co všechno stihneme a jak to vlastně děláme.

 

A jen dodávám k dnešnímu tématu dne: pozdě prakticky nikdy nepřicházím, protože je to neslušné vůči tomu, kdo na mě někde čeká. Na téma kariéra x rodina už jsme toho na Ženě-in napsaly hodně, každé potřebuje to své (a mimochodem jsem strašně zvědavá, jak mi to půjde pak, co nastoupím do práce). Stále si myslím, že když jsme si s mužem zařídili společnou rodinu a děti, musíme se jim maximálně věnovat.

 

Ale stres? To snad ani ne. Když vidím, že mi všechno přerůstá přes hlavu, sednu si, hodím kopyta na stůl do obýváku, vezmu do ruky kafčo a vypnu. Stačí pár minut v klidu a poho, zase je líp, jednoduše to jde.

 

 

Pozdravy všem posílá Gobi


 Milá Gobi,

Jednoducho ste profesionál! Mnohých ľudí stres položí. Preto ho berú z tej negatívnej stránky. Efektivite a racionalite sa vačšinou učíme v krízových situáciách ku ktorým patrí i stes. Myslím, že po rodičovskej dovolenke si prácu v pohode nájdete. Páči sa mi, že ste stále aktívna a pracujete na sebe :-)   

Veľa šťastia :-)
   

 

   
24.05.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] bednaroi [*]

  gobi: aha,tak takhle asi jo,to je pravdepodobne potreba,ja myslela ze je to jako treba: 7.30-8.00 snidane,8.00-9.00 prochazka,9.00-1.00 domaci prace, 11.00 -12.30 vareni, 12.30- 13.00 bed a pod

  superkarma: 0 24.05.2006, 12:11:51
 2. [5] gobi [*]

  Bednaroi - on ten kalendář je potřeba, když v tomto týdnu třeba máme: logopedii, cvičení na Sokolský slet, cvičeníčko pro děti, dětský klub, očkování s jedním robátkem, ortopedii s druhým, školní besídku, v rámci MŠ má klučík plavání, do toho manžel má tento týden domluvené 2 akce s kamarády a já bych si celkem ráda zašla dvakrát v tomto týdnu na aerobik.

  superkarma: 0 24.05.2006, 12:06:39
 3. avatar
  [4] bednaroi [*]

  no cely clanek celkem ok,akorat mi moc nesedi to peclive planovani raktivit s rodinou a detmi v kalendari,a to den za ndm,to mi prijde trosku prehnane,to neni muj styl,ale nic proti,kdyz to vsem zucastnenym vyhovuje,

  superkarma: 0 24.05.2006, 11:54:54
 4. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Mockrát v životě jsem myslela,už nemohu,ale dala jsem si 10 minut spánku a byla jsem opět čilá,tedy samozřejmě doma.V práci to byla káva.

  superkarma: 0 24.05.2006, 10:51:44
 5. avatar
  [2] Linde [*]

  největší stres je kávový dýchánek s nohama na stole......
  s TCHÝNÍ

  superkarma: 0 24.05.2006, 10:50:55
 6. avatar
  [1] gerda [*]

  Je pravda, že když se na člověka ze všech stran sypou úkoly až se z nich hlava točí, je nejlíp na půl hodiky vypnout, sednout si ke kafi, něco si číst - udělat předěl. Za tu dobu si srovnáme myšlenky a práce jde od ruky jedna radost.

  superkarma: 0 24.05.2006, 10:36:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme