Bulvár

Strejdy Pepíka už se nebojím

Hezký den!

Jaké vzpomínky mám na 5. 12.? Opravdu všelijaké.

Od malička k nám chodí čerti, taťka nám vždycky říkal, že přivede velké, a my jsme chtěli vždycky jen ty malé a hodné, kteří nekřičí a nedělají hluk řetězy.

Vždycky, když zazvonil zvonek, začala jsem se strašně bát, musela jsem jít se sestrami na chodbu a tam v jednu chvíli bylo strašně moc lidí – jeden Mikuláš, jeden anděl a asi 7 čertů. Bylo jich tam vždycky strašně moc a já se strašně bála.

Ale Mikuláš byl moc hodný, chtěl slyšet básničku a pak mi dal tašku plnou sladkostí a ovoce. To už jsem se vůbec nebála.

Jednou jsem ale konečně zjistila, že to nejsou opravdoví čerti! To bylo, asi když mi bylo 10 let. Starší sestru honili a ona zakřičela: „Pepíku, nech mě bejt!“

A v tu chvíli jsem poznala, že to nejsou skuteční čerti, ale můj strejda se svými kamarády, kteří je každý rok dělají. V tu chvíli jsem si strašně moc oddychla a byla jsem ráda, že neexistují.

Abych řekla pravdu, i teď se trochu bojím, včera když jsem uslyšela ten rachot, hned jsem mazala do obýváku dát nahlas televizi, abych ho neslyšela.

Nadílku jsme dostali i včera, zase plnou tašku, té nejstarší sestře je už 25 let, a Mikuláše si nenechá ujít. Vždy dostaneme úplně to samé, samozřejmě nesmí chybět ani adventní kalendář, perník s čertem a hodně ovoce. Jsem zvědavá, jak dlouho nám to rodiče budou ještě kupovat :-)

Yanina


Milá Yanino,
ze své zkušenosti - až přestanou Mikuláše kupovat rodiče, budete si nadělovat např. s přítelem, ale rodiče nezapomenou, i když už budete dávno dospělá. I když vlastně - vše nadělí Mikuláš, jakýpak přítel či rodiče ;-).

   
06.12.2005 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Žábina [*]

  no nevím - mě se zdá že jak se odrostě dětským střevíčkům, už je to o ničem
  mě dostala kamarádka /36/ když mi minulý rok ukazovala halenku - tu jsem dostala od Mikuláše

  superkarma: 0 06.12.2005, 15:10:46
 2. avatar
  [4] skolacka [*]

  tak mi už tři roky chodíme dělat s přítelem a tetou mikuláše a čerty mojí neteři. Pak se rychle převlíknem a přídem, jako že jsme byli nakupovat a zase jsme je nestihli ale mikuláš vždycky nadělí i něco pro nás, tak odříkáme básničku dodatečně

  superkarma: 0 06.12.2005, 12:49:51
 3. avatar
  [3] Lao [*]

  my se s mamkou obdarováváme každý rok , a teď už pět let i s mým přítelem. Mě je 27 a mamce 63 a stejně na ní Mikuláš nikdy nezapomene a na mě taky ne

  superkarma: 0 06.12.2005, 12:13:27
 4. avatar
  [2] Ivana. [*]

  teda jen tiše závidím já nic nedostávám už asi 15ti

  superkarma: 0 06.12.2005, 12:06:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme