.

Středověk na Kunětické hoře

Cestování

Středověk na Kunětické hoře

Středověký hrad na Kunětické hoře je výraznou dominantou Pardubického kraje. Není divu, že se částečně stal útočištěm pro mnoho akcí. Tuto sobotu se tam pod záštitou Pardubického kraje a pivovarů konají Dny Pardubického kraje. Akce  začíná v deset hodin a prvních 500 dětí a 500 dospělých obdrží od Pardubického kraje dárek.

Během dne se představí řada hudebních skupin, Šmehydlo, WO.CO.DE, Mother´s Angels, Jet Beat, Lady l & The Blue Birds, Pěvecký sbor Kantiléna, Pouta, Paduana Hispanica a Historic Quartet.  Své vystoupení nám předvedou Folklorní soubor Kohoutek a muzika souboru Karmazín.

Na podiu se představí i Východočeské divadlo Pardubice, Zubři šermířské divadlo nebo moderní taneční skupina Barbaři.

Loutkové divadlo Libora Štumpfa zahraje pro nejmenší. Možná příjde i kouzelník. Tedy pardon Pardubický kraj má kouzelnici Wendy. Skvělé a vtipné obrázky namaluje Jan Honza Lušovský.

Po celý den se můžete procházet po historickém tržišti, prohlížet si ukázky lidových řemesel, sledovat práci s dravci.

Pardubice jsou město perníku a ani tady nebude perník chybět. Uvidíte ukázky zdobení perníku nebo můžete navštívit muzeum perníku a pohádek. Pro nejmenší bude u Perníkové chaloupky připravený pohádkový svět.

Přestane-li vás bavit pasivní zábava, můžete si vyzkoušet střelbu z luku nebo se projet na koni. Děti si mohou zasoutěžit o sladké odměny. V 15.00 se z Kunětické hory vydá na svoji obchůzku královský průvod doplněný o šermíře. Po celý den je zajištěno občerstvení. Pivo a medovina potečou proudem a na rožni se bude otáčet selátko.

Večer se nad Kunětickou horou rozzáří ohňostroj.

V ceně vstupného (do 150 cm je to měďák = 10 Kč a výše je to zlaťák = 20 Kč ) je i prohlídka hradu Kunětická hora, kde se mimo jiné nachází expozice historie parfosních honů..

Pěknou sobotu vám přeje

   
   
10.09.2004 - Doma - autor: Iva Endrychová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Petulinda [*]

  To je škoda, že jsem to nevěděla dřív. Kuńku mám moc ráda, je tam krásně a takováhle akce musí být super. Místo toho budu tvrdnou v práci. Škoda.

  superkarma: 0 10.09.2004, 20:00:59
 2. [1] Pavla_b [*]

  Pěkný, program vypadá fakt slibně- a navíc má vyjít počasi...

  superkarma: 0 10.09.2004, 08:11:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme