Společný projekt STABILO a The Chemistry Gallery otevírá dětem cestu do umělecké galerie. Ta bude od pátku do neděle vystavovat jejich výtvarná díla vzniklá v rámci soutěže Stripe up Your Life. Její vítěz pak v sobotu přenese během unikátní sprejerské show za pomoci uznávaného výtvarníka Michala Škapy skicu svého uměleckého díla na velkoformátovou desku. Dílo se stane stěžejním exponátem krátkodobé výstavy.

Dvanáctiletého Jakuba Straku z Košic, který zatím denně usedá do školní lavice, čeká již tuto sobotu 25. října mimořádný zážitek. Po boku špičkového umělce Michala Škapy bude moci korunovat projekt Stripe up Your Life Tour - Graffiti & Scrapbook Battle, když sprejem přenese svou vítěznou skicu z papíru na obrovskou plochu hodnou světových galerií. Sprejerská show Jakuba Straky a Michala Škapy začne v 16 hodin. Pro začínajícího výtvarníka by mohlo jít o začátek hvězdné kariéry.

STABILO

„Základní myšlenkou projektu Stripe up Your Life bylo zvednout studenty od počítačů, probudit v nich fantazii a nechat je vyjádřit vlastní jedinečnost některou z jim blízkých uměleckých technik. Stovky nádherných děl jsou důkazem, že se vše povedlo. Ačkoli byl výsledek projektu na začátku velkou neznámou, jsem dnes pyšná, že u toho můžeme být. Kvalita mnohých výtvorů mě až překvapuje,“ popisuje Marcela Vodičková, marketingová koordinátorka STABILO pro ČR a SR.

STABILO

Školáci z více než 6000 českých a 4000 slovenských základních a středních škol dostali v září v rámci projektu Stripe up Your Life možnost umělecky se vyjádřit v kategoriích Graffiti a Scrapbook. Na všechny mladé výtvarníky čekala zajímavá odměna - všechna odevzdaná díla budou od 24. do 26. října vystavena v pražské The Chemistry Gallery. Podobný úspěch se někdy umělcům nepodaří za celou profesionální dráhu!

STABILO

To nejlepší ze souboru zaslaných výtvarných děl vybrala veřejnost prostřednictvím hlasování na facebookovém profilu společnosti STABILO. Porotu tak tvořilo takřka 930 tisíc lidí!

Cílem projektu Stripe up Your Life bylo také poukázat na street art jako svébytný umělecký styl. „The Chemistry Gallery prezentuje mladé umělce, kteří mají co říct. Mnohá ze soutěžních děl mají nespornou uměleckou hodnotu a jsem rád, že jsme mohli žákům a studentům dát příležitost vyjádřit se v rámci stylu, který dávno přestal být vandalismem, ale našel si místo v současném uměleckém spektru. Byl bych rád, pokud by si tuto skutečnost díky naší efemérní výstavě uvědomilo co nejvíce lidí,“ doplňuje ředitel The Chemistry Gallery Petr Hájek.

STABILO

V sobotu od 11 do 17 hodin si navíc budou moci vyzkoušet mladé umělecké techniky všichni zájemci v rámci Graffiti a Scrapbook Ateliéru přímo v The Chemistry Gallery. Na prvních 50 účastníků čeká malý dárek od společnosti STABILO.

STABILO

Výstava Stripe up Your Life bude veřejnosti přístupná od pátku 24. do neděle 26. října v prostorách The Chemistry Gallery. Není však úplným závěrem celého projektu. Společnost STABILO bude se spolupracujícími pedagogy nadále v kontaktu a nabídne jim možnost najít v street artu nové inspirace pro výtvarnou výchovu, estetiku a další předměty tak, aby výuka byla pro současného žáka co nejzábavnější.

STABILO

Program:

  • 24. - 26. 10. Výstava Stripe up Your Life
  • 25. 10., 13.00 Sprejerská show Michala Škapy a Jakuba Straky, vyhlášení výsledků Stripe up Your Life Tour - Graffiti & Scrapbook battle
  • 25.10., 11.00 - 17.00 Graffiti a Scrapbook Ateliér Vyzkoušej si techniky graffiti a scrapbooku pod vedením zkušených lektorů. Fantazii se meze nekladou, vstup zdarma!

Více na www.stabilo.com/cz

Reklama