Rodina

Středoškoláci nechtějí státní maturity, plánují demonstraci

Studenti středních škol chystají demonstraci proti státním maturitám. Akci domlouvají přes internetovou sociální síť Facebook, která se osvědčila i při plánování vajíčkových útoků proti ČSSD, píše o tom páteční Právo.

K protestní skupině se na Facebooku připojilo už 36 tisíc studentů. Demonstraci plánují na 17. nebo 19. června a mohla by se odehrát třeba na Václavském náměstí.

„Pokud se pojede, tak žádná vajíčka, protože jestli chceme něco pro naše dobro, tak se musíme chovat jako rozumní student, a ne jako stádo zvířat,“ vzkazují si nespokojení středoškoláci.

Než vyjdou do ulic, chtějí studenti poslat do parlamentu petici, ve které požadují zrušení jednotných státních maturit - je na ní už 13 tisíc podpisů.

Způsob skládání maturity se měl měnit již před dvěma lety. Kvůli protestům se ale spuštění projektu posunulo. Ministryně školství Mirka Kopicová státní maturity podporuje.

Jste pro státní maturity, které nechce celá řada studentů i učitelů? Neohrozí spíš kvalitu výuky?

   
05.06.2009 - Učení - autor: MediaFax

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Bugy [*]

  Státní maturity se nikdy neměly rušit.

  Takže - jsem pro. Ale má to háček v tom, že se studenti bojí, protože nevědí, co  od nových maturit mají očekávat. Chybí informovanost, nakonec i učitelé na středních školách vystupovali nejednotně. Někod pro a jiný zdůvodňoval proč ne....Příprava prý stála nějakou stovku milionů, tak tu vzniklou situaci nechápu.

  superkarma: 0 20.07.2009, 14:52:32
 2. avatar
  [7] Altamora [*]

  Jsem pro státní maturity. Pokud mě paměť neklame, mají mít dvě úrovně, aby se odlišila gymnázia od praktických škol, ale i studenti praktických škol mohou dělat maturitu náročnější. Podle mého mínění nejvíce ječí studenti gymnázií, jejichž úroveň znalostí je tristní a schopnost porovnat různé prameny a kriticky je zhodnotit, stojí za starou belu. Holt wikipedia a google pomáhají, ale nestačí to, když nic nevíš. Všichni víme, že jednička z jednoho gymnázia by na jiném stačila sotva na trojku. Pak se nedivím, že se kantoři z těchto gymnázií bojí srovnání.

  superkarma: 0 14.06.2009, 23:33:08
 3. [6] Kokoska [*]

  Můj názor na státní maturity je takový, že nápad je to asi dobrý, ale na gymnáziích a odborných školách jsou výrazně jiné počty hodin češtiny, matematiky a jazyků. To se srovnávat z podstaty věci nemůže? O co jim vlastně jde? Jde o to, aby všichni měli nějakou úroveň všeobecného vzdělání? Já se totiž obávám toho, že na odborných školách se studenti nebudou věnovat tolik odborným předmětům, protože budou muset zvládnout víc učiva než doposud (nebo bude ta státní maturita tak lehká že je to jedno) co se týče těch všeobecných předmětů.

  superkarma: 0 10.06.2009, 16:22:03
 4. avatar
  [5] monca13 [*]

  Když ji mají udělat gymnazisté i studenti odborných škol, úroveň musí jít dolů, tím neodsuzuji odborné školy, ale čeština se tam určitě neučí na stejné úrovni jako na gymnáziu. Totéž si myslím o cizích jazycích. V jiném článku tady sami studenti, kteří si vyzkoušeli maturity nanečisto, přiznávají, že by je nezvládli. A žádný ministr škoství, který chce zvednout úroveň maturit na všech školách, si nemůže dovolit, aby neodmaturovalo 50% studentů.

  superkarma: 0 06.06.2009, 20:14:02
 5. [4] Anime Otaku [*]

  nedivím se, když jsme zkoušeli maturitu nanečisto, tak to byl výsměch - je přecejen nesmysl srovnávat v jednotlivých předmětech srovnávat gympláky a žáky na odborných školách. Na gymplu se většinou umí líp matika, ale zkuste po gymlákovi něco praktickýho a použitelnýho, tak vybuchne. A naopak to platí taky.

  Vím to dobře, sem gymplák - teďka sem na vysoký škole, abych aspoň něco uměla. Můj Sml25 má střední dopravku - umí základy účetnictcí a hlavně o dopravě toho ví hodně. Dělá jízdní řády, umí jezdit snad se vším co má kola...

  superkarma: 0 05.06.2009, 16:09:54
 6. [3] Sasa [*]

  OlgaMarie — #2 Viděla jsi jak ta maturita vypadá?

  superkarma: 0 05.06.2009, 11:39:41
 7. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Jsem jednoznačně pro státní maturitu z českého jazyka.

  Nevím, co a kdo podsouvá studentům, ale jejich demonstraci nechápu. Oč jim jde? Pokud vědí, že by při ní neuspěli, tak ať se víc učí, ne?Sml80

  1. na komentář reaguje Sasa — #3
  superkarma: 0 05.06.2009, 11:06:22
 8. avatar
  [1] navia [*]

  Myšlenka státních, tj. srovnatelných maturit je asi dobrá, ale při připravenosti, v jaké se to nachází je nereálné aby to proběhlo nějak "normálně"

  superkarma: 0 05.06.2009, 09:40:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme